Sardínia - pláže, more

kaddy
27. feb 2024

Zdravím, zaujíma ma ako je na tomto ostrove na nete sú krásne pláže či je to ozaj tak a aké je more v lete ďakujem.

viera
27. feb 2024

@kaddy Bola som v casti Alghero minuly rok. Vsetky plaze boli preplnene…Aj ked sme isli do odlahlejsich casti tak vzdy nas niekto predbehol…A ci boli pekne?No ja neviem, videla som aj krajsie…A priprav sa na neskutocny bordel(spiny,odpadky)vsade po ostrove…Ale tebe kazu ze mas recyklovat ale na celom ostrove su kade tade smeti…🫡

kengurica
27. feb 2024

@kaddy naozaj je. Ale nie každá má biely piesok.
My sme pobehali východné pobrežie, každý deň sme boli na inej pláži. Tie najkrajšie sú dostupné člnom. Odporúčam požičať si motorový čln.
Naozaj je tam veľa pláži s bledým pieskom a tyrkysovým morom.

dori2
27. feb 2024

@kaddy mne sa plaze pacili, boli sme nedaleko olbie. berchida, la cinta, krasne dlhe plaze s mnohymi ludmi na zaciatku- cim dalej ides tym menej ludi. potom sme nasli aj vela mensich plazi kde nebolo vela ludi, okrem nas mozno 3-4 rodinky. ale na tych uz piesok bol zrocha hrubsi, hnedsi. ale aj tak velmi pekne na europu. no a voda za mna osviezujuca, zato sme vychytali tyzden s 52stupnovymi teplotami, takze chladnejsia voda dobre padla ;)

mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja20
27. feb 2024

Najkrajšie biele pláže a tyrkysové more sú na súostroví La Maddalena.

malalienka85
27. feb 2024

Sardínia je nádherná, more neskutočné, odporúčam prenajať auto a spoznávať 🩵

gejb
27. feb 2024

Keď mi niekto povie ze je všade veľa ľudí spomeniem si na našu pláž 😄 bol august...len záleží ako veľmi ste nároční na služby a ci mate deti

gejb
27. feb 2024

Európsky karibik

sense
27. feb 2024

La Pelosa Stintino

emka530
28. feb 2024

@kaddy odporúčam mimo sezónu, určite nie august, vtedy majú voľno taliani, nemci...a áno, Sardínia je úchvatná, nádherná, čistá krajina... Nie nadarmo je to druhá krajina na svete kde sa ľudia dožívajú dlhovekosti.

emka530
28. feb 2024

@viera v Sardínii som bola 6 krát, máme ju prejdenu krížom kražom a nikde som nezachytila špinu,odpadky či bordel .. možno aj občas rozfúka vietor ale majú tam veľmi dobrý systém zberu smetí, triedenia odpadu a vývozu. Alghero je mesto, prístavné mesto, jedno z tých väčších...mestská pláž nič moc lebo nečistia chaluhy, ale nikdy som nevidela v mori plávať bordel. Ale stačí ísť peši 2 km od centra a už vidíš krasnu pláž Mária Pia... Často sme videli že turisti nechali bordel po zemi a potom nabehli domáci a zem čistili...
Žiaľ mentalita niektorých turistov je nepochopiteľná...

viera
28. feb 2024

@emka530 To neznamena, ze ked si ty nezachytila spinu a bordel🙂)), ze tam neni...Par foto prikladam🙂))(..Ale vzdy lepsie ako oštaný Neapol....Tam je aj štanka kade tade a o špine a bezdakoch ani nehovorim..)..To je len maly odvar...My vela turistikujeme a chodime pešo, auto vyuzivame co najmenej..My sme boli v auguste, to bol masaker...Urcite iny mesiac, presne ako pise @emka530 mala som pocit ze cele Taliansko dostalo dovolenku...Ale urcite co ti @kaddy odporucam ak by si isla Spiaggia di Mugoni a dalej(smer Regional Natural Park of Porto Conte-ale dostanes sa tam iba clnom, lodkou...Tieto plaze dole stoja zato pozriet...(Vid foto zhora))a osobne prave pláž Mária Pia bola preplnena a mna osobne neuchvatila...Takze ako sa hovori kolko ludi tolko chuti...

katka_karla
28. feb 2024

@emka530 prosím ťa, dobrý tip na požičovňu auta nemáš?

