Rozpočet na deň dovolenky v Chorvátsku

5. júl 2024

Ahoojte. Kolko cca miniete na dovolenke v Chorvatsku? Ubytovanie bez stravy.
Robím prieskum, lebo vraj to tam dosť zdraželo a všetci mi vravia že to pekne "ZAPLATÍM". Že to je uz ovela drahsie ako na SK....
Ideme 2 dosplí a 4,5r dieťa.
Ďakujem za skúsenosti.

mamina7070
5. júl 2024

v akej lokalite? skus si oozriet restiky a letaky auvidis ale chorvatsko lacne urcite nie je
je tam drahsie ako u nas (BA) ak si chcela lacnejsie tak Taliansko by bolo lepsou volbou

janinah
5. júl 2024

Záleží,či si ponesieš špagety z domu,či budeš variť tam s nákupom z miestnych supermarketov alebo budete chodiť po reštikach.Osobne keby som bola nútená počítať každý cent,tak na dovolenku ani nejdem.

sindla
5. júl 2024

Najlepsie, ked to povedia ti, ktori tieto info citaju z “overenych info na nete” a v CRO vobec neboli. My sme boli min rok, ceny mi prisli fajn. No na rozpocet sme nehladeli. Samozrejme zalezi kde sa nachadzas.

miruska655
5. júl 2024

My sme boli minulý rok prvý krát v apartmáne 2 dospelý a 2 deti. Boli sme 10 dní, žiadnu ale že žiadnu stravu som nebrala, NEVARILI sme ani jeden krát ale že vôbec okrem kávy 😁
Každý deň obed, raňajky sme si kúpili v obchode ako pečivo, salámy atď niesom si úplne istá ale my sme tam nechali dosť lenže celý rok sme si šporili aby sme si doslova tie peniaze užili a užili sme si to na 200% percent. Rovnako ideme tento rok ale na 15 dni 🥰 no a celé nás to stálo aj z benzínom a tým rozbijanim okolo 3000eur
Lenže ozaj sme nehľadeli na ceny ale pokiaľ si dobre pamätám tak z oka čo som čítala čo budem jesť, tak myslím že niečo bolo lacnejšie ako cestoviny, pizza lacnejšie tam

mamina7070
5. júl 2024

@sindla a odkial ty vies ze sme tam neboli muz tam chodi sluzobne dva krat do mesiaca a obcas idem s nim ptehlad mam a aj info od chorvažtskych kolegov

pininka1
5. júl 2024

Závisí od lokality a aký máte štandard. Ja napr nikdy nechodím na dovolenku kde je horšie ubytovanie ako mam doma. Nás stal apartmán s bazénom na deň 120eur, boli sme na mieste kde bolo viacero možností nákupu aj kopec restauracii, ceny boli v pohode, niektoré potraviny lacnejšie ako u nás.

lenvam
5. júl 2024

@janinah asi tak, len zmeniť kuchyňu nieje dovolenka

heleninamama
5. júl 2024

Ak idete celá rodina, tak prerobíte. Jednoznačne sa oplatí all inclusive. Zrataj si cenu za raňajky, obedy, večeru, k tomu nealko nápoje, ovocie, niečo sladké, zmrzlinu a vykotí ťa. A deti budú na takejto dovolenke vždy niečo ďalšie chcieť. Pri all inclusive, keď majú k dispozícii všetko od výmyslu sveta, pýtaju oveľa menej - moja skúsenosť.
A bonus - neriešiš nákupy, nič nechystáš, nevaríš, neumývaš riad - vtedy je to dovolenka.

jesenzima
5. júl 2024

My sme boli minulý rok, ubytko sme platili 420€ (2+2), apartmán, stravu sme si kupovali, minuli sme nejakých 200€ plus 1x obed v reštaurácii 60€ ...
Moji známi boli tiež, ubytko platili 500€ (2+1) a denne minuli cca 200€, ale oni sa stravovali v reštauráciách ...
Takže záleží, ako sa chces stravovať, a koľko si ochotná minúť. My nechodíme na dovolenky jesť a míňať peniaze ...

