Proteín na letiskovej kontrole

26. júl 2023

Ahojte, nemáte náhodou skúsenosť či prejde práškový proteín cez osobnú kontrolu na letisku? Je v originál neotvorenom balení, má niečo cez 500g. Letím len na príručku z Viedne (tam sú ževraj vcelku prísni) a letím mimo EÚ. Na nete som sa dočítala rôzne info.

marcellka32
26. júl 2023

No podľa mňa neprejde, každý prášok je podozrivý..mne vytiahla prášok na pranie v malej nádobke a vyhodila ho :(

katkami123
26. júl 2023

Samozrejme, že nie …. 😂😂😂 to by si pašeráci koksu nerobili take starosti a dávali do sackov z proteínu, ktoré by opätovne uzavreli.

taisu
26. júl 2023

na viedenskom letisku ma pustili s proteínovým práškom. ale ja som letela do izraela a oni tam maju vlastnu osobnu kontrolu batoziny

taisu
26. júl 2023

a to bol jediný raz, čo sa pýtali, čo to je. tak vzdy lietam s proteínovým práškom a nikdy som nemala žiadne otázky

rk123
26. júl 2023

tiez som lietala xkrat s proteinom a nikdy som nemala problem. raz ho otvorili a otestovali a to boli vsetko isla som dalej

kacusik69
26. júl 2023

@katkami123 samozrejme, ze prejde…
@marcellka32 prasok na pranie mohli vyhodit z dovodu obsahu konkretnych bieliacich a cistiacich latok

Autorka, protein prejde… pracujem na letisku

katkami123
26. júl 2023

@kacusik69
A prečo potom tekutiny ako sprcháč, šampón musia mat do 50ml, ale 500g proteín nevadí?

kacusik69
26. júl 2023

@katkami123 pretoze sprchac a sampon su tekute? A mozu mat do 100 ml

luliu
26. júl 2023

@katkami123 no lebo je rozdiel medzi tekutinou a praskom

missviolet
26. júl 2023

@kacusik69 prejde aj bez origos balenia?

kacusik69
26. júl 2023

@missviolet dobre zabezpeceny proti vysypaniu by nemal byt problem, ale odporucala by som povodne balenie, pripadne jednorazovky

katkami123
26. júl 2023

@kacusik69
Ja viem, že sú tekuté ale prečo potom nemôžem zobrať 500ml šampónu ak nie je problém s 500g praskom. Kvôli čomu je tekutina tak nezmyselne limitovaná.

kacusik69
26. júl 2023

@katkami123 Google - liquid ban… obmedzenie je na tekutiny, kremy, gely, aerosoly - vsetko co sa da liat, natierat, strikat…

tenerifka
26. júl 2023

ano prejde uplne v pohode

missviolet
26. júl 2023

@kacusik69 ano, chcela som tie potravinove uzatváratelne sacky 🙂 co sa aj na lietanie pouzivaju

kacusik69
26. júl 2023

@missviolet odporucam original balenie, alebo jednoporciove balenia, tieto sacky nie su bezpecne na prevoz praskovych veci… v takomto pripade by nemuseli protein pustit a ak by sa vysypal, bol by problem

autor
27. júl 2023

@kacusik69 paráda, ďakujem! Takže ani gramáž nezohráva rolu a môžem zobrať balenie väčšie ako pol kila?

kacusik69
27. júl 2023

Ano, original zatvorene balenie v pohode

katkami123
27. júl 2023

@kacusik69
Nedozvedela som sa odpoved na otázku, ale Ok.,.

kacusik69
27. júl 2023

@katkami123 https://simpleflying.com/why-did-airports-ban-l... napriklad tu je vysvetlene preco su tekutiny obmedzene… otazka preco tekutiny ano a prasky/tuha strava a pod. nie, je irelevantna… nebol zatial dovod na to aby boli zakzane… a ze su praskove veci ponimane laikom ako potencialne zakazane lebo pripominaju napr. drogy je tiez irelevantne, lebo tieto praskove veci su kontrolovane a preukazatelne detekovane ako nezakazana latka (na to su kontroly ktore potvrdia ze sa nejedna ani o drogy ani o vybusniny/latky) - to znamena ze nie je ziadny dovod na to, aby bol ich prevoz zakazany a limitovany pretoze to nie su tekutiny…

Ak osoba prevaza (resp. chce) drogy ci ine zakazane latky, mozu byt zabalene akokolvek a v comkolvek, budu odhalene kontrolami… tymi istymi, ktore proteinovy prasok vyhodnotia ako nezakazanu latku

macatt
27. júl 2023

@katkami123 podľa mňa väčší tekutý obsah sa nemôže zobrať do lietadla preto, aby to v palubnom priestore nevytieklo.. tie malé obsahy sa dajú do sáčika a keď aj niečo vytečie tak do sáčika.. 1litrový obsah sáčik neudrží a lialo by sa to cestujúcim po hlavách👩🏼‍🔧 zasa ale na dutyfree si môžeš kúpiť 1L vodky(vody) a v lietadle to otvoriť a rovnako porozlievať😅 ale to aspoň predtým na letisku urobíš tržbu😀

luliu
27. júl 2023

@macatt určite nie je dôvod to, že by sa to mohlo rozliat

kacusik69
27. júl 2023

@macatt odporucam precitat napriklad clanok, ktory som dala... ak neviete jazyk, pouzite prekladac... ako @luliu pise, mozne rozliatie nie je dovod... to obmedzenie je z bezpecnostneho hladiska... v anglictine sa pouzivaju dva pojmy - security a safety, ktore sa v slovencine prekladaju rovnako - bezpecnost, ALE:

security = ochrana pred protipravnymi cinmi (tekutiny boli zakazane, resp. limitovane kvoli pokusu o teroristicky utok v r. 2006 - teroristicky utok = protipravny cin)

safety = prevadzkova bezpecnost (prevencia nehod a incidentov - limitovanim mnozstva tekutin sa limitovala sanca na protipravny cin)