Sama na dovolenku

20. jún 2023

Je to divné ísť na all inclusive dovolenku niekde k moru cez cestovku sama? Má niekto skúsenosti?

viestta
20. jún 2023

Preco by to malo byt divne? Single ludia nemaju narok odpocinut si a doriat si luxus?

s_o_n_i_k_e
20. jún 2023

Môj kamoš chodí stále sám do Egypta, ja by som šla určite tiež keby som nemala partnera, prípadne zorganizovať partiu a ísť spolu 🙂

autor
20. jún 2023

@viestta bojím sa či by mi nebolo smutno…aj keď idem sama napr na nákupy nie je to to pravé orechove..ale už si potrebujem oddychnuť a nemám momentalne s kým, pri mori som nebola dlho… mala som teraz niekoho rozrobeného ale nevyšlo to ..

lindous
20. jún 2023

To musíš vedieť ty akej si povahy, ako zvládaš samotu a či ti to viac dá alebo ti bude práveže ľúto... ja som počas stáže v zahraničí veľa výletovala sama, keďže som tam nikoho nemala a bolo to úplne super, úprimne som si to užívala, robiť všetko len podľa seba, nemusieť sa prispôsobovať, ustupovať, nabrala som sebavedomie, oddýchla som si... viem si ale predstaviť, že nie každému to takto vyhovuje, aj keď ja odporúčam

viestta
20. jún 2023

Ja s tym problem nemam, ja som rada sama so sebou. Ja by som si taku dovcu neskutocne uzila. Ja sa poznam, mne by liezli na city aj taki, co by mi chceli od tej samoty pomoct. Ale to som ja.

muchotrafka298
20. jún 2023

Ked si este sama nikde nebola, tak skus nejaky vikend najprv niekde tak, ze sa vies v pripade potreby vratit. Lebo to nie je pre kazdeho, byt sam na dovolenke. A ked zmaknes vikend, ze si povies, Ok, viem byt sama, neprekaza mi to, potom si kludne kup letenku a hotel all inclusive niekde pri mori. Nemusis ist s CK, tam strasne preplatis 1/1 izbu. Pocitaj ale s tym, ze 1/1 izby su skoro take drahe ake klasicke dvojpostelovky.

yellow28
20. jún 2023

Ja som síce nebola sama, ale v podstate áno 🙂 išla som na dovolenku za okolností, že istá cestovka (asi by to považovali za reklamu, tak nemenujem) robila zájazd Thajsko, Malajzia, Singapur a hneď v BA v autobuse smer na letisko sa má ujala super skupinka žien v mojom veku, ktoré cestovali bez mužov užiť si dovolenku...a celý čas to bola paráda...keď som chcela, bola som s nimi, keď som chcela byť sama, užívala som si čas sama so sebou....ja môžem teda len odporúčať 🙂

marianarem
20. jún 2023

Ja som bola niekolkokrat sama na dovolenke a nedam na to dopustit, mam vyborne zazitky. Cez cestovku som sama isla len raz, do Thajska. Kedze okrem relaxu som sa chcela aj naozaj nieco dozvediet o Thajsku, tak som isla na to tak, ze som sa cez Skype nahodne prihovorila niekolkym ludom z daneho mesta, ci sa nechcu so mnou stretnut. Ozvala sa mi jedna super baba, dali sme sa do reci a potom sme sa tam naozaj niekolkokrat stretli, ukazala mi nejake veci, zoznamila ma so svojimi kamosmi, boli sme na koncerte, v kine, v restauraciach. Okrem toho som zistila, ze sa tam da zoznamit velmi lahko aj s inymi ludmi, len tak na ulici. Dopadlo to tak, ze som tam fungovala ako doma - v podstate kazdy den stretko s niekym, pomedzi to samostatne vylety. Velmi rada na to spominam.

vanilka3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
20. jún 2023

Nie je to vôbec divné, ak si ty s tým v pohode. Oddychnes si, nemusíš sa nikomu s ničím prispôsobovať. Nádhera 😀 ja po niečom takom túžim ale pri malých deťoch sa ešte nacakam 😄

bluka2
20. jún 2023

Ja chodievam sama a je to super, ale nie cez cestovku AI. To tam budu same rodiny a budes same "treba mi kakaaat" a detske plakania atd. pocuvat. Tak neviem ci toto chces. Samostatni cestovatelia vacsinou chodia na ine adresy...

marca12
20. jún 2023

Byt sama so sebou je super. Si panom svojho casu,zrelaxujes a oddychnes si.urcite chod. Ak ti aj bude smutno,prezijes to. Slnko,more ta nabije energiou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
20. jún 2023

či ti bude smutno, ťažko povedať, hoci si dovolím tvrdiť, že tam iste stretneš nejakých slovákov či čechov a určite prehodíš pár slov, možno sa aj skamarátiš... ale divné to nie je. ja po poslednej skúsenosti (hoci som skončila sčasti aj v nemocnici haha), som si povedala, že je to úplne prirodzené ísť sám/sama na dovolenku, keď nemáš partnera alebo dieťa. ja teda mám, ale vedela som si to predstaviť, že keby som bola slobodná a bezdetná, tak by som si to šla užiť. to slnko, more, pokoj, oddych....

nataly420
21. jún 2023

Už dlhšie rozmyslam ísť sama :D ale skor cestovať nie all inclusive to by som sa nudila

mircalla
21. jún 2023

Bola som sama v USA, na Kube, Agrentina, Brazilia...Na pobytovu nie, ale nevadilo by mi to

jaja20
21. jún 2023

Bola som sama minulý rok na Sicílii. Manžel má nejakú averziu na Taliansko a dcéra celé prázdniny brigádovala v Česku,tak som si jednoducho zaplatila zájazd len pre 1 osobu. Ako píše muchotrafka,je to oveľa drahšie,než keď idete do izby dvaja, ale s tým som rátala. Hovorím 3 jazykmi, takže sa nestratím, normálne som chodila aj ich MHD. V lietadle aj na hoteli som stretla veľa Slovákov, ale najradšej som bola osamote. Pracujem s ľuďmi už skoro 30 rokov,tak som si ten kľud poriadne užila. Robíš si, čo chceš, ideš na pláž, kedy chceš, najesť takisto,po obchodoch som mohla behať do sýtosti, takže za mňa super 👍
Teraz v júli chcem ísť takto na Sardíniu, ale muž nejako nesúhlasí 😅

pragmaticka
21. jún 2023

Ved chod na nejaký fitness Yoga pobyt. Kukni napr na villaresorts.cz.mam s nimi výborne skúsenosti. Okrem toho je to s nimi nekonflikovane. Keď chceš účastnís sa yogy ci iného cvičenia, keď nie tak nie.. Sú tam mnohé iné ženy...

tamtamka26
21. jún 2023

kam ideš?

zuzickazah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
espritka29
29. jún 2023

Aj ja si planujem buduci rok sama dovolenku. Manzel nechce letiet a ja uz potrebujem zmenu destinacie (niekolko rokov Chorvatsko). Syn uz nie je najmensi, tak to zvladnu aj bezo mna a ja si pojdem tam, kam ma to bude lakat.

tamtamka26
30. jún 2023

@espritka29 múdro 😉