Poradíte ubytko v Londýne?

mima4
31. jan 2015

ahojte,
idealne na zaklade vlastnej skusenosti mozete poradit nejako ubytko londyne na cca 3-4 noci. S dobrymi spojmi do centra a za normalnu cenu.
Prosim hned aj o link a pravdaze vase referencie.

nikuska744
31. jan 2015

to by zaujímalo aj mňa...

oladuna
31. jan 2015

@mima4 kolko je asi normalna cena? Kazdy ma inu predstavu. Skus www.mayflowerhotel.co.uk 😎

kiki68
31. jan 2015

normalna cena v London town je od 90 GBP za noc vyssie. Aby to nebol cisty pajzel. Ja mam celkom rada Premier Inn, je ich viac, ten co je velmi blizko Tower, tak super skusenost. Ale dobry je aj ten,co je pri Liv. street station.

mima4
autor
31. jan 2015

@oladuna
chceme tri noci, tak do 50 evri na 2 osoby spolu na noc

@kiki68
90 je vela, preto sa pytam na ine moznosti tu..hlavne skusenosti

stellamaris
31. jan 2015

@mima4 my byvame v Londyne bud v Travelodge alebo Ibis,maju hotely po celom Londyne,iba Ibisov je tam 13 celkove.Ak chcete teraz,mohla by cena za noc pre 2 osoby tych 50€ stat.Travelodge aj s ranajkami. 😉

stellamaris
31. jan 2015

@mima4 este ak nie si narocna,skus hostely.Segra nocovala v centre Londyna v hosteli niekolko noci na viacpostelovej izbe,tusim 10-12€za noc platila a v pohode.

mima4
autor
31. jan 2015

@stellamaris prosim ta, mozes sa sestri spytat, ako sa ten hostel volal?

stellamaris
31. jan 2015

@mima4 mozem,dam zajtra vediet,dnes zrejme spi 😉 co viem,bol pekne v centre,dobre spojenie na Underground a busy.

danika12
31. jan 2015

Dobre hotely suPremier Inn , uz od £29 za noc, my si skoro stale vyberame tento lebo uz pozname

mima4
autor
31. jan 2015

@danika12 mozes mi dat link toho, kam vy chodite? dik

sandra551
1. feb 2015

@mima4 50 euro za noc pre dve osoby môže byť nejaký hostel mimo centra, ale určite aj mňa zaujíma ak nájdeš niečo v tejto cene. Ceny v Londýne sú tak od 110 euro na noc v centre, ale hotel žiadny luxus a väčšinou bez raňajok...dá sa nájsť niečo lepšie mimo centra, ale tam pozeraj linky metra a vzdialenosti. Ja som bola v Londýne v hoteloch
- Queens Hotel v Crystal Palace - cesta do centra trvala asi hodinu aj dačo metrom, ale cena je super a okolie krásne...
- Ruskin Hotel B&B je priamo pri British Museum, čiže celkom v centre...tam bolo pekne odporúčam, aj keď hotel fakt basic, ale veľmi ochotný personál
- hotel v časti Ealing ale na názov si nespomeniem ale sú tam lacnejšie hotely a dobré spojenie v tejto časti
- Mermaid Suite Hotel - taktiež žiadny luxus ale je to v podstate priamo na Oxford street - cena 170 € na noc ale poloha bola bezkonkurenčná, bola som na Silvestra, takže cena je možno nižšia iné termíny
- najlepšie skúsenosti mám s hotelmi vo Wembley. Ide tam priamo Metropolitan a Jubilee Line, tam som bola v Hilton a Novotel a ceny sú od 75 € na noc, čo je super, lebo v centre si do 15-20 minút a hotely veľmi pekné. Cena je bez raňajok, raňajky sú potom za 12 - 16 libier na jednu osobu na jeden deň, ale v okolí sa dá skočiť do obchodov alebo reštaurácií za normálnejšiu cenu 🙂

oladuna
1. feb 2015

@mima4 skus si pozriet na ich webstranke.v nedelu su najlacnejsi ale do 50 eur na noc - skus 2-hviezdickovy hotel

freckle77
1. feb 2015

pozrite stranky airbnb.com alebo roomorama.co.uk.. Da sa tam zohnat super ubytko.. sama na nich ponukam ubytovanie na kratku dobu v Londyne.. urcite su to spolahlive stranky..