emka530
28. feb 2024

@katka_karla mam ale musím zistiť ako sa vola 🙂

emka530
28. feb 2024

@katka_karla Viem že niektoré su velmi drahé pokial nemáš kreditku, plus za autosedačku sa priplaca od 50 do 100 eur...ale kým zistím názov autopožičovne ktorú sme mali my, skus sa pridať na FB do skupiny Slováci a češi na Sardínii, tam su ludia ktorí prenajímaju apartmany, maju autopožičovne atd skus ich osloviť tam.

katka_karla
1. mar 2024

@emka530 dakujem za info, my už ubytovanie máme rezervované, zháňam informácie len k požičaniu auta .. je naozaj potrebná kreditná karta? lebo niekto si ju mýli s debetnou platobnou kartou...

gejb
1. mar 2024

@katka_karla otázka sice nebola na mňa ale napíšem nasu skusenost. auto sme mali dopredu rezervovane za cenu cca 350€. Na mieste nám oznámili ze keď nemáme kreditnú kartu bude to stat s debetnou 550€.

katka_karla
1. mar 2024

@gejb dakujem za dalšie info ...

katka_karla
1. mar 2024

@emka530 prosím ťa, ako je to na pláži Mária Pia s plážovym servisom....? ... Alebo si mám prichystať len ručníky...? ... ďakujem

marionete
1. mar 2024

My sme boli na Sardínii koncom októbra v Alghero a to tam bolo dosť ľudí, takže v lete si to neviem.predstaviť. Pláže normálna nič extra ale všade bolo cítiť moč a vraj v Cagliari je to omnoho horšie.

sliznik
15. máj 2024

Hellooou!
V júli sa chystáme na Sardinku autom. absolvovali ste niekto takéto šialenstvo?
máme predbežne búknuté domy v rôznych kútoch Sardínie. Ktorý je podľa Vás ten naj a prečo?
destinácie sú nasledovné: Valledoria, Maddalenedda, Elmas a Portoscuso.

....A teď Bábo raď!
ďakujem!

sense
16. máj 2024

@sliznik my sme boli na Sardínii autom ale len v jednom regióne, neprwsuvali sme sa aj keď teda presun z olbie do Stintina bol trosku zahul.... Cesty ako na slovensku

marionete
16. máj 2024

@sense ešte horšie ako u nás my sme išli z Alghera do NP Golfo di Orosei tak to bolo celkom zaujímavé prechádzať cez tie ich "dedinky", cesty také úzke, že chlapec sa musel natlačiť na dom aby sme prešli a to ešte nehovorím o tých ich obmedzených rýchlostiach kde ideš ako na kravách

sense
16. máj 2024

@marionete no my sme sli len olbia Stintina a následne Stintina alghero....

sliznik
29. máj 2024

@gejb A kde to presne bolo? A kedy prosím

amienne
3. jún 2024

@gejb prosim a kde to bolo tak malo ludi? Dakujem

gejb
3. jún 2024

@sliznik @amienne
Tieto fotky su konkretne zo Spiaggia Li Mindi di Badesi

amienne
4. jún 2024

dakujem pekne. Ja som akurat v stave, ze som si celu Sardiniu rozmyslela. Som prehltena informaciami a nadobudla som pocit, ze za tolke peniaze ( riesim teraz letenky a ubytko, prenajom auta...) budem zrejme sklamana. NAjma ma vystrasili informacie o stravovani, ze cez den nie su restiky pootvarane, a ja sa nemiem stravovat cez bagety a rozky alebo ast food s malymi detmi. Ale dakujem pekne za odpoved

emka530
4. jún 2024

@amienne ako majiteľka apartmánu na Sardínii môžem negovať všetko čo ste napísala, ani nie tak kvôli vám ako kvôli ľuďom čo to tu budú čítať...aktuálne letím na Sardíniu za 65 eur čo je v sezóne až neskutočná cena. Čo sa týka reštaurácii tie treba iba poznať, kde sa dá lacno,chutne najesť a kde nemajú siestu..a čo sa týka ubytovaní, treba len poznať správne skupiny na sociálnych sieťach kde zoženiete ubytko za veľmi dobrú cenu. 😉

amienne
4. jún 2024

@emka530 verim vam, zial mne sa za 2 dni nepodarilo dopatrat k takym info ako mate vy, co ma samozrejme mrzi. Som si vedoma, ze teraz je vsetko drahsie - len porovnavam svoje naroky na dovolenku a kedze nemam skusenost z minulosti ani dobre tipy, tak som z toho hladania frustrovana :D. Letenku pod 200 EUR na osobu mi nikde nenaslo teraz, gratulujem k takej super cene. Ak date nejake tipy na spominane "spravne skupiny" aspon do spravy- budem len rada