Prvá cesta lietadlom

5. júl 2023

Áno, je to naša prvá cesta lietadlom. Môžem 4r.dietatu (reflux a intolerancie) zobrať 0.5l vodu do vačku? Či musím zháňať 100ml fľaštičky? Potvrdenie od lekára nemáme , nakoľko v CK nám tvrdili, že netreba, no v pokynoch je to inak. Ako to teda je v reáli?

gumkac19
5. júl 2023

Dieťa môže mať kľudne plnú detskú fľašu vody

gejb
5. júl 2023

Zober si prázdnu plastovú fľašu a za kontrolou na toaletách ju naplnis vodou. Alebo kúpiš vodu do lietadla v dutyfree shopoch.
gumkac19 teraz píše ze dieťa môže mat fľašu. OK. Tak moj návod môžete využiť vy ako dospelí 😊😊

autor
5. júl 2023

Čiže nemusí to byť 100ml fľaštička? On nemôže hocaku vodu, práve preto potrebujem vedieť, že ako ju zbaliť, aby nám ju nevyhodili

muchotrafka298
5. júl 2023

Pre male dieta mozes mat kludne flasku s vodou. Prejde to cez kontrolu. Oni Ta mozu vyzvat, aby si sa z tej vody napila, ale realne som to nevidela nikdy, ze by sa toto na kontrole dialo.

abbey1
5. júl 2023

4 ročné dieťa nie je infant. Vôbec sa nespoliehaj na to, že iným nevyhodili. Buď musíš mať potvrdenie od lekára na konkrétne tekutiny, alebo daj do fľašiek s 100 ml obsahom. To máš jedinú istotu.

zuzkazp
5. júl 2023

Lietame s malým 3r a nikdy nám nič nezobrali ani nevyliali, čo sa týkalo jeho potrieb. (Pitie, strava...) Brala som raz termosku s horúcou vodou 700ml a letnú na riedenie asi 500ml mala som to v jednej príručnej a nikto mi nič nepovedal. A to nemal nič špeciálne. 🙂 Tak isto v zahraničí cestou späť nikto nič neriešil

autor
5. júl 2023

@zuzkazp 👍 ooo, skvelé, to som chcela "počuť"

abbey1
5. júl 2023

Prepáč, nepochopím to " to som chcela počuť". Ako ti to pomôže, ak bude na kontrole osoba, ktorá predpisy dodržiava a ty budeš musieť vodu vyhodiť? No ale, kto chce kam, pomôžme mu tam. Keď niekto verí slovám na internete a nie inštrukciam letiska či leteckej spoločnosti. Potom ľudia vyplakávajú, akí sú niektorí pracovníci letiska svine.

denden77
5. júl 2023

malej som brala normalne tie 3,3dcl Rajce sosakove, akurat som tu flasu zabalila do priesvitneho sacku.. nik nenamietal 😁

autor
5. júl 2023

@abbey1 no keď vo väčšine platí, že deti môžu mať zabalené väčší objem vody, tak snáď to prejde aj nám. Neletela som, baby čo leteli s deťmi tu asi píšu z vlastnej skúsenosti...

abbey1
5. júl 2023

Good luck!

luliu
5. júl 2023

Mne vzali a mala som malé deti, po kontrole sa dala voda kúpiť. Nemyslím,.že berieš plný kufor špeciálnej vody 😉

muchotrafka298
5. júl 2023

Nemozes sa riadit tym, ze ake ma kto skusenosti a pri leteckej preprave uz vobec nie. Lebo to co prejde jednemu nemusi druhemu. Jeden pracovnik ide striktne, dalsi nemusi. Mna len zaujima co je to za specialna voda, co potrebujes.

princess59
5. júl 2023

Infant je do 2 rokov, vtedy môžeš mať pre dieťa čo len chceš v tekutej forme.... Staršie dieťa takýto nárok nemá a musí byť dodržaná norma 100ml balenia a spolu max 1000ml na jednu osobu, spravidla ale deťom tieto tekutiny nechávajú aj keď sú staršie ale nie je to vec na ktorú sa vieš 100% spoľahnúť, v duty free kúpiš vodu aj tí náhodou vyhodia tú ktorú si vezmeš. Ja osobne by som vzala čo treba a bola pripravená že v prípade potreby kúpim

zuzanka.zuzu
5. júl 2023

bodaj by to tu už fungovalo ako v USA kde si aj dospelý už môže zobrať aj 2l 🙏 v tomto sa akosi v EU neponáhľajú svine 😀

kacusik69
6. júl 2023

Autorka veru asi by som sa uplne nespoliehala, aj na moje prekvapenie kedze viem ze to byvalo ok (pracujem v BA na letisku) viacere baby pisali ze im pitie vyhodili… poradim zobrat flasku s cumlom, tym podla mna riziko eliminujes (nemusi pit cez cumel, odsrobujes 🤷🏻‍♀️)

kacusik69
6. júl 2023

@zuzanka.zuzu na vsetkom sa pracuje… len aj dodavka zariadeni je na dlhe lakte

autor
6. júl 2023

@kacusik69 ďakujeme 🙂 aj pani z CK nám vravela, že v detskom vačku by mali prejsť tekutiny a potraviny

abbey1
6. júl 2023

Potraviny moze dieta I dospely kolko chce. Len na tekiutiny su dane pravidla.

sunshine_18
6. júl 2023

Hned za kontrolami mozes kupit v dutyfree obchodoch vodu maju ich tam milion na vyber a pred komtrolou ltora trva dokopy tak 5min mize mat vlastmu vodu ale myslim ,ze dietatu mozes zobrat vodu aj cez kontroly tak ci tak

kacusik69
7. júl 2023

naozaj zalezi na koho natrafite… ked vyhodia, bohuzial… ale za kontrolou kupis

domak2
7. júl 2023

@muchotrafka298 aj ja chcem vedieť, čo je to za voda. Aj co znamená v tomto prípade vačok. 😅

V inej téme som spomínala ze mi vyhodili bryndzu, a niekomu nechávajú litrové fľaše, proste nevieš na koho natrafis.

muchotrafka298
7. júl 2023

@domak2 ja som bezne nosila horcicu tak, ze som to prelozila do tych malych flias po 100 ml a niesla v tom sacku s kozmetikou. Skus tak aj bryndzu nabuduce, su aj kelimky na tu kozmetiku. Pri leteckej preprave to je velmi individualne, vzdy pocitam s moznostou ze nieco budem vyhadzovat.

domak2
7. júl 2023

@muchotrafka298 mne to vôbec nenapadlo, slza v oku 😅 potom som ju kúpila predrazenu za kontrolou

muchotrafka298
7. júl 2023

@domak2 to mas vychytavku na buduce 😉