Praha - ubytovanie

buba7
1. feb 2023

Ahojte
Začiatkom mája plánujeme 4 dňový výlet do Prahy, autom.
Manžel, ja, dcéra (6 rokov)
Viete mi poradiť ubytko? Booking a pod. stránky mám preštudované, no nič nás buď neoslovilo, alebo ak aj, tie recenzie boli šialené 😬
Podmienky:
Blízko centra
Raňajky v cene
Parkovanie (najlepšie v cene, ale nemusí byť)
Cena 300€ 2+1 osoby/3 noci (pondelok-štvrtok)
Nepotrebujeme hotel so zlatými kľučkami, ale zas nie nejakú ubytovňu 🙊
Prosím, ak by ste o niečo vedeli 📩
Ďakujem

nikam
1. feb 2023

Pozri hotel Alton, mal by splnat rozpocet a ma velmi dobru polohu, priemerne ranajky a par parkovacich miest.

viestta
1. feb 2023

Pozri hotel Krystal, sice nie je blizko centra ale blizko metra a do centra je to par zastavok. Deti maju v Prahe MHD zadarmo a dospelakom sa oplati kupit 24 hodinovy listok

janka_lolo
1. feb 2023

@buba7 NH Collection Prague
dcéra si tento hotel chváli a aj cenu akú máš spĺňa boli veľmi spokojný dcéra každý rok

janka_lolo
1. feb 2023

@viestta ani nie 24h keďže idú na dlhšie tak 72h je cenovo výhodnejší

viestta
1. feb 2023

@janka_lolo mas pravdu

akvi
1. feb 2023

@buba7 radsej zlavit z narokov na izbu a najst nieco, kde maju vlastne parkovisko zdarma, lebo Praha a parkovanie je ciste sialenstvo. Vobec sa nesustreduj na centrum, ale skor vzdy na blizkost metra, v centre si metrom za chvilocku. My sme byvali pred par tyzdnami v jednej vilke v sukromi, ale nejdem ti ju odporucat, nakolko to nebolo bohvieco a ostali sme sokovani z parkovania, ze to vobec nemali poriesene a vobec sa nam majitelia nesnazili nejako pomoct. Nakoniec sme parkovali v zakaze jednu noc, potom bol vikend, takze sa dalo uz aj na rezidentskych.. Ja som take nervy mala, ale no co uz, ponaucenie do buducna.. Alebo si este pozri 24 hodinove zachytne parkoviska, ak ubytko nebude mat vlastne parkovanie. Tie parkoviska vychadzaju podstatne lacnejsie, ako to ostatne parkovanie. A hladaj ubytko v blizkosti tych zachytnych.. Lebo po Prahe sa autom hybat neches proste, je to masaker, metro je ovela lepsia volba..

vikusjk
2. feb 2023

@buba7 my sme boli v hoteli Comfort, parkovali sme v podzemnej garazi, ale maju aj parkovanie vonku, ak napr. chce niekto behat po Prahe autom. My sme vsade chodili metrom/elektrickou. Hotel sme ale vyberali podla inych kriterii, nie podla polohy, tak mrkni, ci vam nebude daleko.

buba7
autor
3. feb 2023

Ďakujem Vám veľmi pekne
Keď som našla hotel s parkoviskom, parkovné bolo 20€ na deň
Nechceme behať autom po Prahe, plánujeme ho mať odstavené celý pobyt a pohybovať sa tým metrom, elektrickou...Takže ďakujem aj za radu, že mám hľadať ubytko blízko metra 😊

viky7
3. feb 2023

@buba7 my sa chystáme teraz cez jarné prázdniny a našla som cez airbnb nádherný apartmán v centre pre 2 dospelí a 2 deti na dve noci za 168 eur... tak možno aj to je cesta kde hľadať? ale teda my ideme vlakom, takže parkovanie som neriešila

buba7
autor
4. feb 2023

@viky7 o tejto stránke som nevedela, určite pozriem. Ďakujem 😊

akvi
4. feb 2023

@buba7 airbnb fajn stránka, len poriadne čítaj recenzie a vyberaj overené ubytovanie. Airbnb má menej náročných klientov ( viem, čo píšem, lebo sama prenajímam a vidím rozdiel medzi hosťami cez booking a cez airbnb). A ak nemajú spomenute to parkovanie, tak sa pýtaj cez správu, že ako to je poriesene. Inak v tej modrej zóne parkovacej je to na slučku, pretože tam sa vlastne ani nedá kúpiť miesto ani ak by si chcela. Tuším v tej fialovej sa prinajhoršom dá normálne cez parkomat, ale asi to vyjde pekne draho. Proste ideálne hľadať ubytovanie s parkovaním.

