Prvá lyžovačka po lete

stephi111
16. mar 2018

Ahojte ti co lyzujete. My sme sa cela rodina naucili tento rok lyzovat, sme z toho nadseni a velmi nas to bavi. Kedze sa sezona pomaly konci zaujima ma nazor vas, lyziarov ktori uz lyzujete viac rokov ako to je z prvou lyzovackou po lete...teda po roku...treba sa dlho rozcvicovat alebo staci jedna lyzovacka.. zabudne sa to za ten rok? deti a takisto dospeli...dakujem za kazdy nazor 🙂

mata682
16. mar 2018

Ahoj. U mna je to vzdy tak ze prva jazda je na rozlyzovanie. Preto zaciname na "normalnom" kopci zvycajne na vecernom lyzovani. A potom chodievame pravidelne do Jasnej aj na 3 dni. 🙂

slavvicek
16. mar 2018

Po 4 rokoch čo som na lyžiach nestála /kvôli tehotenstvám , pôrodom a následne malým deťom/ moja 1.jazda vyzerala ako pokus o samovraždu, 2.lepšia, od 3.jazdy už vcelku fajn🙂, deti /5,5 a 7ročné/ vždy na začiatku lyžovačky dám "rozcvičiť" pár jázd na lane v lyžiarskej škôlke, resp. teraz už na detskom vleku pre istotu, až potom ideme na veľký vlek a ide im to vcelku dobre, nezabudli. Aj keď Ježiško doniesol väčšie lyže, zvykli si po 1.-2.jazde...

tilly
16. mar 2018

Aj lyžovanie, tak ako aj ostatné veci sú o praxi. Škoda stáť raz ročne na lyžiach... my dávame tak 5-6 lyzovaciek ročne. 2-3 týždňové, inak víkendy. Decká jazdia ako profici

kkl82
16. mar 2018

ja mam vzdy pred prvou lyzovackou v sezone problem so strachom 😀 vzdy, ked sa ocitnem hore na svahu, par minut sa rozkukavam a odhodlavam sa spustit. ale naucila som sa lyzovat az po 30-tke a teda mam vacsi respekt. prvu jazdu si preto davam taku pomalsiu, dalsiu uz idem normalne. lyzovat chodime hlavne do Jasnej a teda sa vobec nesetrim.
Synceka (teraz 6r) sme naucili lyzovat minulu sezonu, ale to uz bolo koncom zimy, takze toho vela nenalyzoval. Tento rok nas velmi prekvapil. Na rozjazdenie potreboval jedno nocne lyzovanie na Bielej puti a potom uz s nami chodil aj na Rovnu holu.
Ono sami uvidite, ako dlho vam to bude buducu sezonu trvat. Ale zabudnut to nezabudnete a po jednej pomalsej jazde sa zas rozlyzujete.

aylin20042013
16. mar 2018

Ja som sa tiez tento rok naucila lyzovat, dalsi rok si planujem na zaciatku ircite aspon raz zobrat instruktora ...

stephi111
autor
16. mar 2018

@tilly
@kkl82
@aylin20042013 dakujem, no ja osobne uz som bola tuto zimu asi 12x kedze mame kusok lyz.stredisko a deti asi 5x...a ide im to super, teda pluhom. Lyzovali hned bez padu sami chodia na vlek. Pochopili teoriu a ak sa este bude dat tak tuto zimu vybehneme...

stephi111
autor
16. mar 2018

@mata682
@slavvicek dik 🙂 tak bud.zimu dame rozcvicku a uvidime ako budu na tom 😀

fefe123
16. mar 2018

to je ako bicyklovanie... to sa nezabúda... budúcu sezónu 2x zlyžujete kopec a pojde vám to ako na konci tejto sezóny... 🙂

stephi111
autor
16. mar 2018

@fefe123 tak to si ma potesila 🙂 ...lebo teraz vidim ze kazdou lyzovackou to ide lepsie a lepsie ...tak by mi bolo luto keby mame zacinat zas odznova...

pininka
16. mar 2018

Ja som nelyzovala 11 rokov, kvoli tehotenstvam, malym detom a pod. A tento rok som sa odvazila, prva jazda bola viac brzdenie, ale ostatne uz v pohode. Vy ale ste este lyziari novacikovia, urcite by som po lete nesla hned na nejaky velky kopec, skor sa rozlyzovat postupne v nejakom mensom stredisku.