kiki68
1. feb 2015

@mima4 prepac,ale 50 eur za noc? to jedine ak to booknes rok voped, inak sa nic dobre za tuto sumu nepodari. Ja Londyn poznam, viem o com hovorim. 2 hviedzickove hotely by som neriskovala ani toho pana. Proste Londyn nie je na ubytovanie lacny. Raz sme bookli nieco za 75 eur na noc, v nejakej total akcii,ale muselo sa tam DLR a malo to spinave okna zvonku,co netesnili moc. Ako na dve noci sa to dalo,ale nic moc inak. Aspon izba bola priestranna. Skus si mrknut cez booking.com rozne terminy,co to vyhodi za ceny. Alebo nejake trivago, nejaky best deal.

sandra551
1. feb 2015

@kiki68 @mima4 Súhlasím a to ubytovanie nie je lacné ani rok vopred - už som to skúšala 🙂 Taktiež v Londýne riskovať lacné ubytovanie je niekedy risk. Ono sa to prejaví na personále...väčšinou sú v horších, t.j. 3* hoteloch a horších veľmi nepríjemní, sú problémy s platbami, strhávajú zálohy už vopred cez booking aj keď by nemali, takéto ubytovanie nemá výťahy a väčšinou strmé schody, za všetko "navyše" pýtajú nemalé peniaze - wifi, zapožičanie anglického adaptéra, mapa centra a pod. Preto treba pozerať na bookingu hodnotenia aspoň nad 8 bodov a poriadne si prečítať recenzie - ale nie len prvých 5, ale poriadne dozadu. Tak sa človek najlepšie pripraví na to, čo ho čaká. A to nehovorím o hosteloch ale o 3* hoteloch v centre.
@stellamaris Inak ten hostel za 10-12 € by ma zaujímal...viac stojí aj ubytovňa v malom meste na Slovensku, nie to Londýn o.O

kiki68
1. feb 2015

@sandra551 no ved, ja som zazila v jednom htoeli a to bola 4 star pristup,ze nic moc. Na recepcii indovia a majitel hotela tiez ind a tak to aj vyzeralo,ciste kocurkovo vraj za vyhodne peniaze. Ja do Londyna chodim akzdy rok, isty cas tam muz behal furt, hold musel tam do kanclu. Ale tie hotely co su lacnejsie, ano maju za vsetko skryte priplatky, pripadne nejedle ranajky a pod. Pripadne ciha prekvapko v podobe izby otocenej k nejakemu hlucnemu podniku....no a do 24:00 je proste zabava. Ako ono to potom minuty stichne,ale tak ked chcete o 22:00 spat....

stellamaris
1. feb 2015

@sandra551 hostel je asi najlacnejsia forma ubytovania,ak ti nevadi,ze spis napr.s inymi 9 ludmi vo viacpostelovej izbe,kde mas same poschodove postele a sprcha a wecko su na chodbe.10-12€ platila pred 4 rokmi,mozne je,ze ceny za hostel tiez trochu stupli.Inak hostel bol na Holland Road,v blizkosti stanice Olympia.Je to nieco pre studentov a ludi,ktori chcu nenarocne niekde lacno prenocovat.Maju aj izby,ale samozrejme za ine ceny.
My sme minuly rok v aprili v Ibise Hounslow za dvojpostelovku s postielkou platili 52€,bez ranajok.....a to bolo po Accors Hotels zlave,co je minus 10%.

sandra551
1. feb 2015

@kiki68 Áno no to je klasika, už keď vidím na recepcii Inda tak nič dobré nečakám (nič proti, ale je to tak). Teraz na Silvestra som bola ubytovaná na tej Oxford street a hovorím mu JA na Nový rok, že Happy New Year 😅 😅 😅 tak sa prvý raz za tie 4 dni usmial chlapík. Proste recepcia taká pribrzdená, absolútne žiadna úcta k hosťom...a to tam noc stála 170 euro bez raňajok, wifi a čohokoľvek.

stellamaris
1. feb 2015

@mima4 http://www.budgetplaces.com/de/5564/olympia-unt... Hostel je niekde na Holland Road,Olympia,kukni tu,presny nazov nemam.....ale je tam viacej hostelov a ine hotely,za ok ceny.....

sandra551
1. feb 2015

@stellamaris Ďakujem za tip, ja do hostela určite nie, ale keby niekto hľadal nejaké krajné riešenie, tak sa dá odporučiť. Pozerala som lokality sú super, ceny od cca 40 € za noc za 2 lôžka sa dajú nájsť. Ale ťažko takto ísť s partnerom 🙂 Dobré riešenie pre cestovania-chtivých študentov.

