Rodos alebo Zakyntos autom

zuzka_66
23. jún 2024

ahojte, chcela by som sa poradit ohladom dovolenky v Grecku🙂 s priatelom sa chystame v septembri do Grecka, ale nevieme sa rozhodnut medzi Zakyntosom alebo Rhodosom… urcite si chceme prenajat auto a pobehat cely ostrov, len na Zakyntose je celkom vela utesov a teda neviem, ci by sme sa dostali autom k plazam a moru, alebo tam skor chodia lode. viac sa nam paci Zakyntos co sa tyka prirody. co by ste odporucili, ak niektora mate prejdene oba tieto ostrovy (idealne autom?😁)? dakujem krasne!

mima172
23. jún 2024

Bola som na oboch. Na Rodose som žila 1 rok, na Zakynthose som bola len na dovolenke. Ak je vaša vízia taká ako píšeš, tak určite Rodos. Oba sú skôr menšie ostrovy, no Zakynthos je na výlety autom fakt krpatý, to máte za 1 deň celý ostrov prejdený 🙂
Na Rodose môžete ísť do hlavného mesta, potom ísť smerom na Faliraki, Kolymbiu, Lindos, až k južnému cípu ostrova (tam sa zlievaju dve moria, je to tam veľmi pekné). Taktiež údolie motýľov je fajn, pláž Antony Quinn beach, Tsambika beach, ak vás láka aj nočný život, tak vo Fali je klub na klube atď. Zakynthos skôr ako spomínaš - loďou. My sme si zaplatili celodenný výlet na Navagio, loď stala na viacerych miestach, fakt pekný výlet.

zuzka_66
autor
23. jún 2024

@mima172 ahoj, dakujem ti velmi pekne za nazor aj za tipy☺️ a prosim ta, daju sa aj na Rodose pozorovat korytnacky a nejaky podmorsky svet? to sa mi hlavne na Zaky paci, ale tak asi vyhra aj tak Rodos na zaklade toho, co si napisala😁

mima172
23. jún 2024

@zuzka_66 Či priamo korytnačky to veru neviem, no na viacerých miestach sa dá potápať a sledovať podmorský svet (myslím Rodos). Zakynthos je známy veľkým výskytom korytnačiek. Raz, keď som plávala ďalej od brehu sa zrazu pri mne vynorila taka obrovská kareta a teda ruku na srdce - skoro som sa pototo 😄 Ale teda zážitok veľký. Inak teda za celú dovolenku som videla len túto jednu korytnačku.
Ešte jeden tip k tomu Rodosu - ak máte radi aj water parky tak vo Faliraki je jeden veľký water park a je fakt super, chodila som tam často.