Prečo tak veľmi zdraželi dovolenky?

15. aug 2023

Ahojte, viem, všetko zdraželo energie,potraviny a pod. ale z alebo dôvodu zdraželi dovolenky? My sme tento rok zaplatili pomaly 40% navrh oproti minulému roku. Ďakujem za vysvetlenie 🙏

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Preto vsetko co si vymenovala.

maminkadeticiek
15. aug 2023

A kde ste dovolenkovali?

simca06022011
15. aug 2023

tak vsade islo vsetko hore, nie len u nas... a zalezi aj na tom kde ste boli na dovolenke.. nas vyslo 7noci v apartmane troch 1100EUR v Cernej Hore (to na noc nie je malo), to iste som platila aj v chorvatsku pred 8rokmi. Strava rovnako, dokonca lacnejsie ako u nas napr. kaviarne, restauracie (vacsinou :DD najdu sa aj drahsie lapace na tursitov). Ale v okoli minimlane inflaciu si vezmi...

ninusa221
15. aug 2023

Čo ja viem… v roku 2019 sme boli v chorvatsku za 125€ na osobu aparatman bez stravy daleko od mora ( otras)
Tento rok Turecko ultra all inclusive 1100€ na osobu keď si predstavim čo všetko sme minulý na strave v chorvatsku plus doprava a tá pohodlnosť tak si radšej priplatím.

44janica44
15. aug 2023

Zdraželi energie- na dovolenke používaš klímu, svetlo, kukneš telku, nabijes telefon
Zdraželi potraviny- na dovolenke predsa ješ tiež, či už si varíte sami alebo mate all inclusive
Vyššia inflácia = ludia pracujuci v cestovnom ruchu chcú tiež aspoň trošku vyššie vyplaty
Rovnako Zdraželi materiály, nábytky..proste všetko čo je potrebné na údržbu apartmánu kde bývaš
Bolo by naivne myslieť si ze keď všetko zdraželo dovolenky budú stáť rovnako ako minulý rok. Aj veľa potravin zdraželo celkovo o 50 % len to tak nevnimas lebo drazeju par centov každý mesiac...keďže na dovolenku ideš raz za rok tak sa ti ten nárast zdá veľmi prudký.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
15. aug 2023

Cim to je? Zeby dohanali straty z Covid obdobia?

buberova
15. aug 2023

@karinka223 takže riešenie je nekupovať zdražené potraviny, drahšiu elektrinu, dovolenku, neísť do reštaurácie lebo máme podiel na zdražovaní?

katulienkax
15. aug 2023

@simca06022011 no my sme boli tento rok chorvatsko za 1200 na 12 noci v apartmane pre 4 ( 2 miestnosti a velka terasa) od mora 100m, takze da sa zohnat za lepsiu cenu ako Cierna hora, ceny v restikach ako v BA

viestta
15. aug 2023

Ty si myslis, ze potraviny, energie a palivo zdrazeli iba tebe?

simca06022011
15. aug 2023

@katulienkax no ale pozor my sme nesli na ciernu horu kvoli cene (preto som dala do zatvorky ze to teda vobec nie je lacne) a nesli sme ani do zapadakova niekde, kde su lacne ubytovania, na nasej ulici boli ubytka za 3000-5000eur na tyzden, a toto bol luxusny apartman s ranajkami pre troch. Len som to porovnala, ze platila som tolko co v chorvastku pred 8rokmi za ubytovanie, cize my to az tak velmi nepride drahe.
A iank aj znamy vravel, ze nevidel v chorvatsku rozdiel oproti slvoensku... on teda bol konretne tam, ked sa porovnava to🙂 cize mne to strasenie o cenach pride trosku prehnane :D pokial viem, ze na palzach v tesnom okoli (promenada) bolo draho vzdy, pamatam si ze pred tymi 8rokmi bola mineralka v potravinovom stanku na pri plazi za 3EUR/liter... :D a to vtedy v obchode boli ine ceny :D

dkethe
15. aug 2023

Ja chodim na dovolenku treti rok po sebe, mam to celkom v oku. Povedala by som, ze oproti nehnutelnostiam a potravinam zdrazeli dovolenky uplne minimalne! Napr ak dnes nahodim dovcu na kt. sme boli pred 6 rokmi vo vtedajsom zlozeni, a v podobnom case (samotneho pobytu i nakupu)sme len 150€ vyssie!
Tento rok ale badam minimum lastminutov! Myslim, ze nie preto, ze vsetci zbohatli, ale ck bookli menej miest.