stellamaris
1. feb 2015

@sandra551 pre nas hostel tiez nepripada do uvahy.Lebo sme dvaja dospeli plus 2,5rocny syn.Takze hladame vzdy hotel a sme v Londyne kvoli rodine kazdy rok.Vzdy Ibis Hounslow ( West London),dostaneme disable room,tak mame priestor pre kocik,postielku nam daju hotelovu a ranajky si kupujeme v malom Tescu pri hoteli.52€ za noc pre nas troch je v pohode.V Travelodge sme boli na vikend raz bez maleho,platili sme 50€ za noc s ranajkami,dobra cena bola 😉

sandra551
1. feb 2015

@stellamaris Určite ten Ibis vyzerá byť pekný hotel, aj keď do centra hodina + cesty, preto tá nizučká cena. Určite sa oplatí ak už toho toľko nepotrebujete vidieť. Pre tých, čo idú do Londýna "raz za život" je snáď lepšie niečo bližšie. Navyše čím ďalej bývate, tým viac platíte za metro. Ten Hounslow je už asi aj zóna 6 nie? Na nejakom týždennom cestovnom lístku sa to cenovo prejaví.

stellamaris
1. feb 2015

@sandra551 tak v centre mas zase vyssie hotelove ceny.Myslim,ze Hounslow je zona 5alebo 6,v kazdom pripade v blizkosti letiska Heathrow,co je pre nas dolezite.Mas to sice hodku metrom do centra,ale ten mame uz viackrat navstiveny.V metre sa aspon nas syn v kociku pocas cesty vyspal 🙂 My zase chodime tam,kde turisti moc nemusia.....kraj Londyna,Richmond Park,Camden a tak....no a metro,mame Oysterky,takze cestujeme,kde chceme,dobijeme stale a nestoji to vela.Sme v Londyne ale vzdy 7-10dni.

kiki68
1. feb 2015

@sandra551 hej len treba priratat cestovne naklady, to cestovanie stoji tiez dost vela,aj ked idete iba na off peak daily ticket. My sme mali takto ponuku a ubytko u znameho,ale sme zratali to cestovanie a nevyplatilo sa to. Precestovala by som okolo 40 GBP...

sandra551
1. feb 2015

@stellamaris Určite sa dá, ja som v Londýne každý mesiac - mesiac a pol a tiež mám Oyster, ale veru doprava mi príde v Londýne dosť drahá. Richmond Park aj Camden sú pekné miesta, tiež vyhľadávam tie "menej známe" 🙂

stellamaris
1. feb 2015

@sandra551 tak celkove Londyn lacna zalezitost nie je,snad ked sa prejde pesobusom,tak ano 🙂 My sa vezieme pomedzi Underground alebo busom niekedy aj autom,mam v Londyne segru,neter a synovca.Ale vsetci robia pomerne vela a cas maju vecer.Tak objavujeme Londyn aj sami.Ked prsi,ideme na nakup.Vzdy kupujeme oblecenie a mame hned batozinu navyse 😀 Minule sme dokonca boli v Windsor Legoland,to tiez palka bola.Aj s kuponom 😝 Jest chodime so zlavou do Bill`s,synovec tam robi.......a inak oblubujeme aj Wasabi,cize Sushi.

sandra551
1. feb 2015

@stellamaris A tak áno, veď keď malé pivo v Londýne je za 8 libier, tam o niečom "lacnom" ťažko uvažovať. Nie darmo sa hovorí, že je to jedno z najdrahších miest na svete. Ale pozitívne je, že veľa múzeí a galérií je zadarmo 🙂 Tak sa to nejako vyrovná

stellamaris
1. feb 2015

@sandra551 tak jedno z najdrahsich urcite.Ceny tomu primerane..............ale zase co vsetko Londyn ma a da sa navstivit a vidiet,je to nadherne mesto.My vzdy objavime nieco nove.Nabuduce sa chystame na lanovku,na juhovychode Londyna,tajny tip,ide ponad Temzu a zaplatis Oysterkou. 😉

sandra551
1. feb 2015

@stellamaris Myslíš tú cable cabin od Emirates Airline? Áno to som si už našla, chystám sa na to 🙂 To na Londýne milujem, že sa vždy dá nájsť toľko nových vecí, aj keď tam ide človek po x-tý raz. Ja odporúčam výhľad z The Shard a reštaurácie tam, bola si už?