Príručná batožina cez WizzAir

katka708
13. feb 2024

Ahojte
Nie som moc zbehla v cestovaní na ľahko. Prvý krát budem letieť len s priručnou batožinou. Môžem mať zo sebou okrem toho malého kufríka aj kabelku alebo malý ruksak miesto kabelky?. Či to by sa rátali ako ďalšia príručná?

katka708
autor
13. feb 2024

Ešte ma napadla otázka. Ak mám letenku bez podpalubnej batožiny a pri ceste späť by som mala zo sebou toho viac (nákupy), napr príručná bude mať viac ako 10kg alebo si do kúpim väčší kufor... Treba to pred cestou späť riešiť dopredu ako zmenu k letenke alebo len na check-ine doplatim poplatky?

lusyyy36
13. feb 2024

@katka708 prirucnu si si dokupovala áno? Nemyslíš len tu malú tasku co je v rámci ceny letenky?
Ak budeš mat toho naspäť viac, doplatis na letisku na ceste späť ale bude to drahe

mclissa
13. feb 2024

Nech sa paci tu je to vysvetlene.

simsalabim
13. feb 2024

S WizzAir som sice este neletela, ale v appke kazdej leteckej spolocnosti sa da dokupit batozinu a podobne a byva to lacnejsie ako na letisku.

mimca77
13. feb 2024

Ak mas priority boarding tak mozes mat prirucny kufrik plus kabelku/maly ruksak/tasku s laptopom. V cene zakladnej letenky mas len ruksak alebo malu tasku, prirucny kufrik je za doplatok. Hore ti dala @mclissa obrazok, kde to mas popisane. Odporucam si zaplatit priority boarding. V pripade, ze mas len tu batozinu zdarma a dojdes na letisko s kufrikom aj ruksakom/kabelkou, tak ti za kufrik daju doplacat omnoho viac ako si vies zaplatit vopred. To iste plati o velkom kufri, ak si ho chces potom dokupit, tak urcite vopred v aplikacii a nie na letisku.

tiezjedna
13. feb 2024

@katka708 ja mám vždy aj takú malú crossbody tašku, čo vypadá ako veľká peňaženka. Nikdy s ňou nemala žiadna nízkonákladovka (vrátane Wizz) problém.
@lusyyy36 prosím ťa neplaš ju zbytočne. Carry-on bag, ktorá je v cene letenky, je 10 kg batožina, do ktorej hravo strčí všetko, čo potrebuje, vrátane menšej kabelky, keby s ňou náhodou mali problém. Nie je treba zbytočne nič priplácať, ak neplánuje nákupy.

lenkahvh
13. feb 2024

autorka ma zjavne kupenu len prirucnu, cize to moze byt ruksak alebo taska, max malinky kufrik, ktory vojde do najmensej klietky a nic navyse

tiezjedna
13. feb 2024

@lenkahvh to ona vie a pýta sa, či k nej môže mať ešte kabelku. Mne prejde vždy, ale nie je to žiadna obluda, len taká malá dokladovka na pas, telefon, kapesníky... S tým nikdy problém nie je. Keby som ju strčila pod mikinu, tak ani nevedia, že ju mám.

lenkahvh
13. feb 2024

@tiezjedna ano, nieco malinke hej, ale nie standardna kabelka, ani ruksak miesto kabelky ako sa pyta

mona21
13. feb 2024

WizzAir aj Ryanair dávajú pozor, či náhodou batožina nie je čo i len o centimeter väčšia ako si si zakúpila. Zarabajú ako sa len dá.

lusyyy36
13. feb 2024

@tiezjedna ja ju plasim? Ja sa pytam ci si zakúpila aj tu prirucnu alebo ma nie, v to. Pprípade ma len malú tasku

lucik194
13. feb 2024

vcsinou nemozes, nemas kupenu ziadnu dalsiu batozinu, tj jeden kus cloveka je jedna batozina

takto mozes si zobrat aj druhy kus , ale ked ta poziadaju aby si si ju odlozila do toho vcsieho kufrika / batoziny budes to tam musiet narvat, lebo realne druhy kus zaplateny nemas

naposledy v lete, ked sme leteli, teda vsetkym nakazali nech maju kusov batoziny len tolko, kolko maju zaplatene..... a skakat po kufri asi na letisku nechces, resp platit 50-60 eur navyse je tiez nezmysel

katka708
autor
13. feb 2024

Z tohto asi nezistím ci je to priority boarding. Obávam sa že to bude len s tou malou taškou letenka...
To sa na 4 dní nezbalim keď tam mame aj co to nakúpiť.

katka708
autor
13. feb 2024

@lusyyy36 ja som tie letenky neobjednavala. Ideme väčšia partia a ma to niekto iný na starosti. Preto riešim ze ako to vlastne je a ci mám radšej dokupovat batožinu.
Z toho co ste mi napísali tak asi rovno podpalubný kufor do kúpim 🤦‍♀️

lusyyy36
13. feb 2024

@katka708 ak máš len základný taríf tak v tom batozinu nemáš, len malú tasku. Nedávno som do jednej diskusie pisala, že ja sa viem na par dni aj do takej zbaliť. Ale veru, na nákupy to nebude, takže doplatiť batozinu (prirucnu, podpalubnu, podľa toho čo ideš kupovat)

lusyyy36
13. feb 2024

@katka708 pozerala som tie ceny leteniek a áno, v tvojej cene nieje prirucna, len malá taska. Môžeš si dokúpiť bud priority (máš prirucnu 10kg) alebo podpalubny kufor 10, 20kg, podľa potreby

mclissa
13. feb 2024

A na kolko ides? Ved to tej co je zadarmo sa kludne zbalis na 10 dni.

