Príručná batožina v Ryanair

4. júl 2022

Ahojte ako to je s príručnou batožinou zdarma rozmery 20x25x40 cm. Kontrolujú to prísne? Mám ruksak a presahuje pár cm 2-3 a trochu sa bojím

birika
4. júl 2022

leteli sme do Maroka s nimi a neriesili nikde

mirage
4. júl 2022

ako kde, zazila som aj situaciu, kde som ho musela vopchat do takej konstrukcie, ked sa nezmestil, musela som veci vybrat a dalsiu, ked to vobec neriesili

e1i
4. júl 2022

Musi sa zmestit do sizeru. Ak sa opticky zda vacsia mozete byt poziadani o jej premeranie v nom.

pukina
4. júl 2022

nikdy to na letisku neriesili a to som s ryanairom uz co to nalietala. Dokonca mavam este zvlast kabelku, no v batohu mam na nu vzdy volne miesto keby daco ale aj tak nikdy nechceli ani len aby som to davala do toho sizeru.

autor
4. júl 2022

Dobre ďakujem upokojili ste ma 😇

levantinka
4. júl 2022

Mas to 50-50. Niekedy to presne kontroluju a niekedy az tak nie. Len ti hovorim realitu 😅. Zalezi jak vychytas.

prasiatko30
4. júl 2022

@pukina ak si priplatis prirucny kufor do kabiny tak mas kabelku k tomu zadarmo dokonca my nosievame vzdy mensi ruksak - velkosti skolskeho batoha

pukina
4. júl 2022

@prasiatko30 ano to viem, ale nepriplacam si😀 vzdy chodim len s jednym batohom

petamich
4. júl 2022

ryanair a jeho pracovnici maju vzdy (asi) kvartalne ciele na extra doplatky = ak sa blizi koniec obdobia a ciele nemaju splnene, tak kazdy jeden clovek musel dat batozinu do tej ich konstrukcie, z x letov, ktore som s nimi letela ja mam skusenost, ze castejsie merali ako nemerali, kazdopadne riesenie je nenapchat ten batoh az po okraj, aby si ho tam vedela natlacit a vybavene 🙂

e1i
4. júl 2022

@petamich nie vsetci zamestnanci letiska su zamestnancami Ryanairu. V BA ani jeden.
A ziadne kvartalne ciele na poplatky neexistujú

slovenka753
4. júl 2022

No co som si všimla batohy moc neriešili skôr kufre. Ja lietam s jednym batohom co mierne presahuje rozmery ale dá sa akoby stlačiť. Pri kontrole som bola vždy pripravená niečo z neho vytiahnuť a obliecť si to na seba nikdy to odomna nechceli.

lucinka9292
4. júl 2022

Ja som s nimi letela x krat a zvycajne nic nechcelo. Iba raz v Maroku, sice rozmer sedel ale kedze vo Feze sme museli ist povinne vsetci cez chceck-in sa zaregistrovat, tak aj nasu batozinu chceli odvazit a mala vraj viac ako mala mat 😑 Nechapala som. Mali sme ist daco zaplatit do ineho okienka. Leteli sme do Milana, bol november, tak som si dala na seba bundu vtedy bolo 30 stupnov, ciapku atd a isla zas na check-in a cuduj sa svete dali nam daky stempel a mohli sme ist, uz ani nechceli vazit. Tak som jak dilino pred dalsou kontrolou zo seba davala v tych horucavach vsetky vrstvy dole 😄
No a raz sa na nas divne pozerali v Atenach, ale neodchmatli nas, rychlo sme dako preklzli. Mali sme batoh s fotakmi, co sa mi teda stlacat do ich sizera nechcelo. 🙂

petamich
4. júl 2022

@e1i nie vsetci lietaju z Bratislavy a teda zazila som to vo Viedni, Londyne, Mallorca 🤷‍♀️ takze stat sa to moze a teda ja mam informaciu, ze taketo ciele maju - ak nemaju tak sice nepoznam logiku, ktorou sa rozhoduje, na ktorom lete budu a na ktorom nebudu kontrolovat ale zazila som uz dokonca, ze prirucku nielen merali ale aj vazili, asi to ti pracovnici nerobia z dlhej chvile alebo lebo sa nudia? aky by realne mali dovod?

