Rhodos verzus Kréta

mia018
15. apr 2016

Ahojte, chcem sa opýtať tých, ktoré už boli na dovolenke na týchto ostrovoch, aké máte skúsenosti. Hlavne čo sa týka teploty mora, či tam býva veterno, veľké vlny a hlavne či sa tam nenachádzajú žraloky. S priateľom plánujeme dovolenku a nevieme sa veľmi rozhodnúť, kam by bolo lepšie ísť skúsiť nejaký grécky ostrov alebo stará klasika Bulharsko. Za odpovede ďakujem

tobnuf
15. apr 2016

Slovensko 😂 po vsetkymch tych udalostiach co sa deju vo svete by som teda rozhodne nikam nesla... doma je doma 😂

pribinak
15. apr 2016

Bola som na oboch, na Rhodose fúka, ale je tam pomerne teplo, pretoze Rhodos je južnejšie ako najsevernejší cíp Afriky
Na Krete som bola na severe, su fakt dost velke vlny
Žraloky som nikde nezaregistrovala, more bola krasne, čiste a hlboko do mora priezračne
Mne sa páčilo na oboch, celkovo mam rada Grécko
Bola som aj v Bulharsku, sice esre ako študentka, mne dost vadili riasy a tráva na pobreží (zlate piesky) ale plaz a more bolo inak čiste

fra
15. apr 2016

na západných a severných pobrežiach oboch ostrovov býva kus veternejšie ako na južných a východných pobrežiach a zátokách a to isté platí aj o veľkosti vln... nepočula som ešte, že by niekoho vo vode pri pláži lubovolneho greckeho ostrova napadol žralok, pochybujem, že by tu vobec niekto mal osobnu skúsenosť so žralokmi pri kúpaní- to je ovela vačšia pravdepodobnosť, že s vami spadne lietadlo- hoci aj tá je riadne mizivá ... more je relatívne teplé aj tam aj tam, my sme boli teraz koncom septembra na Krete a uplna pohodička, mne absolutne vyhovovalo, ja mavam problem v Chorvatsku prostred leta, tam je mi studené.... Rodos je menší ostrov, takže ak ste ten typ čo chodí hore- dole- za jednu dovolenku sa dajú jeho najzaujímavejšie časti prejsť, je to také príjemne komorné ... zato na Krétu sa dá vracať opakovane, lebo tam je tých zaujímavostí viac a je väčšia ... a osobne- šla by som niekam na vychodnu Krétu, tá nemože sklamať.... v Bulharsku som bola naposledy ako dieťa, vtedy to nebolo nič moc- ale s postkomunistickymi krajinami mam iba osobny problem, mne sa ani v Chorvatsku nejako extra nepáči, Grecko a Taliansko a Španielsko ma omnoho viac chytajú za srdce....

mia018
autor
15. apr 2016

@tobnuf Tento rok ideme iba na Liptov lebo tiež som sa bála. Samé teroristické útoky, imigranti...ale o rok by som skúsila ísť niekam. Ak sa má niečo stať môže sa aj doma. Ako v bulharsku som už pár krát bola tam sa mi veľmi páči ale chcelo by to skúsiť aj niečo nové preto som sa pýtala na tie grécke ostrovy. Do Tuniska,Egypta ..... by som nešla, škoda sú to krásne krajiny ale riskovať nechcem.

tobnuf
15. apr 2016

@mia018 no ved ja som strasne do Egypta chcela ist ale uz mame aj syna malinkeho este a vobec si netrufam .. len kvoli nemu ak by sa nahadov nieco stalo

mia018
autor
15. apr 2016

Však práve, keby som nemala syna možno aj ja by som riskla nejakú takú krajinu ale už len kvôli nemu hľadám niečo bezpečnejšie i keď už aj v Bulharsku na letisku boli bomby. Už to nie je čo bývalo

buba08
15. apr 2016

@mia018 my sme boli pred 2 rokmi na Rhodose, more krásne, priezracne, vcelku teple (v Turecku bolo teplejšie 😉), aj auto sme si prenajali a pochodili pamiatky, ale na Rhodose dosť fúka, no kedže sme boli na prelome júl-august bolo veľmi teplo a vietor nas prijemne schladil 🙂, odporúčam 🙂

malabiba
15. apr 2016

@mia018 Rodos, či Kréta - vietor sme nezažili, ale Kréta je rozhodne nepokojnejšia a more búrlivejšie...páčilo sa nám na oboch - Rodos je útulnejší menší, dá sa prejsť za deň, dva a všetko nájdete...Kréta ponúka rozhodne viac

bublinka127
16. apr 2016

my sme navštívili Corfu, Rhodos a aj Krétu...a každý ostrov ponúka to svoje...

Corfu - najzelenší ostrov v Grécku - Moraitika, tam more nič moc, bolo vnútrozemské, dosť rias....plné pláže...ale čo sa týka výletov, nemalo chybu, je tam nádherný dom so záhradou kde žila Sissi - som jej veľký fanúšik, tak toto som si nemohla nechať ujsť, hlavné mesto Kerkyra, Sidari a kanál lásky, úžasná Paleokastrisia s kláštorom. A nedá mi nespomenúť plavbu na ostrovy Paxos a Antipaxos...a tie úžasné skoky do čistého a blankytného mora pri druhom ostrove....

Rhodos - úžasný hotel a strava, more tiež vnútrozemské - boli sme v Kolymbii, ale čisté...hlavné mesto tiež, pláž Červené piesky, kde sa dá dostať len loďou, pláž Tsampika, vlievanie Egejského mora do Stredozemného...no super proste

Kréta - velikánsky ostrov, treba viac času aby človek videl...my sme boli v Kavrose na severe...ÚŽASNÉ MORE, veľké vlny, môj chlap si to užil...trochu veterno....prišla mi aj drahšia ako iné ostrovy v Grécku.

tento rok ideme na Liptov...tiež je tu trocha obava, čo kde buchne, už minulý rok sme išli do Talianska s obavami...

oli_
25. apr 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahoj, odporúčam prečítať si tieto články o každej destinácii. Je tam toho doosť popísané aj s krásnymi fotkami, tak možno pomôže sa rozhodnúť. Obidva ostrovy sú krásne, tiež si neviem vybrať 🙂
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/bajna-kreta-opradena-legendami-a-mytmi/
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/rhodos-dovolenka-na-ostrove-pobozkanom-slnkom/
a na zamotanie hlavy ešte toto :D
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/top-10-najuzasnejsich-miest-v-grecku/

mirka414
24. jún 2017

Ahoj bol niekto v tomto hotely : Hotel Blue Horizon Ferenikis
https://www.holidaycheck.ch/hi/hotel-blue-horiz...

zofiac
11. mar 2018

Ahojte...tento rok sa chystame na Kretu, konecne dovolenka pri mori po styroch rokoch. Ideme do hotela Heronissos. Chcem navstivit Chaniu - ide led z Heraklionu do Chanii? Nemam velku chut ist autom, kedze malej byva dost zle....dufam, ze lodou to bude rychlesie.