Šetrenie na dovolenku

kikundela
10. feb 2018

Setrite si na dovolenku?ako dlho a kolko mesacne?
Dakujem za odpoved ☺

luciapelakova
10. feb 2018

Po 100 kedy jak po 200 odkladame. Od leta do leta. Cixe cca od augusta

lilyianka
10. feb 2018

@kikundela na dovolenku mesacne neodkladame...bud odlozime vianocne odmeny alebo proste ideme....
Napr.teraz muzove vianocne sme minuli na lyzovacku plus nakup novych lyz.nohavic atd.
No ale mesacne samozrejme mame sporenie ( avsak nie len na dovolenku)

deti95060810
10. feb 2018

neodkladáme mesačne.... vždy dáme bokom odmeny, popr. e čo prídu z dividend a pod....

sense
10. feb 2018

Neodkladame....bud mame a ideme al nemame a len.pookoloi,...teraz sme na lyzovacke...8dni

hettinka
10. feb 2018

Sporime každý mesiac a časť z toho ide na dovolenku. Ak by sme nemali nasporené, dovolenka by nebola. Odmeny mame malé, to vy na to nestačilo.

karkulka1
10. feb 2018

odkladáme si každý mesiac určitú sumu

dai
10. feb 2018

@kikundela neodkladame , ideme podla toho ako sa aktualne dari - chodime castejsie do roka, aktualne planujeme nejake predlzene vikendy typu LEGOLAND, Disneyland a tak, nejake lyzovacky uz boli, ak bude sneh tak este hadam nieco stihnu deti s tatom, ja som aktualne doma s miminkom - to by sa malo normalne pokryt z platu... no a dovolenky su z toho co zostava na ucte po normalnej mesacnej rezii... odmeny nemame, skor prijmy neocakavane, dlhodobo otvorene projekty ked sa uzavru a tak... to hodi viac penazi naraz mimo bezneho prijmu
v kazdom pripade ak by som bola odkazana na normalny prijem tak by som dovolenky asi riesila pravidelnym mesacnym odkladanim - ty vies aky rozpocet potrebujes, tomu treba prisposobit sumu co mesacne odlozis - najlepsie podla mna trvaly prikaz si zriadit a s tymi peniazmi vobec neratat...

muruska
10. feb 2018

Každú sobotu vhodim ja aj partner 20€ do prasaťa, celkom slušne si takto behom roka naskrblime na jednu-dve nízkonákladové dovolenky v Chorvátsku (ubytko na súkromí, strava vlastná, občas restika) a pár predĺžených víkendov na horách Prip pri vode alebo na nejakom inom mieste. Po 20€ týždenne mna aj priateľa menej boli ako dať bokom naraz väčší obnos peňazí. Tento model sa nám osvedčil.

kikundela
autor
11. feb 2018

Dakujem za odpovede.robim si maly prieskum ☺

tncka
11. feb 2018

@kikundela ako dlho a kolko je individualne. Ja zacinam setrit mesacne a az od februara,do septembra to stiham,my chodime zasadne iba v septembri na dovolenku.

dada200
11. feb 2018

@kikundela neodkladame, muž dostane v lete “dovolenkové” a za to idem na dovolenku. Mame rozpočet cca 2500€ . Chodievame vždy koniec júa ,začiatok augusta . No a v zime dostáva “vianočné” tak to mame na víkendové lyžovačky + týždeň jarné prázdniny.

kikundela
autor
11. feb 2018

@dada200 dovolenkove?to co ma za pracu?☺
Mate super ked mate take odmeny ze za nich mozte hst ma dovokenku ☺

fokuska
11. feb 2018

@kikundela Tak to niekde funguje - 13. plat na Vianoce a 14. na letnu dovolenku, ale to asi treba lupou hladat zamestnavatela co toto ponuka

erickatt
11. feb 2018

Žiadne odmeny ani ja ani partner, odkladam do ponožky, potom sa niečo posere a ideme do kelu. A ak tak, pred dovolenkou robim kolko sa dá.

hettinka
11. feb 2018

2500€ dovolenkové odmeny sú skutočne nadštandard ... my dostávame odmeny, ale oveľa nižšie, možno tak na 1-dňový wellness by vyšlo, ale na dovku pre 4-člennú rodinu poctivo sporíme. U nás to teda prekračuje ten rozpočet, pubertiaci platia ako dospelí (hoci nezarobia ani euro zatiaľ), a ak nechcem prežiť dovolenku pri hrncoch, a/alebo tlačiť sa v jednej izbe štyria tak to stojí teda dosť veľa.