simonaniky
4. feb 2023

Hotel Zlata husa - kupované cez zlavomat. Veľmi pekný hotel, priamo na Vaclavskom námestí, raňajky uzasne. Krásne izby. Cena super. Odporúčam 🙂

viky7
4. feb 2023

@akvi len pre zaujimavost ... v com su ini ?

akvi
4. feb 2023

@viky7 vo svete su airbnb ubytovania vyslovene stylom, ze mam volnu izbu v dome/byte, tak ju ponuknem na prenajom, pricom casto hostia zdielaju spolocnu kupelnu a kuchynu. Vlastne ta myslienka vznikla presne takto, aby ludia mohli spoznat inych ludi, zit bezprostredne v komunite a mat ubytko za lacny peniaz. Takze ta komunita v airbnb je menej narocna a necaka ziaden luxus. Tak isto v airbnb nechava recenziu aj ubytovatel hostovi, co je uplne super, takze si fakt nikto nedovoli nechat totalny bordel alebo nieco znicit a pod.. Cez booking su ludia narocnejsi a aj od ubytka na sukromi pozaduju pomaly hotelovy standard. Tak isto nechavaju vacsi bordel a horsie recenzie prave preto, ze su v anonymite. Najradsej mam, ked necha horsiu recenziu niekto, kto necha po sebe chliev. A bude vycitat, ze neboli umyte poriadne taniere.. No holt, ked mam na upratanie 4 hodiny, fakt nemozem umyvat kazdy tanier. Airbnb hostia si to viac uvedomuju, ze je to o spravani kazdeho jedneho hosta, ze proste to nie je hotel, kde ked niekto poleje matrac vinom, tak proste vymenia za iny ide sa dalej. Mne ked toto niekto spravi, tak mam velky problem.. Airbnb hosita ocenia kazdu vec "naviac", cize napr. dobre vybavenie kuchyne, moznost vyuzit pracku a pod.. to nebyva v airbnb vo svete uplne standardne.. No a preto sa niekedy stava to, ze napr. ubytko v podstate nic moc, ale mili majitelia, ochota zdielat a pod. a potom nechaju hostia skvelu recenziu a realne, izba nic moc.. To je to uskalie toho, ze v airbnb sa ocenuje to nieco "naviac", lebo nejde o luxus, ale o pocit..

viky7
4. feb 2023

@akvi dakujem 🙂 my ideme teraz prvykrat cez airbnb... a ano, booking vnimam ako vyhladavac hotelov a takych oficialnych ubytovani q

akvi
4. feb 2023

@viky7 no reálne, na SK musíš mať oficiálne ubytovanie aj keď ho inzerujes cez airbnb. Máme v tomto suverénne najprísnejšie pravidlá, proste žiadna výnimka do určitého prijmu, ako v iných krajinách. Privyrobiť si "len tak", sa na SK proste nedá, preto tá myšlienka airbnb u nás úplne stratila zmysel, čo je určite škoda.

zuzickak
4. feb 2023

@buba7 pozri Residence Bene
Boli sme minulý rok na 4 noci 2+1 s raňajkami a vyšlo nás to 295€, ale parkovné v cene nebolo, my sme šli vlakom
Je to velmi blízko centra, všade sme chodili peši

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrabovo
4. feb 2023

My sme boli vo Falkensteiner hotel, hneď bola blizucko vlaková stanica a s priateľom sme si povedali, že toto sme mali riešiť, nie autom tam ísť.

buba7
autor
5. feb 2023

@zuzickak tento sme mali vo vyhliadke ako prvý, ale recenzie na parkovanie nás odradili 😕

laurikagab
12. aug 2023

@buba7 aky ste si nakoniec vybrali, tiez chveme ist na 2 noci koncom augusta autom.

buba7
autor
12. aug 2023

@laurikagab hotel arbes a maximálne ho odporúčam 👌🏼 služby, izby, raňajky, dostupnosť do centra, parkovanie, cena