Rimini - počasie

2. okt 2024

Cez jesenné prázdniny by sme chceli ísť do Talianska do mesta Rimini aké zvykne byť počasie a čo sa oplatí vidieť takto na jeseň nejaké atrakcie a pod. Ďakujem za rady 🙂

cukroska
2. okt 2024

Prečo práve Rimini môžem vedieť?

mircalla
2. okt 2024

Rimina hroza, snad to najhorsie, co Taliansko ponuka okrem Bibione a spol...a Taliansko toho ponuka vela. Dajte si hocico ine zo severu, ak nechcete ist moc daleko,....Toskansko, jazera, Liguriu, Alpy len nie Rimini

mircalla
2. okt 2024

@cukroska Tiez ma to zarazilo, nic tam nie je

nikiki29
2. okt 2024

Rimini na jeseň. Fúha. No neviem čo by som odporučila. Za mňa nič, čo by stálo za 1000km cestu. Ak len prechádzate tak kuknite historické centrum a dovi 🤷🏻‍♀️

tilly
2. okt 2024

Pri Rimini san Maríno, ale samotné Rimini, ako to tu bolo sú onicom.
V Taliansku je toľko krásnych miest. Keď nechceš ísť ďaleko, kľudne stačí treviso, vedľa conegliano, valdobiadene a citadela

zuzanaete
2. okt 2024

Rimini je jedine na kupanie. Historicke centrum mate za 2 hodiny prejdene a aj to nie su tie najuzasnejsie pamiatky Talianska. Chce ist kvoli prirode alebo pamiatkam?

nenapadnyuzivatel
2. okt 2024

Rimini je krásne, my konretne s rodinou sme boli Rimini Miramare a nevieme si vynachváliť ale bolo to v lete, dalo sa ešte kúpať a mesto tam velmi žilo. Na jesen si myslím že by sa oplatili pozrieť ine mestá Rím, Milano…

autor
2. okt 2024

Ak je to tak ako píšete tak prosím odporučíte mi nejaké mesto v Taliansku čo stojí za to aj na jeseň 🙂

jaja1979
2. okt 2024

Miláno plus bergamo, tam sa dá fungovať busmi a mestskou dopravou. Prípadne Sicília je super, ale tam je ideal požičať auto. Všade sa lieta aj z BA

tortelinka
2. okt 2024

@jaja1979 my sme na sicilii cestovali vlakom,busmi dalo sa bez auta

adabise683
2. okt 2024

Ja by som sla do Trieste 😀

kiki68
3. okt 2024

Florencia, Milano, Benatky, Verona, zalezi co cloveka zaujima. Toskansko a nejake kurzy tam

tilly
3. okt 2024

V Taliansku je toho veľmi veľa. Podľa toho, či ideš autom alebo lietadlom. My sme boli cez dušičky aj v Benátkach napr, boli tam rôzne halloween masky v uliciach. Kúsok ďalej máš (ako som vyššie pisala) treviso, conegliano, valdobiadene čo sú prosekove vinárske mestá a vinice. Ďalej máš citadelu s opevnenim, po ktorom sa dá prejsť.
Nižšie máš Toskánsko a tam je toho veľa na výber, siena, voltera, montalcino, montepulciano, Pisa, Florencia,
Alebo ideš na sever bokom do Bergama a kukneš aj jazerá como, iseo, garda, maggiore...
Alebo dole Kalábria...
Rím samozrejme stojí za to.
Musíš si len vybrať. Ničím neurobíš chybu

cukroska
3. okt 2024

@mircallaano v podstate nič. My sme tam boli v lete takže rušno večer super,aj sme boli na výletoch. Bolo super ,aie nato,že Rimini tak v podstate nič..

marca12
3. okt 2024

Bergamo a okolie je pekne aj na jesen asi tam by som isla skor. Rimini je letna destinacia. Da sa pochodit aj mesta okoli Rimini. Taliansko je cele krasne aj dedinky,aj mesta.

sarandon
3. okt 2024

Jazerá- Lago, Iseo. Mestá Bergamo, Milano, Verona. Cestou Merano, Bolzano. Rimini je asi to najhorsie z Talianska co som videla.

mircalla
3. okt 2024

Florencia, Siena, Bergamo, Como, Benatky, Lago di Garga, Lago di Maggiore....viac na zapad Portofino, Cinque Terre, Varigotti.....Juh nebola som jedina v Rime juznejsie, ale tam je milion uzasnych miest tiez....
Rimini je jedno nechutne obycajne nudne letne stredisko zaskenute v 80tych rokoch. Absolutne to nema ziadnu atmosferu Talianska