Prepitné v hoteli na recepcii

17. dec 2022

Dievčatá, od budúceho týždňa začínam pracovať na recepcií v hoteli. Chcem sa opýtať, či reálne dostávajú recepčné nejaké prepitné. Platovo to nie je žiadna výhra aj keď je to známa sieť hotelov. Ďakujem pekne

morgane1975
17. dec 2022

Na SK tazko… v zahranici je to ina kava…. Pokial ma hôtel zahranicnu klientelu tak ta zvykne davat pekne tringelty. Od Slovakov ci poliakov by som necakala nic… kedze viem ako sa chovaju v zahranici 😜

lasona
17. dec 2022

Robila som na recepcii v luxusnom hoteli na Slovensku a teda tringelty žiadna sláva. Niekedy bolo aj 10 eur za deň, ale teraz poslednú dobu nič bieda

babovka2321
17. dec 2022

Ja teda nechavam v podnikoch a sluzbach (kadernik,...) vzdy sprepitne a nie najmensie, ale teda na recepcii hotela by ma to nenapadlo. Za to, ze niekto sedi na zadku, opise moje udaje z OP a da mi do ruky kluc? Ake sluzby poskytuje este recepcna, ktore by som mala chciet ohodnotit? Ci sa len nepohybujem v dostatocne luxusnych hoteloch?

slavomira236
17. dec 2022

Ja som robila chyžnú v hoteli a dakedy aj týždeň nič a to som denne 19 izieb aj viac upratala tak na recepcii či by si chcela a robila som na heatrowe

zmrzlinka2021
17. dec 2022

Uprimne, neviem ako to chodi, ale ja uz odmietam davat v kazdej prdely tringelty. Davam ich vynimocne. Nie je mozne platit páky, napr. dat za jedlo 20 eur a teraz cakat odo mna 2 eura, dam symbolicky 50 centov max... Ci si zaplatit izbu za 80 EUR na noc a este aj za posratu vodu s citronom v dzbane platit 8-10 EUR a zas este nieco "navyse".

mpg
17. dec 2022

@babovka2321 Ani ja som na recepcii nič nenechávala, ak by od nich potreboval nejaké rady a pod. tak možno, ale keď len zapíšu a odovzdá im kľúče, tak nie začo.

petamich
17. dec 2022

pracovala som ako recepcna popri skole a tringelty (tak ale je to uz par rokov) som nikdy nedostavala ale naozaj nikdy 🙂 vacsinou platili kartou a teda nikto nikdy to nezaorkuhloval alebo by este prihodil nejake mince/bankovky

petronellla87
17. dec 2022

Ja som dostavala obcas pri chceckoute ale nebolo to bohvieco

janai1
17. dec 2022

Tak na toto sa nespoliehaj, veľmi málo niekto necháva, ani keď majú milión požiadaviek, 10x chcú zmeniť izbu atď.

kitycat
17. dec 2022

Obcas ano. Najviac som si privyrobila za sprostredkovanie nejakeho vyletu.

Maly hotel v centre Prahy.

martinkatinka
17. dec 2022

A kde vsade este nechavat tringelty? Kazdy ma svoj plat. Ja teda uz neviem, bud su ceny, v ktorych je zahrnute vsetko alebo teda ja uz neviem, ze kde vsade sa to ocakava nechavat.....

dianka555
17. dec 2022

Čašníkom a ženám čo upratujú izby tak im nechávam tringelt. Ale tebe načo, porovnaj si ich prácu s tvojou. V zahranici to je inakšie, choď tam ak chceš tringelt.

slavomira236
17. dec 2022

@dianka555 presne ona si sedí sa kľúče a chyžná sa nalietal jak prašivá handra aby stihla izby upratať a o Tom ťažkom vozíku ani nehovorím robila som za 2 týždne som schudla 7kil stres

slavomira236
17. dec 2022

@dianka555 a ešte nám hlavná vedela z počítača skôr kedy sa izba vyprázdnili kradla tringelty párkrát som ju nacapala ako dvíha vankúše keďže vetsinou to hostia dávali pod vankus

zuzinka888
17. dec 2022

My iba vtedy ak nam nieco vybavia s niecim pomozu. Raz sme boli v Tatrach nastup sobota opobede- dostali sme defekt ledva sme dosli. V aute nemame rezervu len nejake spreje. Na recepcii sme nechali kluce a vsetko vybavili- my sme sli lyzovat. Recepcna vedela ze casnikov brat ma servis tak to vybavili. Co sme vy volali bud nedvihali alebo az v pondelok. No auto sme potrebovali na presuny - Hrebienok, ....Takze sme boli velmi vdacní.

minsi
17. dec 2022

Zatiaľ som žiadnej recepčnej tringelt nenechala, nemala som dôvod. A všeobecne, ani v reštaurácii nie je pre mňa tringelt samozrejmosťou, tiež dávam len keď tie sluzby sú top, napr.mam v TT obľúbenu restiku, kde chodím, lebo je tam úžasná čašníčka, jedlo, rýchlosť a tej vždy tringelt nechám .

dianka555
17. dec 2022

@slavomira236 no presne, treba si uvedomit čo robia čašníci, je to fyzicky náročna práca, celý deň na nohách. Taniere s jedlom tiež nie su lahké a samozrejme musia dávat pozor aj na to aby niekoho neobliali. Majú na starosti aj prevádzku a pokladnu, chýžná sa tiež narobí, treba všetko upratat, mydla pomenit, čisté uteráky atd. Tiež to tie ženy nemajú lahké.

valeriakadarova
17. dec 2022

Ahooooj, maximálne sme mali tak 3€ za deň... A to sme mali hostí, ktorým aj riť sme pomaly vylízali lebo sa hrali na dôležitých... Ale tak mňa práca bavila, takže som tringelty veľmi neriešila a mali sme iné výhody, napr. sme veľakrát dostali lístky na koncert od skupín, ktoré boli u nás ubytovaní, lístky na hokej počas MS a tak 🙂

lienka.7
17. dec 2022

Mas si dohodnúť normálny plat a nie očakávať ze za tvoju pracu ti budu platiť hostia.
Kks, este aj šofér v buse si vypyta tringelt za to, ze ma odvezie, ze?

oli18
17. dec 2022

Ja nedavam tringelty nikde. Vsetko su to sukromnici. Kadernicka robi sama za seba, zaokruhlim len centy. Rovnako v cukrarni, kde ma obsluhuje majitelka. Ak nahodou v restike, tiez len centy. Zvyknem pouzivat kartu, tam je to bezpredmetne.

lenuska9999
17. dec 2022

Nikdy mi nenapadlo nechať recepčnej trinkgeld 😀