Sama so štvorročnou do Chorvátska

eee30
22. máj 2022

Ahojte mamy, boli ste niektorá sama s čerstvo 4-ročným dieťaťom v Chorvátsku? Mám dilemu, či by zvládla cestu autobusom.... Manželovi sa nechce, ja bez mora neviem žiť, len sa neviem odhodlať na takýto mama + dcéra týždňový výlet...

pribinak
22. máj 2022

@eee30 jasne zvládne. Treba zbaliť hračky, možno tablet, malé maskrtky a bude fajn
Autobus určite urobí aj prestávky, v buse je wc, dajú sa polohovať sedadla
A ak by jej bolo dlho, tak šofér bude možno ochotný urobiť nejakú extra pár minútovú pauzu

jaskolka
22. máj 2022

Do Chorvátska sa dalo ísť aj vlakom, pokiaľ viem. Keby ste skúsili takú cestu? Len neviem presne tu linku (ci vôbec funguje)
To by mohlo byt pohodlnejšie

sisa_s
22. máj 2022

@jaskolka chodi regiojet praha-bratislava-chorvatsko 🙂 aj toto leto by mal ist (prisiel mi RJ mail o tom), 16h to trva 🙂 skusenost osobnu ale nemam, ale napad dobry, podla mna pojde viac deti, aj by sa zahrali pocas cesty urcite

kitycat
22. máj 2022

Predpokladam, ze nejaky zajazd by to bol. Jasne ze zvladne aj sa vyspi si myslim. V aute, v mhd vydrzi, nie?

simsalabim
22. máj 2022

@eee30 urcite to zvladne. Bude sa tesit, nieco spapa, pohra sa, pozrie rozpravku, pospi…

jaskolka
22. máj 2022

V tých vlakoch RJ je aj detské kupé, nie? Herňa, rozprávky, ja by som volila určite vlak.

berika
22. máj 2022

Určite choď

lucik194
22. máj 2022

@pribinak sofer plneho autobusu neurobi prestávku hocikde a hocikedy,to by do chorvatska nedorazil ani za 2 dni. on ma predpisane kde a kedy ma byt a kedy robit prestavky ... to nie je auto, ze zastavis hocikde

pribinak
22. máj 2022

@lucik194 však nepíšem že má stat každý 25 km, ale ak dieťa plakalo tak raz jednu extra urobí

monulienkamt
22. máj 2022

Keď som cestovala autobusom z Prahy do Udine, išla tam pani s 3 deťmi, rozpätie cca 2-8 rokov a išli asi až na juh Talianska, minimálne do Udine zvládli tu cestu bez problemov, ani som nevedela, že tam sú...a to nebol zájazd, ale diaľková linka

simsalabim
22. máj 2022

@lucik194 urcite zalezi od sofera. My sme isli jediny raz busom a asi hodinu pred cielom sa dcera povracala. Ochotne zastal, vylozil nas kufor, aby sa mala do coho prezliect a slo sa dalej.

alexandra2010
22. máj 2022

moj nazor...autobusom nikdy. Dve veci su velmi dolezite: zachod a moznost pohybu dietata.

0silvia0
22. máj 2022

@eee30 boli sme s malymi detmi busom. Dcera sa v pohode na mna poskladala, vylozila nohy a spala. Syn mal neskutocny zazitok z nocnych benziniek, na ktorych sa robili prestavky. U nas uplne v pohode, pre mna pohodlnejsia cesta ako autom.

cairka
23. máj 2022

Išla som s 2 a 6 ročnými a o dva roky ( 4 a 8) do Bulharska - 2x tak dlhá cesta a v pohode.

a_adamcova
23. máj 2022

Jasné že to zvládne. Zoberte hračky, tablet, do neho rozprávky, knižky ... zabavíte sa 🙂 Magnetické človeče ... Super si to užijete, ani neváhaj.

basska_b
23. máj 2022

Ja by som sla... moja 4rocna je na busy a vlaky zvyknuta a je tam velmi rozumna a pokojna, aj v aute. Ideal mozno, keby bus siel na noc. To by prespala. Len ja mam este 2rocnu a ta by sa tam zdivela 🤪

zlomika
23. máj 2022

A tak zas preco nie. Myslim, ze by ste to v pohode zvladli, no mozno by som sa poobhliadla aj po tom vlaku, to by mohlo byt jednoduchsie cestovanie hlavne pre malu

lucik194
23. máj 2022

@simsalabim jaska ked sa povracia, lebo o 5 min smrdi cely autobus a budu vracat dalsi...... vtedy zastavi....