Púť Medžugorie

15. aug 2022

Dobrý deň, je tu prosím niekto kto bol nedávno na púti v Medžugorie? Co ste si také balili najmä do autobusu? A čo také do kufra? Klasický pútnický zájazd z východu... Neboli sme ešte nikdy nikde, tak chceme sa informovať naco nezabudnut... Stravu mame polpenziu...
Ďakujem krasne za info.

evica17
15. aug 2022

Plavky si vezmi, teta čo bola pred mesiacom sa šli aj kúpať do mora jeden deň na pár hodín.

terez246
15. aug 2022

So sebou prezlečenie (aj viac tričiek, počas pútí v lete som prepotila aj 4 za deň), plavky, pohodlná obuv (aj záložná, v Ríme som roztrhla topánky a kupovala som nové), niečo na hlavu, pršiplášť pre istotu krém na opaľovanie, nejaké mňamky na výlety, vždy som nosila horalky napríklad a mala so sebou vždy, keby Ťa chytil hlad a skupinový zájazd nestojí kedykoľvek. Do busu jedlo a vodu, vankúšik, domácu (😂). Taktiež čisté tričko (zakyckáš sa náhodou), peniaze, powerbanku na mobil. To je asi taký základ. Prajem pekný výlet. 😊

ewellina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terez246
15. aug 2022

A ešte mi napadlo, zober si lieky nejaké základné (paralen, ibalgin, no-spa). 😊

loliki
15. aug 2022

Do autobusu vankúšik pod krk alebo driek. Vejárik. Zvlhčené utierky, dezinfekciu.

autor
15. aug 2022

@terez246 ďakujem krásne

A vody ste brali z domu?ako myslím zo svk?

terez246
15. aug 2022

Nie, len na cestu 2 minerálky. Vodu sme už kúpili tam. 😊

janinah
15. aug 2022

K sebe do busu malý ruksak v ňom lieky.dez.utierky na ruky.hyg.potreby.jedlo na cestu.knihu.ruzenec.vodu 2 l na osobu.kavu kúpiš na benzínke alebo podávajú šoféri.ale nebýva chutna.ak idete teraz tak šiltovku na hlavu proti slnku.jedno tričko na prezlecenie.ponozky...na noc zobujes sandale/botasky a natiahnes ponozky...
Na každej zastávke vystúpiť z bušu a pochodiť.aj v noci.prevencia trombozy.

kvietocek203
15. aug 2022

Deti by mali mať pasy dospelým stačí občiansky. V chorvátsku kuny v Medzu stačia eura alebo karta. Ostatné už bolo spomenute🙂

dupinka
15. aug 2022

Kvalitnú/pevnú obuv - k miestu zjavenia sa ide po kameňoch, náhradné tričká, fľaše na vodu. Nezabudnite doklady.
Platiť sa dá aj eurami.

autor
15. aug 2022

@janinah a tam ste vodu brali z ubytovne si? Ci odkiaľ?

autor
15. aug 2022

@terez246 a nikto nemal v autobuse celý bal? Lebo napr mne moja suseda, ze oni brali ako. Manželské páry celý bal vodoch

autor
15. aug 2022

@dupinka ďakujem a ďakujem!
všetkým ešte raz

terez246
15. aug 2022

My sme nemali. Vždy sa da kúpiť aj u šoféra chladená voda. Ale samozrejme, je to na Vašej preferencii. 😊

janetinka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
15. aug 2022

Vodu len na cestu treba,všade kúpiš,nejdete do púšte🙂

autor
15. aug 2022

@janinah a platili ste eurami áno?
Ďakujem 🤗

autor
16. aug 2022

@terez246 jak to tam je z roomingom?

messue
15. apr 2024

ahojte, dcery maju 17 a 18 rokov , pasy im koncia v polke juna a do medzugoria chceme ist zaciatkom jula, netreba tam pasy, však ? len malým deťom. Ďakujem za odpovede. pekný deň

kitty2803
29. júl 2024

@messue dobrý deň prosím Vás bolí ste teraz v Medžugori? Chcem sa opýtať ako náročný je výstup? Chcela by som zájazd kúpiť ako darček pre maminu.. Ma však zdravotné problémy s pľúcami, do kopca sa dosť zadychava preto musí ísť pomaly hlavne svojim tempom, preto by som potrebovala vedieť ci je výstup extrémne náročný, viem ze sa ide po kameňoch, ale skôr či to stúpanie je extrém ďakujem za odpoveď

messue
29. júl 2024

@kitty2803 na podbrdo nie je narocny a ide sa pomaly lebo sa zastavuje a modli ruzenec, takže je to ok , na krizevac je dlhsí vystup asi o pol hodiny a trochu viac narocnejsi , ale tiez sa ide pomaly a zastavuje sa lebo sa modli krizova cesta. a ak by sla so svojou komunitou a knazom ono sa caka na ludi na tu svoju skupinku, kym sa zhromazdia, lebo modli sa v stoji a pritom sa moze vklude vydychat, napiť... nie je to az take narocne, len su tam vacsie a oble kamene treba opatrne stupat. chodia tam aj male deti a starí ludia so zdravotnými problemami, a tvrdili akoby nabrali druhu silu a nepocitovali ziadne problémy pri vystupe, kazdy to tvrdi že je tam tá duchovna pomoc citit. takže odporucam ist mamine

kitty2803
29. júl 2024

@messue ďakujem za odpoveď, vždy mala túžbu tam ísť len nikdy nemala nato peniaze, je silne veriaca a nedávno som sa jej pýtala ci by tam ešte chcela ísť.. A povedala ze niekedy určite áno keď bude ta správna chvíľa.. Len myslím ze nato nemá peniaze áni teraz a nebude mať ani za rok, dva.. Tak by, som jej to zaplatila len mam obavu aj z tej cesty.. Predsa toľko hodín byt v autobuse mala operovanu chrbticu, vysunuté platničky, a dlho sedieť v tej istej polohe by jej asi nebolo dobre,
Zas na druhej strane zdravotné na tom už lepšie nebude tak asi nebudem váhať a kúpim jej to nech zažije to po čom celý život túžila.

messue
30. júl 2024

@kitty2803 no tej sa bude velmi pacit, ak je silno veriaca este aj, je to tam ozaj užasné... bude velmi stastna, a ta cesta busom a vystup na putnicke mista je vlastne taka obeta. ano ta cesta busom i mna dorazila, lebo ja zas nerada dlho sedim, ale prestavky su takze aspon tam som sa poprechadzala ked bola moznost... dobre by bolo ak by sla s niekym koho pozna, taku suputnicku, ale aj tam pozna kopec ludi aj v buse. su tam uplne iní ludia taki srdecní a dobrí ludia...