mamickalisticka
5. júl 2024

@sindla presne, tie ceny mi tiež neprišli až tak prehnane, ako všetci hovoria, niečo bolo drahšie a niečo naopak lacnejšie, ešte aj domov sme si kúpili. Určite sme nezaplatili omnoho viac, keďže ovocie a zelenina boli este lacnejšie ako tu.
@autor Mne sa zasa s malými deťmi viac oplatí variť na apartmáne, a to práve preto, že sú na moju kuchyňu zvyknutí. Nebudem platiť 15 eur na obed za jedného a nakoniec to ani nedojedia. Striedame varenie a chodenie na večeru. naozaj ma v čase najväčšieho tepla pri mori neotravuje rýchlo navariť ryžu a nejakú omáčku. Pizza stála 15eur (margarita) ale mali sme za 15e aj obrovsky burger s hranolkami a pitím.

mk1111111111
5. júl 2024

V obchodoch, ako Lidl, kauf a pod., su ceny rovnake ako u nas, restauracie, to sa neda povedat, jedna lacnejsia, druha drahsia, zmrzlina kopcek 2 eur, ceny za fastfood na plazi drahe, ako vzdy, napr.jeden maly zapekanec, z ktoreho sa normalny clovek nenaje 5 eur, ovocie, tiez ako kde, v kioskoch drahsie, ale omnoho lepsie, ako v obchodoch, zasa, ako u nas. Kava presso od 2.5 eur.
Skakaci hrad pol hodka 12 eur.
Ubytovanie, podla urovne.

bublinka1426
5. júl 2024

svk? ved slovensko uz sa nema cim chvalit ked za tocenu vodu pyta 60 centov. to sa asi v zahranici nenosi.

simona92101
5. júl 2024

@heleninamama ja mam 3 deti a 2 z toho maju ABKM,pre nas ist na all in dovolenku je nemozne,nemozem sa nikdy spolahnut na cudziu kuchynu.cize bohuzial,musim varit,resp.aj z domu zobrat.raz sme boli na lyzovacke,dopredu som sa na hoteli pytala na dietu pre dceru,vsetko som specifikovala,mali sme jedalnicek dohodnuty.a aj tak nic nedodrzali,uvarene zemiaky vzdy preliali maslom, na ranajky klasicke maslo😏

domiklik
5. júl 2024

Je rozdiel, ci ideš do rovinj Crikvenica Zadar alebo makarska... Do väčšieho alebo menšieho mesta... Ceny v obchodoch plus mínus ako u nás... Najesť sa treba ísť ďalej od mora, pripadne pohľadať niečo na Google. A hlavne je, co chcete vy. My, ako rodina, preferujeme dovolenku, kde nie sme viazaní miestom. Najem sa kedy chcem a kde chcem.

beronsche
5. júl 2024

Tak neviem, min.rok to rozhodne oveľa drahšie ako na Slovensku nebolo.... Niečo drahšie, niečo lacnejsie.
Podľa mňa si urob rozpočet tak, akoby si sa mimo domu stravovala tu a ďaleko od reality nebudeš..

hipuska
5. júl 2024

Treba byť realisti. Dovolenka nie je lacná. Toto tvrdia ľudia, ktorí stále žijú v minulosti , kedy sa za noc platilo 35€. Chorvátsko určite nie je drahšie ako Slovensko. My sme teraz boli v kempe na SR a za mastný langos z mikrovlnky sme dali 6e a za kopček zmrzliny 2,5€

beronsche
5. júl 2024

@hipuska presne.. vzdy keď čítam o tej hroznej drahote v HR napadne mi, kedy sa ti ľudia boli najesť, celá rodina v SK reštaurácii...

sindla
5. júl 2024

@mamina7070 ja som nikde nenapisala, ze konkretne VY ste tam neboli. Moja odpoved nebola smerovana na Vas komentar ale na diskusiu. Treba citat s porozumenim. 😉

hipuska
5. júl 2024

@beronsche no to je presne pravda. Nech sa idú najesť na Slovensko. A nech sa idú najesť niekde do dovolenkovej destinácie. Veď to je super že takto majú, môžu si raňajky a večere sami. Väčšinou obedové menu je cca 10€/osba plus dajake drobnosti na pláži....

hipuska
5. júl 2024

Inak, my sme minulý rok 4 + 4 deti z toho 2 x 15 roční minuli 2800e za 9 noci na komplet vrátane cesty. Stravovali sme sa sami, boli sme 2krat v reštaurácii, 1x večera plus na pláži kazdy deň langos, kukurica, hamburger, zmrzlina a atrakcie.

