Prvýkrát na dovolenku k moru

30. jún 2024

Ahojte , chceme ísť prvý krát na dovolenku k moru. Lenže neovladame veľmi jazyk, angličtinou sa dorozumieme ale určite nie na hovorovej úrovni ale len také habkanie. Ako to funguje, ktorú cestovku odporúčate .. ako to je s odletom? Mám z toho stres aby sme sadli do správneho lietadla a celkovo trafili 🫣

petamich
30. jún 2024

ak nechcete mat zbytocny stres, tak si vyberte odlet z BA a hotel, kde ma slovenska cestovka svojich delegatov a animatorov - my sme teraz boli cez Satur v Egypte, bolo tam vela ludi, ktori nevedia jazyk vobec (hlavne starsich)

co sa tyka odletu dostanete informaciu odkial, kam, kedy - pridete na letisko, bude tam informacia, na ktory checkin stolik ist (napr. 30-35), postavite sa do radu, date pasy, odovzdate batozinu, daju vam letenky, na letenke bude napisane cislo gate (odletova brana), riadite sa sipkami smerovacimi a idete k branam, cestou absolvujete kontrolu (telo, ruksak, kabelka - robte co pred ludia pred vami, pripadne BA letisko a povedia vam), nasledne pojdete na vasu branu a tam uz len s davom 🙂 po prilete sa opat vydajte s davom, na pase najdite svoje kufre hladajte vychod a vonku caka delegat (idealne slovensky hovoriaci, ak sa necitite)

mapypotkancek
30. jún 2024

Úplne súhlasím s príspevkom vyššie, iba dodám, že keď som si prezerala Satur, všimla som si, že majú aj odlety z Košíc a z Popradu, ak je to pre Vás bližšie. A nedávno som mala na návšteve rodinu zo zahraničia a s niektorými ľuďmi, čo nehovorili anglicky komunikovali tak, že napísali jednoduchú vetu do Google translator a ukázali preklad. Rýchle a efektívne. Určite pozrite slovenské cestovky s animátormi/delegátmi čo hovoria po slovensky a potom užívajte dovolenku 🙂

nikoleta999
30. jún 2024

Ahoj, pozri si toto video, snáď Ti to pomôže, ako sa orientovať na letisku

https://www.youtube.com/watch?v=6gNWMAI8Gk8

🙂 Z BA letiska to je jednoduché, tam sa nemáš, kde stratiť :D Po prílete už keď výjdeš z letiska stoja tam delegáti a už hľadáš svoju CK a zavedú Vás do autobusu 🙂 Predposledný deň su na recepcií vypísané časy, kedy po Vás príde autobus, takže naozaj sa nemáš ako stratiť 🙂

misulienkamisa
30. jún 2024

tak odporucam jednoznacne odlet z BA. inak cudovala by si sa kolko je vsade slvoakov, cechov ci poliakov 😀

ninusa221
30. jún 2024

Neboj sa ja tiež neviem jazyk vždy si zapamätam skupinku ľudí ktorý sú na tom istom chekine a už idem za nimi. Ale BA si už pamatam ako funguje. Skôr mám stres keď prídeme niekam ale nikdy sme nemali žiadny problém. Boli sme minulý rok cez hydrotour a fakt veľká spokojnosť. Keď sme vyšli z letiska v Turecku ( išli sme podľa tabuliek) tak nás čakali delegáti s obálkou kde boli všetky informácie a povedali nám do ktorého autobusu máme nastúpiť. Potom jedna išla snami a na hoteli nám pomohla vyplnit papiere keďže angličtina nula bodov. Výhodou je že keď nevieš jazyk aspoň ti dajú pokoj cudzinci.🤣 mňa v tunise jeden tak otravoval ktorí čapovali pitie stále si pýtal Instagram tak už som tam s ocom chodila 😂😂 a keď sa ma niečo pýtal tak som na neho hľadela a iba povedala i don t speak english😂 no a potom sa po mne už len usmieval 🤣

zuzikak
30. jún 2024

jednoznacne Satur a tu sa nemate coho bat. Vzdy mate oznacene kde mate odovzdat batozinu a ked tak sa spytate. Tak isto vam urcite ochotne vysvetlia do ktorej brany idete k lietadlu. Naviac vas este budu pri vstupe do lietadla kontrolovat, ci ste ti spravny 🙂 V letadle mate urcene miesta, takze tiez ziaden problem. Ak by ste sa tam s niekym "stretli" na jednom mieste letuska urcite vsetko vyriesi. Akonahle vystupite z lietadla, pracovnici CK tam hned pri brane stoja vam daju hned ubytovacie poukazy cakajuce na vase meno a budu vas navigovat do spravneho autobusu. Tak isto na zmluve mate rovno telefonne cislo na delegata ak s vami nebyva priamo na hoteli, takze mozete volat kedykolvek. Naspat si vas vyzdvihnu do autobusu a tak isto vas odnaviguju na odbavenie batoziny. Len ziadne strachy - nepoletite sami, urcite tam bude dalsia mila rodinka, ktora leti na rovnake miesto a poradi ak by ste potrebovali.

