Platenie eurami v Side - Turecko

8. jún 2023

Ahojte, zamieňali ste si pri ceste do Turecka, konkrétne mesto Side, eurá na líri? Či dalo sa všade platiť eurami a kartou? Ďakujem

denden77
8. jún 2023

chodime pravidelne a platime vzdy normalne € 😊

autor
8. jún 2023

@denden77 skvelé, ďakujem pekne! 🙂

lienocka2808
8. jún 2023

všade sa dá platiť eurami aj dolármi. dokonca bankomaty majú na eurá. nie je žiaden problém. boli sme vo februári v Side.

la_dolce_vita
8. jún 2023

ano, dá sa platiť aj eurami aj dolármi, aj kartou

autor
8. jún 2023

Ďakujem baby, a ešte otázka, počula som, že vraj v hoteloch je zvyk dávať do pasu peniaze na recepcii? To ste aj vy dávali, máte s tým skúsenosti?

domireb
8. jún 2023

Da sa platit aj aj aj. My sme vsak menili dolare a liry a to z toho dovodu, ze nie sme bohati nemecki turisti, co daju baksis kazdej natiahnutej ruke a to veru treba dat kazdej jednej.
Ano, aj do pasu prepitne,aj kazdy den na izbe pre housekeeping.

la_dolce_vita
8. jún 2023

my sme vlani dali do pasu 10 e, ale či to pomohlo, netuším, pretože nám potom delegátka hovorila, že po korone sa veľa zmenilo a nepomôže dať ani 50 e, aby sa nejako snažili. Majú vraj veľký problém nájsť pracovnú silu. Nám dali izbu s výhľadom na more, ale celý deň do nej pražilo slnko a klíma nestíhala. Takže radšej by som mala izbu v tieni a bez výhľadu. Ale na Korfu som zažila, že kto dal, ten mal naozaj lepšie ubytovanie a bližšie k moru.

autor
8. jún 2023

Aha, lebo mna to s tym prepitnym dost prekvapilo, ze sa dava, ine je podla mna niekde v restauracii dat prepitne ked sa plati, ale my mame vsetko dopredu uz zajednane, zaplateny all inclusive, tak ja rozmyslam, ze len chyznym necham, ani na recepcii nie, ved sme si uz dovolenku zaplatili :D ci myslite, ze to beru ako nejaku neslušnosť voči nim?

la_dolce_vita
8. jún 2023

Nerobí sa to zo slušnosti, ale aby si dostala lepšiu izbu. Izby sa môžu líšiť a tie krajšie sa dávajú turistom zo západu, hoci zaplatili rovnako ako my, možno aj menej. Chyžnej sa dáva pár drobných a ona sa potom viac snaží.

autor
8. jún 2023

@la_dolce_vita Dakujem za rady

la_dolce_vita
8. jún 2023

ešte jedna rada do Turecka: nezabudnúť vypnúť dáta, ak nemáš program s dátami mimo EU, treba byť len na wifi. Inak účet nemilo prekvapi.... vlastná skúsenosť ☹. Teraz už je to ošetrené a operátor to po čase stopne, ale aj tak je to dosť a zbytočne.

autor
8. jún 2023

@la_dolce_vita ano, na to veru myslim, dakujem 😊

la_dolce_vita
8. jún 2023

a nebooj, aj keď nič nikomu nedáš, budete spokojní... Side je krásne, určte sa ešte chcem vrátiť, my t.r. Rhodos. Krásnu dovolenku 🙂

niekto2hy
8. jún 2023

@la_dolce_vita V Turecku sa oplatí kupiť ,,predplatenú" turistickú Sim,alebo e-sim.
Tie poplatky našich MOP sú hrozné.

la_dolce_vita
8. jún 2023

@niekto2hy mne praveze stacilo byt na hotelovej wifi. Ale ja dokazem byt na dovolenke aj bez mobilu 🙂

maranco
8. jún 2023

@la_dolce_vita dá sa vopred kúpiť esim na dáta
https://www.airalo.com/turkey-esim
aj mapa sa dá vopred stiahnuť na offline použitie
https://play.google.com/store/apps/details?id=a...

niekto2hy
8. jún 2023

@la_dolce_vita Ok,ja len že kto potrebuje byť online... 🙂

niekto2hy
8. jún 2023

@maranco Drahé.Na mojej UK mám 21GB,100minút za 9€.

luliu
8. jún 2023

Chodíme do Turecka každý rok a na recepcii nedávame do pasu nič. Jedine ak sme prišli skoro a chceli sme skôr izbu.... Všetko vždy bolo OK

autor
8. jún 2023

@luliu ďakujem pekne

simonsita2430
5. júl 2023

@maranco a bol si spokojny so simkou nebol to nejaky odrb? lebo vacsinou tak na turistoch chcu zarobit, ze si kupis simku napr. s 20GB Dát a akoze ich precerpas za jeden dva dni

simonsita2430
5. júl 2023

@niekto2hy je to ESim alebo normalna klasicka simka?

ankare
5. júl 2023

@la_dolce_vita určite budete na Rodose spokojní, Grécko má oveľa krajšie more než Turecko. V akej časti ostrova budete?

niekto2hy
5. júl 2023

@simonsita2430 Ktoré?

maranco
5. júl 2023

@simonsita2430 nemám s nimi ešte skúsenosti, airalo odporúčali na cestovateľských stránkach, len potrebuješ mobil s podporou eSIM.

la_dolce_vita
5. júl 2023

@ankare to ano, suhlasim. Faliraky to je, uz som tam bola, aj inde v Grecku, je to moje srdcovka. Vzdy som sa chcela vratit, ale t.r. je to nahrada za Cyprus. Uz neboli letenky z Ke v termine mojej dovolenky. Takze buduci rok..

ankare
5. júl 2023

@la_dolce_vita nám sa veľmi páčilo na Lindos Beach a Tsambika beach