Ročné dieťa a cesta s Austrian airlines

laumi1
18. jún 2023

Ahojte, letel niekyo v poslednej dobe s austrian s rocnym babatkom? Ideme prvykrat a neviem nikde dohladat naco ma babo narok, moze mat vlastnu prirucnu batozinu aj ked nema vlastne sedadlo? Ako je to s kocikom? Prestupujeme,ale dalsi let tiez s austrian,dostaneme ho az v konecnej destinacii alebo ho treva vybrat a odbavit znovu? Na prestup mame len 50minut cize to by sme asi nestihli😕

thereisabear
18. jún 2023

Určite to máte niekde v papieroch, čo vám poslali. Náš príručnú nemohol mať, iba kufor.

oliverceky
18. jún 2023

@thereisabear ročne dieta kufor?

stanzi
18. jún 2023

@oliverceky Ano, aj rocne dieta moze mat kufor, vsetko zavisi od toho, ake letenky kupili (Economy Light, Classic, Premium atd...). My letime teraz tiez na dovolenku s Austrianom, dcera este nema ani 2 roky, a kufor v cene ma, kupovali sme letenky Classic.

@laumi1 Ked ste kupovali letenky, tak vam prisli mailom, tam to musite mat napisane. Co sa kocika tyka, ak ten druhy let je "connecting flight", tak ho dostanete az v cielovej destinacii, nic netreba odbavovat znovu.

laumi1
autor
18. jún 2023

@stanzi
@stanzi mame economy light,vsetci mame len prirucnu,len ci to plati aj pre dcerku netusim

thereisabear
18. jún 2023

@laumi1 pozri mail čo prišiel, keď ste to kupovali, musí to tam byť

sense
18. jún 2023

@laumi1 v maily kde prisla letenka mas aj podmienky. Viemnze pred par eokmi som odovzdala kocik pri vstupe do lietadla a po pristati som ho dostala pri dverach, kocik bol zlozeny. A dcerabmala narok na rovnakj batozinu ako ja ale nemali sne light letenky

katus1990
24. nov 2023

@stanzi prosím ťa, našla som túto informáciu. Viuzili ste niečo takéto?
Pre lety na dlhé vzdialenosti bude vášmu dieťaťu poskytnutá postieľka úplne zadarmo (platí to len v prípade, že si rezervujete sedadlo s extra priestorom na nohy – za poplatok)

stanzi
25. nov 2023

@katus1990 Nie, ale viem, ze niektore letecke spolocnosti to ponukaju. Je to vsak pre mladsie deti, do urciteho poctu kg. Treba sa informovat u leteckej spolocnosti.

katus1990
25. nov 2023

@stanzi hej už mám precitane podmienky len som bola zvedavá na realnu skúsenosť ... vraj treba dokupit sedadla s Extra legroom a potom zadarmo dajú postieľku do 2 rokov a do 12 kg, čo splname. Lenže ten priplatok vychadza na 360€ čo je celkom dosť, a este stále nemáme istotu , či tam mala bude chcieť byť. Ty si ju mala na rukách? Zvládli ste v pohode? Nás čaká v januári 12 hodinovy let

emao
31. máj 2024

@laumi1 dobrý deň, môžem sa spýtať ako ste to mali s tým kočíkom?? Budeme letieť v júli, tak ma zaujíma, či ste ho mali v cene už ako je písané na ich stránke alebo trebalo niečo doplatiť a kde ste mali kočík, či na palube alebo v podpalubí?? Ďakujem

janocka
31. máj 2024

@emao dieťa do 12r. má nárok na 2 detské príslušenstvá, je to v cene, nič sa nepripláca. Je to tak všade, aj v nízkonákladovkách. Kočík býva v podpalubí, v batožinovom priestore. To, že je to v cene mám vyskúšané niekoľkokrát, keď sme brávali kočík, keď boli deti malé a vlani sme brali autosedačku 9,5r. synovi, tento rok chceme brať zas. Nič sme nedoplácali, nič sme vopred nenahlasovali

emao
1. jún 2024

@janocka ďakujem, lebo som to tam nemala napísané v letenke, iba jedna batožina 23kg pre malého, za to sa pýtam, či to automaticky teda vezmú?? Posielam aj foto.. kočík v možnostiach nebol..

janocka
1. jún 2024

@emao nebyva to napisane pri letenke nikdy. Prides k chcek-in pultu, tam povies, ze potrebujes zachcekovst kocik, vytlacia stitok, nalepia na kocik a pojdes s nim k lietadlu, kde ho odovzdas. Alebo ak kocik nepotrebujes na letisku a mas nan obal, pojdes hioodovdzat k sekcii nadrozmernej batoziny.

emao
1. jún 2024

@janocka ďakujem pekne, tak tento kočík bude vhodný?? Musí byť v niečom zabalený, ak ho chcem dať do podpalubia??

thereisabear
1. jún 2024

@emao nemusí byť zabalený

janocka
1. jún 2024

@emao ak ho chces odovzdat pri lietadle - ze dieta v nom bude sediet na letisku, az do prichodu k lietadlu tak nie, nemusi byt zabaleny. Ak ho chces odovzdat - ze dieta budes mat napr. v nosici a kocik nechces pouzivat na letisku a chces ho dat hned do podpalubia, tak ti odporucam pevny obal. Mne aj napriek obalu zlomili suciastku na kociku. Vlani sme autosedacku mali zabalenu len tak vo folii a autosedacka vysla z lietadla v 2 kusoch, bez folie

emao
2. jún 2024

@janocka ďakujem veľmi pekne, toho kočíku sa najviac obávam.. 😃
Pekne, tak to poteší taketo nemilé prekvapenie, tak ho radšej do niečoho zabalím.. 😏

thereisabear
2. jún 2024

@emao tak obal ho neochráni pred zlomením, oni tým hádžu ostošesť. Ale teda aspoň časti ostanú pokope a nemusíš hľadať.