Raynair - batožina

macilka
8. júl 2022

Ahojte, prosím chcem sa spýtať, kto bežne lieta s ryanair.. zakúpili sme si podpalubnu batožinu 20 kg, máme pri lete automaticky v cene aj príručnú batožinu (v akej veľkosti)?

Ďakujem.

syslik81
8. júl 2022

@macilka zalezi aku letenku mas .. ak nemas prirority tak mas len jednu mini tasku ... ak mas priority mas jednu myslim 10kg batozinu batoh/kabelku a este tasku pod sedadlo

simsalabim
8. júl 2022

@macilka prirucna batozina je pre vsetkych rovnaka. 40x20x25.

@syslik81 ona na kupeny este velky kufor, co odovzdava. Neberie ho na palubu.

nicicka
8. júl 2022

Rozmer príručnej vôbec neriešia. Samozrejme nie obrovský ruksak. No nikto ho nemeria na cm.

janai1
8. júl 2022

@nicicka ty budeš raz riadne prekvapená na letisku a nedoplatis sa 😀 príručná batožina sa musi zmestiť do tých ich klietok

kris_tin257
8. júl 2022

@nicicka no nám to nejedenkrat riešili, nosievame takú textilnú naschvál veľkú tašku že ju tam poskladame keď treba, keď som bola ale s kamarátkou v Barcelone a mali sme len príručné tak ona presahovala rozmery a nechala tam nakoniec 80€ za batožinu

macilka
autor
8. júl 2022

@simsalabim Ďakujem kocky, už som našla na nete. Len som chcela vedieť, či príručná je automaticky, k tomu máme podpalubnu zakúpenu.. ešte prosím o jednu info - na podpalubnu (20 kg) sú rozmery, alebo nie? Lebo na ryanairi som rozmery k tomu nenašla (teda iba na nejaké úplne maximum pre väčšie batožiny) ale na inej stránke áno.. tak len či zle hľadám..
@syslik81
@kris_tin257
@nicicka
@janai1

syslik81
8. júl 2022

@simsalabim ano mviem ze ma kupenu 20 kg batozinu/viem citat ale ak mas priority mas este 10kg na palubu plus 1ks prirucnej -kabelka a taska pod sedadlo ..

simsalabim
8. júl 2022

@syslik81 pokial viem, priority je prirucna+maly kufrik. Oba ma prirucna+podpalubny kufor. Tam nie je priority.

dianka3
8. júl 2022

@macilka Raynair som ešte neletela ale Austrailian air.teda už nikdy viac,letela som do Kahiry a len za batožinu som zaplatila 150€ a batožina vôbec nedorazila týždeň som tam bola a batožinu som nevidela,nedošla respektíve ked som sa vracala S5 tak už vo Viedni nebola.😠nikdy viac už s tými rakúšanmi letieť nebudem

vevesh
8. júl 2022

@dianka3 len jedna mini poznamka - rakusaci su Austrian Air, Australian Air su australske linky🙂

Nam medzikontinentalne lety nikto nemeral ziadnu batozinu (iba vazili). Len raz sa hadala so mnou zenska pri pultiku, ze na osobu moze byt len JEDNA batozina. Az to musel riesit veduci letiskovej haly a samozrejme som si mohla zobrat kolko som chcela v danej hmotnosti na osobu ako bolo uvedene na listku. Aj take ikvacky na linkach pracuju...

kittykat22
9. júl 2022

Davaj si pozor na ten rozmer. Prirucna nie je normalny maly kufor - je to mensie. My sme takto leteli z Londyna mesiac spat a ja som mala ten maly kufor kt. beriem bezne na paluby. Zenska z Ryanairu ma vytiahla z radu ked sme cakali v rade na boarding a dostala hysak, ze to nemam zaplatene a dostala som pokutu 130e? kt som musela zaplatit na mieste. Ja som jej povedala, ze to je normalne cabin luggage a ona ze nie, ze podla ich predpisov musi byt mensia. Musela som pred nastupom do lietadla zaplatit tu pokutu kartou, lebo by ma ani nepustili na palubu.

kittykat22
9. júl 2022
nicicka
9. júl 2022

@janai1
@kris_tin257 tak tam potom musel byť nejaký problém keď to riešili...ja som si naschvál všímala akú majú ludia príručnú a ani zďaleka veru nemali aby vyhovovala podľa rozmerov. Tak som potom vzala aj ja väčšiu. Pri toľkých ľuďoch aby merali to by sa zbláznili...

hrabovo
9. júl 2022

@nicicka merali aj namatkovo, viac krát som sa s tým stretla.

hrabovo
9. júl 2022

Babule, tiež sa spýtam, doteraz riešil letenky ex, prvýkrát to mam v réžii ja, ideme na dovcu s kamarátkou a jej rodinou, nechali kúpu leteniek na mňa, oni nikdy nikde ešte neboli. Tiež ryanair, mame zakúpené aj miesta, keď pozriem aplikáciu tak tam pekne svietime 🙂 a je tam možnosť check in a k tomu je fajka, akože už teraz ho môžem spraviť. Nie je to dáko skoro? Ďakujem

simsalabim
9. júl 2022

@kittykat22 tu si ale zjavne urobila chybu ty, mala si zrejme iba tu zakladnu letenku s malickou taskou, na to je Ryanair velmi citlivy.

kittykat22
9. júl 2022

@simsalabim ano, bola to moja chyba. Lenze ja som dlho s nimi neletela a ono bola zmena v podmienkach. Normalne sa lietalo s malymi kuframi.

simsalabim
9. júl 2022

@kittykat22 rozumiem 😉 No uz pri bookovani na to upozornuju.

kacusik69
9. júl 2022

@kittykat22 nie je to pokuta, je to poplatok za batozinu nesplnajucu podmienky… za takuto batozinu sa plati od 35 do 70 eur v zavislosti od destinacie (130 eurovy poplatok za gate bag neexistuje)

kacusik69
9. júl 2022
kacusik69
9. júl 2022

@hrabovo pri zakupeni sedadiel alebo priority sa check-in otvara 60 dni pred odletom, inak 24 hodin

kacusik69
9. júl 2022

@macilka rozmery podpalubnej batoziny nesmu standardne presiahnut v sucte stran 165 cm (sirka+vyska+hlbka), Ryanair ma 320 cm v sucte stran

hrabovo
9. júl 2022

@kacusik69 super ďakujem, nevedela som

galioska
9. júl 2022

@macilka tasku s jedlom mozes aj vak pod nohy skovat pokial nieje natrieskany

caldera
12. júl 2023

Zdravim dá sa 10kg kufor z priority boarding presunúť do batožinového priestoru? Ďakujem

kacusik69
12. júl 2023

@caldera nie