dada200
11. feb 2018

@fokuska áno presne 13 a 14 plat , za hranicami úplná samozrejmosť od zamestnávateľa, tam si nikto aninoen nedovolí nedať to zamestnancom .

dada200
11. feb 2018

@kikundela robí v Rakúsku už 15. rokov a tám je to samozrejmosť u zamestnávateľa .

dada200
11. feb 2018

@hettinka 2500€ je vlastne druhý plat 13-stý v lete a 14-stý v zime, jeho výška sa odvyja od čistej mzdy. My zatiaľ mame dcéru 10.r kde využijeme dieťa do 12.r zadarmo a syn má 10 mesiacov čo vlastne ide tiež iba za letiskové poplatky a hlavne pozerám vždy lastminute . Tento rok mame premiéru už s dvoma deťmi , tak som zvedavá do akej sumy sa zamestime 😊

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada200
11. feb 2018

@oli18 tak buď nevedia hospodáriť , alebo malo zarábajú a pri cenách, potravín, drogérii, liekoch,oblečeni, elektroniky a sluzieb sa ani nečudujem, že nevedia našetriť .

solene
11. feb 2018

Nešetríme, ale zásadne si ju organizujeme sami. Keď sme napr.išli do Južnej Ameriky, všetko sme si zorganizovali sami a kupovali postupne (1mesiac letenky, druhý mesiac hotel tam, potom hotel inde...čiže je to kvázi ako šetrenie v podstate), ale keď sme išli do cestovky po info, tak za taký okruh by sme zaplatili 2x viac. Samozrejme nie každý ovláda jazyk alebo je na vlastnú organizáciu. Ale dá sa tým isto ušetriť nemálo peňazí.

dai
11. feb 2018

@oli18 tazko povedat kedze nevieme ich platy🙂 plat v it moze byt 10k ale aj 800, plat v ss 500 aj 10 000🙂 ak su na tej spodnej hranici tak 1300 v cistom nie je nic moc pre 4roch, to by som ani ja nic neusetrila... ak su niekde okolo 5000 v cistom tak.minaju na blbosti😉

hettinka
11. feb 2018

@dada200 naši budú mať 11 a 17 rokov, ale už posledné 3-4 roky nechodíme tak, aby sme boli spolu všetci štyria v izbe, hoci najmladší by mohol byť zadarmo, ale ak sa mám na dovke tlačiť a obmedzovať, radšej ostanem doma.

hettinka
11. feb 2018

@oli18 my sme boli na dovolenke aj v tie roky, ked som bola na materskej, ušetriť sa dá, dá sa nájsť nízkonákladovka 2* hotel s PP, cesta autom, žiadne suveníry a drinky, deti boli malinké, takže špeciálne požiadavky nemali a mohli sme byť spolu na izbe a vyšlo nás to naozaj málo.
Ale keď sme sa s manželom vzali, nejaké 3 roky sme aj nešli nikam, priorita bolo zariadenie bývania, tak možno aj vaši mladí, majú iné priority, ako cestovanie.

sazumak
11. feb 2018

My si odkladáme v priebehu roka na dovolenku. Chodievame len na jednu zahraničnú, ale veľa toho precestujeme 🙂 Behom roka menšie výlety, zábavné parky, hrady a zámky, Zoo a pod.,... na to už nešetríme, ale ideme, keď máme chuť a náladu 🙂

vroni
11. feb 2018

Neodkladame. Ked skonci vianocny chaos, organizujem dovolenky, platim zalohy, dopravu (letenky, vlaky, neutekam s bandaskou na najblizsiu pumpu), postupne, maj - jun doplacam zvysok pobytu k zaloham a v lete uz mame peniaze len na minutie na dovolenke. Nie ze by to bolo zivotne nutne, robit to postupne, ale tie sumy su take humannejsie a pripadne financne vypadky zvladnutelnejsie...

dkethe
11. feb 2018

my mame kazdy mesiac budget na 'radovanky'. uz je na nasich planoch na dany rok ci to oplieskame na vikendovych castych vyletoch, alebo sa posetri na vacsiu dovolenku.

libawet
12. feb 2018

@kikundela každý by mal vychádzať z toho, na čo aj reálne má. A dovolenkovať sa dá aj na Slovensku alebo v ČR, nemusí byť vždy len more.

vroni
12. feb 2018

@libawet, ja ti, Karle, nevim.... Prave tento rok za 10 dni v Taliansku zacvakam o 70 euro menej, nez za 7 dni na Slovensku (v oboch pripadoch rovnakohviezdickovy hotel s polpenziou)...

libawet
12. feb 2018

@vroni tak, ako to nie je Bibione....ak áno, to radšej to naše Slovensko 🙂