Potrebuje 2 ročné dieťa do Turecka vlastný pas?

mamalina
30. máj 2012

Ahojte zienky,

v juni sa chystame do Turecka, dcerku mam zapisanu v mojom pase, neviem vsak ci musi mat aj svoj vlastny.
Mate relevante info?
(Pisala som aj na pasove odd., zatial mi neodpisali, tak zatial som zvedava na Vase informacie)

Dakujem!!!

pizik
30. máj 2012

Áno musí mať svoj pas...

ikke
30. máj 2012

ak sa stihnete vratit do 25.6., malo by to byt rovnake ako teraz. len neviem, ako je to teraz 😅

ivett1
31. máj 2012

@mamalina presne ako píše ikke, ak to stihnete do 25.6., tak ešte by mal platiť zápis v pase...aj keď Turecko ešte nepatrí medzi štáty EÚ, ale chce sa stať členským štátom, takže smernice a nariadenia by mali prevziať resp. implementovať do svojej legislatívy "automaticky" (teda aj túto o cestovných dokladoch...)...ale, či to tak bude?.....treba sa informovať aj na stránke ministerstva vnútra alebo ministerstva zahraničných vecí... 😉

martabalalajka
21. jún 2012

My sa tiez ideme v july, malej som vybavila pas, ale aj my ju zapisali do pasu, ked tak najprv ukazem len svoj, keby bol problem tak vytasim jej🙂 vyskusam, ci usetrime 15eur 😀

prasiatko30
22. jún 2012

Skus sa informovat na prislusnom velvyslanectve napr slovenske velvyslanectva maju obycajne na svojich strankach rozpisane vsetky informacie tykajuce sa cestovania do danej krajiny pocnuc potrebnymi dokladmi na vstup do prislusnej krajiny a koli pokoju na dusi by som dietatu urcite dala spravit vlastny pas

adulik23
22. jún 2012

@martabalalajka nic neusetris. viza sa platia podla poctu osob, nie pasov. 😀
@mamalina musi