Pri mori v Poľsku

3. mar 2024

Ahojte. Manzel hrozne trva na to aby sme sli do Gdanska k moru, mate niektora skusenosti? Ja sa bojim, ze tam bude zima 😬🤦‍♀️

sorciera24
3. mar 2024

my tam ideme v auguste🙂....tak pocasie tam je nevyspytatelne, jeden den moze byt +25 druhy 15 stupnov......treba aj v lete brat vsetko mozne oblecenie.....a Balt je celkovo chladne more (nie ako na juhu).....s tymto vsetkym ratame,a le tak my okrem mora chceme aj kulturu, muzea, atrakcie....je tam toho vela...

autor
3. mar 2024

@sorciera24 a poznas ludi, ktorí tam boli na letnej dovolenke? lebo ja som celkom tak, ze lubim teple more a ideme s 15 mesacnym vtedy babom ale on ine ako PL nechce pocut 😂

lakebabe
3. mar 2024

Záleží od počasie je nevyspytateľné chodíme tam často celoročne, ale skôr pracovné a na výlet ako letná dovolenka. Toto leto boli aj tam strašne horúčavy ale na mňa aj tak bolo more studené. Inak gastro výborne mesto krásne aj okolie určite aspoň na 5 dni na výlet super. Ale moze sa stať že tam v lete chytíte 18 19 stupňov.

lakebabe
3. mar 2024

No neviem za mňa more svieže 15 mesačne dieťa je odvážne tam brat na kúpanie.

taisu
3. mar 2024

Bola som tam v júni. More je plytké, studené a plné rias. Ale borovicový les, pláž a Gdansk sú krásne

jaskolka
3. mar 2024

Bola som tam viackrát, more je pomerne studené aj v tom najhorúcejšom lete. Pre malé dieťa asi na kúpanie nie, ale ako výlet je to nádherné miesto.

sissy27
3. mar 2024

Gdansk a okolie je super, je tam co vidiet, robit, ale kvoli moru by som tam nesla. Za mna taka Liptovska mara 😃 a dokonca nie je takmer vobec slane, ma najnizsiu koncentraciu soli.

majlo1234
3. mar 2024

More je studene. Ale inak je tam krasne, neda sa porovnat napriklad s chorvatskom/talianskom

autor
3. mar 2024

@lakebabe ved to a nerada by som dovolenku stravila v zime tej tu mam na Slovensku dost...

autor
3. mar 2024

@majlo1234 ved to ja si to myslim, len nelaka ma nejake Bibione kde je slnecnik na slnecniku 🥺

gelifil
3. mar 2024

niekedy som zakladala diskusiu s touto temou.pohladaj, nakoniec sme nesli...ja chcem teplo

gelifil
3. mar 2024

aj v bibi su aj prazdnejsie miesta

matkahelka
3. mar 2024

ak lubis teple more, tak smer cyprus, nie polsko. ja mam z gdanska byvalu susedu, ani ako deti sa tam v mori nikdy vyslovene nekupali, max v juli-auguste namocili nohy po kolena, vsak ta voda je tam ladova. my sme tam boli raz na predlzeny vikend s nou, u nas bolo 33 stupnov, prisli sme tam okolo 20 bolo, fukalo tam, my sme normalne v juli zhanali v obchodoch prechodne bundy. voda mohla mat tak 17-18 stupnov. neviem si predstavit kupat sa v takej vode bez neoprenu, vsak to je zapal mocovych ciest ako vysity.

autor
3. mar 2024

@matkahelka no manzel nelieta cize nieco dostupne autom 🥺

sorciera24
3. mar 2024

jasne, že poznam, ale tak s 15mesacnym, by som ja osobne nesla...co by som tam s nim robila? more studene (pre babo duplom) a na muzea je este maly, aj my sme cakali, kym chalani budu vacsi ( maju 15 a 9r.)-takže to uz je aj o poznavacke u nas aj o mori (do kt. nemaju problem vlist, hoci ma 17 stupnov)

sorciera24
3. mar 2024

tak rovnaku vzdialenost k teplemu moru a ideal pre deticky je Taliansko (tam sme chodili vlastne kazdorocne)....my do Lignana,a le to len tak plno posobi, ale ti ludia sa tam rozlezu....Polsko ma v lete tiez plnku, co viem

autor
3. mar 2024

@sorciera24 a na ake lokality?

matkahelka
3. mar 2024

tak chodte na juh IT, ci do Grecka, vsade sa daju najst bohom zabudnute krasne plaze, ak vam vadi vela ludi. ale ist s 15mes.do gdanska k moru je za mna lahke sialenstvo, ked si predstavim, ze nasa dcera od 9mes.si v grecku, na cypre, v IT, atd. rochnila v teplom mori a trebalo ju odtial tahat.

lakebabe
3. mar 2024

Poľsko je krásne ale počasie nevyspytateľné minulý rok sme tam boli skoro každý mesiac q v júli Gdansk 40tky ale more studené v auguste 16 a extrémne dažde a zima takže to nie je zrovna destinácia na kúpanie pri mori. Na to ako ti tu rádia smer Taliansko Bibione ak chcete čosi nenáročné a máš teplo

autor
3. mar 2024

@matkahelka nemozeme, manzel nelieta

autor
3. mar 2024

@lakebabe ved to, len ja neznasam hlavu na hlave ale to asi dnes je vsade 🤷‍♀️

lakebabe
3. mar 2024

Tak Taliansko sever ten máš kúsok príp Grécko ale to už mas ďalej

lakebabe
3. mar 2024

To máš všade Gdansk je v lete hlava na hlave chodia tam z celej Európy lebo je tam pekne a lacno to máš v sezóne vsade

marca12
3. mar 2024

Poliaci bezne chodia na letne dovolenky prave sem. Je tam zima,teda zimsie ako na juhu pri mori. Pocasie je dost premenlive,ale stale je to super dovolenka,je tam nadherne

marca12
3. mar 2024

Napr. v Caorle v casti Lido altanea a duna verde, eracle mare nie je plnka. My to tam mame radi prave kvoli tomu,ze nie su plne plaze a ozaj si tam clovek oddychne. Je to pre ludi,ktori nemaju radi preplnene plaze a pre deti idealne,vela zelene a podobne

matkahelka
3. mar 2024

ved autom pisem. na grecku pevninu aj do IT sa dostanes autom.

janinah
3. mar 2024

More studené a špinavé,s riasami,úrcite nie ako destinácia na letnú dovolenku s dieťaťom.odp.chorvatsko koncom júna alebo zač.septembra.

lakebabe
3. mar 2024

@janinah presne tak ist tam cielene kvôli moru je blbosť,na výlet na jar pozrieť okolie dobre sa najesť áno ale ako letná destinácia určite nie

janinah
3. mar 2024

@lakebabe ani male deti by som tam netahala...

hipuska
3. mar 2024

Ak máte.tak malé.dieta, nechoďte predsa na verejnú pláž. Pohľadajte si oplotený domček so súkromnou plazou. Tak malé dieťa nebudú zaujímať ani pamiatky ani kultúra. Gdansko na letnú dovolenku je iste hlúposť. To radšej chorvátsko. Prvý, druhý sept.tyzden už nebude taký nákresk ani tak horúco. Mate výhodu, že.nie ste limitovaný skolou