fefe123
16. mar 2018

vôbec sa nestrachujte... samozrejme vyberte si prvý deň plytší svah na rozcvičenie a aj deti už budú staršie, uvidíte, pôjde to ako po masle.... 🙂

gretocka
16. mar 2018

ahoj, nemusis sa bat, od zaciatku urcite uz zacinat nebudete... mozno bude prva jazda taka opatrna a mozno aj trochu kostrbata, ale myslim, ze od druhej jazdy uz pojdete zas len lepsie a lepsie 🙂

eeffka
16. mar 2018

ja lyzujem roky a vzdy prva jazda je na zaciatocnickom kopci na rozlyzovanie, stabilitu v topanke a potom ficim na velky kopec

simdob
16. mar 2018

to sa nezabúda 🙂 ale nebolo by lepšie to riešiť zase až príde zima?

stephi111
autor
16. mar 2018

@simdob ked ja som teraz z toho taka natesena ze ani nechcem aby zima vobec skoncila 🙂

titla
16. mar 2018

Ako písali dievčatá - prvé jazdy na začiatku sezónny sú také cvičné, potom to už ide 🙂

skumavka
16. mar 2018

Ja som sa naučila lyzovat az v 20 tich rokoch. Akonahle som vsak pochopila princíp, uz to slo. Teraz uz len vysperkuvavam techniku. Je to zrucnost podobna bicyklovaniu. Nezabudnete to. Samozrejme prax je naj. U mna ani 2-3rocne pauzy nic nezmenili. Skočím do topanok a fičím🙂

olgapetrikova
21. mar 2018

Lyžujem už od malička ale rovnako sa prvý lyžovanie vždy trochu hľadám. Najhoršie je prvá jazda na vleku. 😂 Jazdím radšej najprv na "strednom" kopci a najlepšie na sedačke.

stephi111
autor
21. mar 2018

@olgapetrikova chvalabohu bravam aj deti, tak sa pojdem rozjazdit ako ze s nimi ..na malom 😀

nada789
21. mar 2018

ja len doporucujem pred dalsou sezonou - ak to nerobite pravidelne - si aspon mesiac dopredu zacat posilovat alebo inak spevnit svaly - inak nezabudne sa to, ale detom by som tiez prve jazdy vzala palicky, a nechala nech im zacne do mozgu zase dochadzat ako ovladat nozky v lyziach...

yanni
21. mar 2018

@stephi111 Lyzovanie je ako bicyklovanie ci plavanie. To nezabudnes nikdy. My sme tiez vsetci lyziari, posledne roky lyzujeme pravidelne a vela. Najmladsia ma 2 roky a 8 mesiacov a ide o dva tyzdne prvy lrat do lyziarskej skoly. Muz mal 10 rokov pauzu a nemal problem stat na lyze a paradne zlyzovat Alpy. Deti mali jeden rok pauzu koli pobytu v pustnom zahranici a tiez nemali problem. Ja tiez lyzujem od troch rokov. Posledne tehu som mala dve sezony pauzu a vlani som tiez nemala problem. To uz nezabudnes. Neexistuje.

montemotherone
21. mar 2018

@stephi111 určite sa treba rozcvičiť, niečo robiť aj v lete... Kvôli ochrane svalov, kĺbov. Ale čo sa techniky týka, dostaneš sa do toho rýchlo. Stačí pár jázd na menšom kopci, pre deti... 🙂 potom to už ide. A samozrejme neísť na doraz. Ja to cítim tak, že v najlepšom treba prestať. Po takých tých super jazdách, keď už mám pocit že väčšej frajerky na svahu niet, odchádzam do bufetu na pauzu 😁 Vtedy totiž vzniká najväčšie riziko úrazu. Často, keď som to prešvihla, už som mala pocit že mi to ide horšie ako pri prvej jazde, únava robí svoje, nožičky lietajú ako chcú... 😁

stephi111
autor
21. mar 2018

@yanni 🙂 tesim sa...uz teraz na zimu 😀

stephi111
autor
21. mar 2018

@nada789 ano bez tych paliciek to je dobry napad 🙂 dcere to raz neslo a sama ich dala prec aby sa sustredila na nohy

stephi111
autor
21. mar 2018

@montemotherone ano ked sa otepli vytahujeme bicykle , a veru...ja som raz bola par dni po sebe a uz som citila ze to neni ono...dobre je vraj nosit vo vacku hroznovy cukor na nergiu 🙂

nada789
21. mar 2018

@stephi111 nasa ma 3,5 a palicky uvidi najskor v 6tich... 🙂

yanni
21. mar 2018

@stephi111 Palice sa davaju az dobrym lyziarom.