tiezjedna
13. feb 2024

@katka708 nezabalíš sa do 10 kg batožiny?? To letíte na sever?

tiezjedna
13. feb 2024

@lusyyy36 áno plašíš. Pretože tá "príručná" zas tak malá rozhodne nie je. Aspoň ja bežne 10 kg batoh za malý rozhodne nepovažujem a na 5-7 dní do tepla sa doň absolútne nemám problém zabaliť. Ani deti...

lusyyy36
13. feb 2024

@tiezjedna 🙈 prosím ta, precitaj si este raz Co píšem a tiež Co píše autorka.

simsalabim
13. feb 2024

@tiezjedna ved ona ma kupenu letenku iba s “personal item” ci “carry on bag” - 40x30x20. Nie palubny kufrik. Na 4 dni to je asi primale (pre mna by bolo), hlavne ak chce nakupovat.

mclissa
13. feb 2024

@simsalabim vobec to neni male. Bezne zbalim do takej tasky seba na 10 dni, syna aj manzela (samozrejme kazdy jednu). Pokial clovek nejde v zime keby bol problem s miestom, lebo vsak vtedy jeden sveter je na pol tasky. Ale v lete kludne a to beriem na kazdy den dva outfity, 4 plavky, opatky, aj extra slapky, take to “plazove oblecko neratam, spodne pradlo, kefku, spiralu, BB cream, puder a licenku. Co ine clovek potrebuje? Synovi aj cherek rukavniky napcham. A mam aj extra miesto keby daco kupim. Prechodne oblecenie taktiez tak ratam. Hoc kedy len nie cez zimu.

simsalabim
13. feb 2024

@mclissa v lete sa to ako tak da. Neviem, ci ide v lete, pise o nakupoch. Na to jej ta taska stacit nebude.

katka708
autor
13. feb 2024

@mclissa už som zistila ze ta cena je len s batožinou o rozmere 30x40. Čiže mala kabelka alebo taška na notebook. Do toho sa ja fakt na 4-5 dní nezbalim. Riešime tda odkúpenie podpalubnej batožiny. Muž si tam chce kúpiť oblečenie, ja korenie, čaj a ktovie čo ešte. A ideme o mesiac tak to aj nejakú mikinu a náhradné nohavice musím zbaliť

smajliica
13. feb 2024

Mikina ti stačí 1 čo budeš mať na seba. 5 tričiek, 5 párov spodného prádla, 1 extra rifle, zopár pyžám, Mydlo, šampón a krém na pár dni použiješ aj hotelové. Zmestíš to s prehľadom. Keby ti nieco chýba kúpiš na mieste.

tiezjedna
14. feb 2024

@simsalabim ten carry-on bag môže mať 10 kg a rozmery, ktoré píšeš. Keď je to "mäkkýš", ktorý narveš do tých ich nezmyslov a neprešvihneš váhový limit, tak s tým nikto nemá problém. Že sa doň niekto nevie zbaliť je jeho chyba, dá sa to úplne v pohode, ak neťaháš pol skrine. Do tepla určite. Dcéra tak letela 14 dní nazad na Sicíliu a úplne bez problémov. Aj s tou mojou malou crossbody, o ktorej som písala.
@katka708 ak letíte za mesiac a niekam, kde ešte nie je úplné teplo, tak by som kufor odbavila. Aspoň jeden určite👍 My letíme teraz v piatok na týždeň do Malagy a výnimočne som vzala kufre všetkým, ale len preto, že boli v cene základnej letenky. Inak by som ich neodbavovala. A nejde ani tak o cenu, ale o čas. Karusel je zbytočná strata času.

katka708
autor
14. feb 2024

@tiezjedna
@smajliica
Ženy to sa vážne viete zbaliť do rozmeru 40x30x20? Ved to je len o kúsok väčšie ako A4 formát. Mne tam vojde bielizeň a 2 tričká 😂

tiezjedna
14. feb 2024

@katka708 jasné, lietam tak na teplé týždňovky, aj na dlhšie. Ale do tepla len samozrejme👍 Ja mám ale vždy k dispozícii práčku, sušičku atď., takže ani deti nepotrebujú moc oblečenia🙂

lasona
14. feb 2024

Do tepla sa viem kľudne zbalit do malého ruksaku. Na nete nájdem par tipov ako sa zbalit. A veci treba rolovat. Ideme aj s malým na týždeň na dovolenku a tiež mam iba prirucnu batožinu a malý nemá nárok ani na tu. Takže sa musím zbalit do malého ruksaku .

mclissa
14. feb 2024

@katka708 my mame kazdy tuto tasku a dam tam veci na 10 dni v pohode. (Samozrejme nie zimne). Na 4-5 dni s kludom sa zbalis a este ti aj miesto zostane.