e1i
5. júl 2022

@petamich podla obsadenosti letu

petamich
5. júl 2022

@e1i hm to veru dava zmysel, som uverila "jednej pani, co povedala", tak beriem spat 🙈 ziadne ciele

prhlavka
5. júl 2022

Presne ,ako posu baby, to,ze ma kusok vacsi rozmer nevadi,len ho nemaj uplne napraskany ,aby sa ti do toho ich rozmeru naskrcal a vybavene. Obdivujem ludi co sa do to zmestia na tyzden 😉

prasiatko30
5. júl 2022

@prhlavka zmestila som deti na mesacny pobyt na sk 😂😂 a ak idem na tyzden tak mam ten 10kg kufor poloprazdny 😅

zuzinka888
5. júl 2022

Ruksak ak je vacsi o kusok tak nevadi. Ide hlavne o odkladaci priestor nad hlavou ten ma urcity rozmer a zk je vacsi kufor tak tam nevojde a nesmie byt pri nohach ako v autobuse. Ruksak " pokrčis" popucis a vojde. Ja vzdy beriem ruksak al vak. Aj ked kufor je stylivejsi.😜

zuzinka888
5. júl 2022

@petamich vsak aby si si priplatila za batozinu😂 kazde€ sa pocita. Ked kazdy bude cestovat len s batozkom? O kolko€ pridu??😂😂🥰

domibed
8. sep 2022

Ahojte prosím reálne nemám vôbec predstavu a potrebujem nám doplatiť batožinu, lebo určite na týždeň nevojdeme s mužom a dcérou každý do svojho batohu 😂 aký rozmer kufra má cca ten 10 kg. Za predpokladu že balím len oblečenie? Velksotne si to viem predstaviť ale vahovo absolútne nie. Doteraz som letela len s príručnou na týždeň . Ale toto s dcérou určite nedám 😂 Dik. ”

domibed
8. sep 2022

Ešte ma zaujíma či má aj dcéra nárok na príručnú zdarma. Má 2 roky.

petamich
9. sep 2022

@domibed 10 kg klasicka prirucna batozina max. rozmery 55x40x20 (napr. tento nas kufor to splna) a ak ma dieta vlastnu letenku a vlastne miesto na sedenie ma narok na batozinu ako to mate uvedene na letenke - vzdy je tam uvedene prirucna batozina 5kg 20x40x25 cm (to je ruskak) alebo priority boarding dokupit s klasickou 10kg prirucnou batozinou 55x40x20 cm

a vaha je individualna 🙂 netusim ci idete balit turisticke topanky a zimne bundy, kazdopadne ja som tento cerveny mala na 2 tyzdne v Turecku a v pohode som sa zbalila, moje dieta s plienkami a ovocnymi kapsickami malo podstatne vacsi 😂

margaretka012
3. júl 2023

@petamich prosim vas ako to je ked kufor nie je presne 55 ale prillad 65?

mk1111111111
3. júl 2023

@margaretka012 to je velky rozdiel, okom vidno, to by ti mohli vyhodit a nevziat

petamich
3. júl 2023

@margaretka012 ak si to vsimnu, zastavia vas, budu pozadovat, aby ste ho vlozili do tej konstrukcie na meranie a ak bude vacsi, tak vam daju zaplatit za velku batozinu okolo 50€ jedna cesta to byva a kufor pojde do podpalubia

margaretka012
3. júl 2023

@petamich ale da sa to aj takto hej? vziat do podpalubia a priplatit. nevyhodia ma hadam ze ma nikaˇ nevezmu😂

petamich
3. júl 2023

@margaretka012 jasne 🙂 len teda, ak si tu batozinu zaplatite vopred, tak je kusok lacnejsia myslim, presne sumy neviem

martinus77777
Dnes o 18:36

ako to je keď prekročím rozmer podpalubnej batožiny - kufra o 10 cm, dôležitá by mala byť váha tých 10 kg , či aj malé rozdiely rozmerov riešia? ak áno aké su pokuty- príplatky?