mojemenonikto
30. jún 2024

Letiska sa vôbec nemusíš obávať a toho bratislavského už vôbec nie. Je maličké, určite sa nestratíte 🙂 Do cudzieho lietadla ťa nepustia, personál si kontroluje koho si do lietadla púšťa. Vyber si zájazd od cestovky, ktorá je poistená a ktorá je členom asociácie cestovných kancelárií: https://sacka.eu/vseobecne/zoznam-clenov/typ/R
Ja osobne mám dobré skúsenosti aj s Kartágom, alebo Hydrotourom. Vyhovuje mi kupovať zájazdy online 😀 Pozri si aj recenzie na internete predtým, než si kúpite nejaký zájazd. To, že neviete jazyk tiež nie je problém. Na dovolenke máte k dispozícii agenta, ktorý vám pomôže pri ubytovaní a akýchkoľvek problémoch. Funguje tiež ako tlmočník. Do hotela si zoberte nejaké drobné, nechajte na posteli hotovosť (ja zvyknem nechať 5EUR), budeš mať oveľa lepšie upratanú izbu. Daj si pozor na úroveň hotela, pozri si aj iné stránky na internete ako len materiály cestovky. Zlý výber hotela ti môže pokaziť celú dovolenku. Dôležité je tiež stravovanie. Ak neviete anglicky, asi lepšie bude niečo s all inclusive, inak sa budeš musieť nejako dohovoriť v reštauráciách 😉 Ak ste ešte neleteli, dajte si pozor na to, čo si balíte do príručnej batožiny do kabíny, je tam veľa obmedzení. Nájdete to v pokynoch k zájazdu. Hlavne nemaj stres, dovolenku si užite a prajem veľa pekných zážitkov. 👍

cacianka
30. jún 2024

My sme leteli 3x s FIFO, úplne super, .
Radšej si vyber destináciu bližšie, do lietadla na Sk trafis, stačí sa pozerať a pýtať, potom po pristátí ideš s davom pre kufre, a v hale za kontrolou už čaká delegát cestovky, všetko vysvetlí a pýtať sa môžeš do aleluja.
My nevieme ani ťuk anglický, jazyk, ani grécky, a minulý rok sme sa vybrali sami bez cestovky na Cyprus, to bolo tiež v pohode, taký som bola macher.
🤪

slavomira236
30. jún 2024

Prave som ma prvej dovolenke s detmi sama cez globtuor. Deti maju 7 a 10. My sme sli z kosic tam sa memas kde stratit
Na checkine pri odovzdavani batoziny dostanes letenku ides na pasovu kontrolu a cakas hore
Na letenke mas pisanu branu odkial leti lietadlo. Je to aj vsetko vysvietene ma tabuli. Ja som si hnedmasla kamosov na letisku. Oni su tiez v to hoteli kde my len s inou cestovkou. Po pristani nas cakal z globtouru a rozvazal na hotely.

elenajezova
30. jún 2024

Akože už sme dva krát boli takto pri mori. Je to v pohode. Aj keď je to trošku stres... Ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť.

mircalla
30. jún 2024

Jazyk sice viem a cestujem vseliako, vacsinou bez CK. Posledne roky sme ale boli na par dovolenkach cez Satur. Vrelo odporucam Satur - absolutni profici. Na letisko budes opakovat po skupine. Daj si odlet z Bratislavy, male a jednoduche letisko. Na check in ta nasmeruje delegat Saturu. Po prilete ta caka pracovnik Saturu a nasledne mate k dispozicii delegata. Na check in staci dat pasy, daju ti boarding pas. Animatori tiez slovenski.

zorkahorka
1. júl 2024

Slovenske kancelarie maju aj ceskych delegatov. Ked budete stat v rade na letisku,,vsimajte si, s kym stojite a drzte sa ich az do lietadla 😀
Vsade sa da dohovorit. S nami v turecku komunikovali niekedy cez prekladac v mobile. Animatori hovorili nemecky, ale vzdy sme pochopili, co chcu. V niekyorych krajinach su na Slovakov nauceni a vedia aj par nasich slovíčok. Napriklad v Turecku

zorkahorka
1. júl 2024

Aby to nevyznelo, ze len satur caka svojich dovolenkarov... vsetky ck maju pred letiskom svojho delegata - ceskeho alebo slovenskeho, su oznaceni tabulou, takze sa nestratis.
Vlani sme boli v grecku so saturom vo velkom rezorte, kde boli slovenski i ceski animatori. Tento rok s turancarom v mensom hoteli v turecku, kde svojich animatorom v juni nemali. Vobec to nevadilo a s obomi cestovkami sa nam cestovalo dobre

cacianka
1. júl 2024

@zorkahorka áno všetky,
CK a ich delegáti vedia kedy pristáva lietadlo s ich klientmi, v 1 lietadle sú cestujúci aj z 2-3 CK. v hale pri východe sú buď malá stojany s pultom, alebo aj bez a tam delegáti čakajú s tabuľami CK. Oni si kontrolujú zoznam svojich klientov, ukážu busy do ktorých kto nastupuje a potom ich rozvezú do hotela/ hotelov. cestou rozprávajú o destinácii, histórii, povedia pokyny kde a kedy je večer prvé stretnutie v hotely, tam zasa povedia prevádzkové info, dajú kontakty.