katkatonkova
15. aug 2023

My sme bolí v Chorvátsku v hoteli 2+2 deti.... All inclusive a stálo nás to na 7 dní 1138€

pkgirl30
15. aug 2023

keď to takto pôjde a cenami ďalej, nebudú ani tie dovolenky

aduliak
15. aug 2023

@katkatonkova dáš tip prosím ta?dakujem

jana005
15. aug 2023

@katkatonkova aj mne napíšeš,kde ste boli?
Ďakujem

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
15. aug 2023

No lebo aj platy išli hore a ľudia si to môžu dovoliť, inak si neviem vysvetliť, že take 4* AI Grecko bolo dosť vypredane a prebrane už v marci. Ledva sme niečo vyhovujuce našli aj keď sme mali 5tis. limit pre 4 dospelych.

oliverceky
15. aug 2023

@iwesska presne

jaja1979
15. aug 2023

Je možné, že zdraželo, ale treba tráviť veľa času hľadaním. Ak si vyberieš cestovku, tak jasne, že všetko je drahšie. Ak chces letecky All inclusive, tak sa všetko šplhá do tisícov. My sme tento rok boli v Chorvátsku, ostrov pasman, ubytovanie 2 minúty od mora, apartmán plne vybavený pre 5 plus klíma za 85€ za celý apartmán trojizbový na noc. Ale jasne, že široko ďaleko žiadna reštaurácia, žiadne extra nočné vyžitie, len okolité vilky a jedny potraviny poblíž. Všade sa bolo treba presúvať autom. Ale rozumiem, že kto chce Full servis, tak na takéto ceny môže zabudnúť. Všetko je o prioritách. My decká učíme, že radšej treba popozerať okolie, skúsiť miestne reštaurácie, spoznať kultúru aj za cenu menšieho komfortu. A u nás sú s tým všetci ok. Nechcem ich učiť len konzumu všade a vždy prítomného jedla, toboganov a mora v dosahu 10 metrov. Dovolenky sú lacnejšie aj mimo sezóny. Začiatkom júna sa nám podarilo Grécko, ostrov kos na 5 noci (sme piati, takže 5 leteniek, ubytovanie v hoteli s bazénom, požičanie auta na ostrove na celý čas a raňajky - tie boli síce biednejsie), ale za toto sme pre všetkých zaplatili dokopy cca 950€. Samozrejme treba prirátať obedy, a nejaké ľahšie večere, vstupné, zmrzliny, ovocie.... Aj tak nás to vyšlo Max 1300€ pre všetkých. Takže u nás momentálne fungujeme takto a čuduj sa svete, ani naši pubertiaci nefrflu a na takéto dovolenky sa tešia. A už sami vyhľadávajú lacné letenky a ubytovanie.
Ale samozrejme, týmto mojim vylevom neodsudzujem dovolenky typu Egypt, Turecko, Cyprus All inclusive a rozumiem, že ľudia chcú aj takto oddychovať. Ale je pravda,že u nás je to aj o Tom, že všetci vieme anglicky a nemáme problém sa dohovoriť, takže odpadá jazyková bariéra a vieme si prípadne komplikácie vykomunikovat.

stanulienkat
15. aug 2023

Covid a Putin.

amelie2017
15. aug 2023

No lebo ak hotel pred tym zaplatil fakturu za elektrinu 200 000 a teraz ma zaplatit 500 000, tak jasne, ze to zaplati zo svojeho a nezdvihne cenu.
Lebo ak ho pred tym stal liter oleja 0,80€ a teraz 3, tak nezdvihne cenu...hotelieri nemaju otvorene, aby ste/sme si oddychli, ale aby zarobili..

katkatonkova
16. aug 2023

@jana005 Trogir hotel Medena....cez CKVT

katkatonkova
16. aug 2023

@aduliak Trogir.....hotel Medena cez CKVT

jana005
16. aug 2023

@katkatonkova ďakujem