Platenie kartou na dovolenke

22. jún 2022

Oplatí sa viac platiť v obchode a reštauráciach v Maďarsku a Chorvátskou kartou či zmeniť eura? Dik.. na drobnosti zmrzka,pizza na plážiam zmenené pýtam sa v obchode,benzínky a reštaurácie?

viestta
22. jún 2022

Vždy platím kreditkou, vyberám peniaze v bankomate z debetky, dávam voľbu bez konverzie. Kurz je vtedy lepší ako v zmenarni. Ak vyberieš peniaze z bankomatu banky, ktorá je v rovnakej skupine ako tvoja, tak vyber býva bez poplatku

autor
22. jún 2022

@viestta super dik

gabrielkaa
22. jún 2022

@viestta diky za radu. V tomto som mala vždy chaos. Dávala som s konverziou a potom mi vždy zaúčtovali poplatok.

bronik89
22. jún 2022

tiez som pocula ze je lepsie kartou platit ak sa da, samozrejme pre istotu mat nejake peniaze zamenene ale tak 🙂

simsalabim
22. jún 2022

Okrem SLSP. Co citam, ta si uctuje nejaky poplatok za platbu kartou v cudzine.

martinmmartin
22. jún 2022

Fakt davaj bacha na to ked ti ich masinka alebo bankomat ponukne platbu v eurach. NIKDY neakceptovat, vzdy sa rozhodni pre platbu v miestnej mene. Na display sa ti objavi ponuka zaplatit to v EUR alebo v miestnej mene a ty musis pitvrdit tlacitkom miestnu menu. Ak potvrdis euro tak je to zlodejsky kurz.

liz_lemon
22. jún 2022

@simsalabim ten poplatok ma kazda banka. len nie kazda ho aj transparentne ukazuje klientom

terina25
22. jún 2022

Ja som platila kartou a nauctovala mi banka poplatok 0,50 centov. Mam slsp

simsalabim
22. jún 2022

@liz_lemon je to mozne, kedze si to neprepocitavam. Mam Mbank, ta ma aj vybery v zahranici zdarma (teda urcity pocet). Tu na chorvatskom fore pisali zeny, u SLSP sa tie poplatky nazbierali aj na 40-50€.

anicka176
22. jún 2022

Čo sa týka platby kartou, radšej sa informovať
u konkrétnej banky vopred o poplatkoch za platbu prípadne výber v zahraničí - mohli sa zmeniť, prípadne aj o ktorú krajinu ide...

autor
22. jún 2022

@simsalabim aké je chorvátske fórum? Link ols

liz_lemon
22. jún 2022

@simsalabim slsp ma ten poplatok zvlast, ale ine banky ho maju v stiahnutej sume zahrnuty, takze klient ho "nevidi" ale plati ho na 100%

gabrielkaa
22. jún 2022

@liz_lemon presne tak. Ja som to tak mala. Som si to všimla, že pri každej platbe som si myslela aký nevýhodný kurz mám… a to bol poplatok k tomu prirátaný

simonah73
22. jún 2022

ja beriem hotovost z domu, takze z bankomatov nevyberam a platim bud kreditkou alebo debetnou kartou ked sa da.