peter0123
5. júl 2024

Aktuálne som v Chorvátsku, nič som tu nenašla čo by bolo lacnejšie ako u nás doma. Nie som stvorená na vylihovanie na pláži, zatiaľ sme vyskúšali štyri, ostatné dni výlety. Včera sme minuli asi 400€. (2+2) Ale deti skoro dospelé. Každý deň by sa dalo minúť 500€ aj viac. Ale rozpočet na predošlé dní ti sem nenapíšem lebo by ma ukameňovali.

btus
5. júl 2024

závisí od vás, ako ste naučení. Sú ľudia, ktorí minú denne 100 e na stravu, a sú ľudia, ktorí si kúpia kura, ryžu, zeleninu a obed na dva dni majú za 20 E. My si vždy balíme na prvý deň aby sme mali na večeru a na raňajky ( chlieb, suchá saláma alebo zaváraná šunka, zelenina, sirup,ovocie, zelenina, cestoviny a hotová omáčka na špagety, syr na strúhanie ) na druhý deň si už nakúpime v miestnych potravinách - kura, ryžu, cestoviny, ryby, chcelib, maslo, šunka, ovocie, zelenina - tak na dva dni. Varíme na apartmáne. A o dva dni znova. Ideme max raz do reštaurácie. Ale nám to takto vyhovuje. Večer grilujeme. Takže pordľa mňa cena za stravu - cca to čo u nás +20%. Takže max 200 aj so zmrzlinou, pizzou . Ale toto je náš spôsob, nemusí vyhovovať každému. Nám nevadí, že si varíme. Takže je len na vás, čo do toho očakávate a koľko ste ochotní obetovať.

ivik4
5. júl 2024

Ja som sice v Chorvatsku bola naposledy 4 roky dozadu,odvtedy chodime do inych krajin, ale aj vtedy som stale citala ako je tam hrozne draho. Akoze ja neviem ci tu ludia bezne nechodia do restik ( tak preto maju ten pocit), my sme v restike skoro denne a cenovo je to rovnako ako u nas, v slovenskych restikach je rovnako ,,draho" ako tam.

zuzanockamt
5. júl 2024

Teraz bola kolegyňa pri Zadare.
V obchodných reťazcoch je lacnejšie ako u nás. V reštauráciách je drahšie.
Mne by stačilo 100€ na deň pre 3-4 ľudí pri polpenzii. Pri varení v apartmáne 600€ na týždeň bez problémov.

babulkomale
5. júl 2024

Nesledujem ceny ani tu, nieto na dovolenke. Ale kazdopadne antikampan proti Chorvatsku uz bezi nejaky ten rok, takze netreba si to vsimat.
Skor na SK je draho v pomere k beznym platom. Ludia zijuci na Zapade sa nad tym stale podivuju.

mamina7070
5. júl 2024

tak slovensko je jasne ze drahe najma tatry liptov my sme bili v juni v rime a pri mori a kapucino pri fontane di trevi 1,40€ pizza (nie margeritha) 6-7€ menu pitie cestoviny a dezert 9€

zanzibar jedlo morske potvory priloha salat 9-10 dolarov

luccija
5. júl 2024

Kamarátka chodí vždy na 14 dní do apt, ale ona už ma jedálniček podľa ktorého ide každý rok a vie čo ma nakúpiť.To, že pri mori bude drahšie s tým musís rátať.Su rodiny ktorým stačí na raňajky musli s jogurtom, obed cestovina s omáčkou, večer šunka pečivo ty vieš aký máte štandard.

babulkomale
5. júl 2024

@mamina7070
Presne som sa minule smiala ze cappuccino na Inoveckej chate 3,50 😃 neskutočné...nie ze by na to clovek nemal, ale ten pomer alebo skor nepomer.

btus
5. júl 2024

@zuzanockamt preboha, veď 600 E neminiem na stravu za mesiac ani doma. To čo kupujete? 🙂

zuzanockamt
5. júl 2024

@btus Preboha, ani ja. Mesačne doma 400-500€. Tu ide o dovolenku predsa, vtedy si dovolím, rozpočet nadhodnotím. Preboha 🙈🙈🙈