Požičali ste si v Chorvátsku čln?

salome123
6. mar 2018

Ahojte baby,

chcela som sa opytat, ci ste si pocas dovolenky v chorvatsku niekedy pozicali cln. kormidlovat ho moze hocikto, ci je potrebny k tomu nejaky papier? ako daleko ste s nim zasli?

ema234
6. mar 2018

@salome123 my sme si doniesli vlastny 🙂

salome123
autor
6. mar 2018

@ema234 ja som myslela motorovy 🙂

tuqanqa
6. mar 2018

Ano pozicali. Na maly cln nic netreba. Obsluha vam vsetko vysvetli.

salome123
autor
6. mar 2018

@tuqanqa ako daleko ste sa s nim previezli? kolko to cca stoji? pre kolko ludi to je?

ema234
6. mar 2018

@salome123 ano motorovy mas clny ku ktorym si mozes pripojit motor 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
6. mar 2018

@salome123 ahoj, my sme mali požičaný čln 2x, vždy v Sv. Filip i Jakov. Stačil bežný vodičák na auto + rýchlokurz dostal manžel a je možné požičať si čln so slabším motorom, presný výkom neviem, asi to bude do tých 4kW ako píše @alenah31
Člnok sme mali ale väčší, taký s prednou kapotážou a stabilizátorom, čo sa dosť oplatí, lebo tie najmenšie v tých vlnách teda dosť hádzalo.
Previezli sme sa okolo ostrovov na ostrov Pašman, celodenné požičanie vrátane pohonných hmôt vyšlo 90-100€, ale prvýkrát sme boli 7 ľudí a druhýkrát 4, takže to po rozrátaní nebolo tak veľa. Dalo sa požičať aj na pol dňa, alebo aj na pár hodín, ale my sme si spravili celodenný výlet, keď už ... inak, nepožičali hocikomu a raz nam aj povedali, že je zle počasie, akési prúdy a aby sme prišli na ďalší deň.

ksebejka
6. mar 2018

Nám napríklad nechceli požičať - vraj treba papiere a námorná polícia striehne na turistov, aby im dala pokuty...

hettinka
6. mar 2018

@salome123 táto požičovňa to bola, ak chceš aktuálne ceny http://www.rentaboatlovestory.org/

salome123
autor
6. mar 2018

@hettinka ako daleko ste sli na ten ostrov?

gretocka
6. mar 2018

a nie je to este obmedzene aj nejak vzdialenostou od pobrezia ci mozes soferovat aj bez papierov?

hettinka
6. mar 2018

@salome123 ja presne neviem, nám to trvalo dlhšie, lebo sme šli kľukato, zastavovali pri menších ostrovčekoch medzi pevninou a Pašmanom na šnorchlovanie. Ale ďaleko to nie je, možno polhodinka na praimo. Tí prenajímatelia nám dali aj mapku, kde bolo vyznačené, ako ďaleko môžeme ísť a tiež trasy, kde je reštika, piesková pláž ... nám sa to páčilo oveľa viac ako klasické fish-pikniky.

@gretocka vzdialenosťou to obmedzené nie je, ale výkonom motora a a na šíre more by som s takým člnkom teda nešla. Tie člny majú nejaké GPS sledovanie a ak prejdeš cez nejkú vzdialenosť, tak ti vypne motor.

gretocka
6. mar 2018

aha, tak to vyzera zaujimavo..... dakujem za popis 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adkaaa1234
27. apr 2018

@salome123 ahoj

adkaaa1234
27. apr 2018

My sme to s tym člnom tiez skúšali kadetade, ale vsade chceli papiere. Odporučili nam, aby sme si ich urobili v HR a mame to uz navždy. Ja aj manžel, chcelo to len trocha učenia, teraz nemáme problem, cela rodinka ani s jachtickou, keby bolo treba😉. Odporucam www.budkapitan.sk

julkastastko
14. máj 2019
Používateľ julkastastko je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julkastastko.

Následne ak si spravíš ten kapitánsky kurz tak lacne jachty pre celu rodinu idu uz od 100e a viac na den. Myslim si ze to je dost nizka suma ak by ste sa chceli previest na more 🙂 My sme uz odskusali https://www.boataround.com/sk/krajina/chorvatsko a mozem povedat ze dovolenka nabrala iny rozmer :D ale musite byt morske typy :D