Plač detí v noci na dovolenke

bambaleante
10. júl 2022

Chcem ísť na dovolenku do apartmánu s trojmesačnými dvojickami a dvojročnou dcérou, ale neviem sa zbaviť pocitu viny, že v noci budeme budiť všetkých susedov…
Dvojročná plače v noci, keď k nej nemozem prísť keď dojčím dvojičky. Tie placu len keď chcú papať, taký klasicky babatkovsky plac. Ten plac dvojročnej je horší…ale nie je to každú noc…
Viem že ľudia chodia s babatkami na dovolenky, tak neviem, moc to riešim? Je to prirodzené? Či radšej nejsť nikam?

girlie_konik
10. júl 2022

akoze, pekne od teba ze aj na take myslis.. ak to je naozaj velky plac, co je pocut, no nepotesilo by ma mat niekde pri vas izbu. Clovek sa chce na dovolenke vyspat, oddychnut si, a nie sa budit v strede noci na cudzi detsky plac..

ms_green
10. júl 2022

Ja by som si na toto dala veľmi veľký pozor a hľadala by som niečo vyslovene baby-friendly. Tam je pravdepodobnejšie, že pri vás budú bývať ľudia, ktorí tiež budú mať deti a budú ústretovejší.
Kamarátka takto bola s malou (mala myslím 1.5 vtedy) a malá preplakala 3 noci, lebo zmena prostredia. Potom čo sa na nich "sťažovala" polovička hotela im povedali, že ak to neskončí, tak budú platiť nejakú pokutu za rušenie nočného kľudu. Boli niekde na Mallorce.

zitaje
10. júl 2022

Ja som teda nemala dvojičky a ani taký malý rozdiel medzi deťmi, ale ja zas obdivujem tvoju odvahu 😀 ja by som si určite netrúfla s dvomi minibábätkami a 2r dieťaťom na dovolenku, neviem si predstaviť, ako by som si to užila, pre mňa by to bol stres navyše...

loginexistuje
10. júl 2022

bud by som nesla vobec (podla mna to je lne horsie ako doma kde mas rezim rutinu svoje veci pri takej skladbe deti) alebo vezmi babku a ta ech ma z last izbu so starsou alebo chod do baby friendly hotela kde bude raz plakat z jed ej strany raz z druhej a place tvojich sa stratia

bambaleante
autor
10. júl 2022

@ms_green je to na Slovensku rezort pre rodiny s deťmi… ešte ďalšia možnosť by bola chatka ale take som zatiaľ nenašla a termín mame obmedzený…

bambaleante
autor
10. júl 2022

@zitaje no bude mi stačiť že keď zaspia nebudem musieť letieť do pračky, susicky, skladať prádlo, nakladať vykladať umývačku, umývať ostatne riady, vysávať, umývať kúpelnu a pod. a všetko to stihnúť ideálne do 30min 😄 predstavu mám jasnú:zobudiť sa, nakojit,dať do kočíka, ísť na ranajky, potom program so staršou kym budú dve spat, nakojit, obed, dvojky do kočíka mužovi, ja spat so staršou, nakojit, program so staršou, nakojit, večera poumývať a spat 😄

bambaleante
autor
10. júl 2022

@loginexistuje Ano jednoznačne rezort pre rodiny s deťmi… od babky si práveže chceme oddýchnuť lebo s ňou bývame a chceme si dopriať vzájomný oddych…

basska_b
10. júl 2022

Ked je to rezort pre rodiny s detmi, tie by mohli mat pochopenie... ale inak by som vyhladavala chatku, prave preto , ze moje deti vrestia aj pocas dna 😀 inak ked sme boli s 1.5 eocnou v takom kupelnom hoteli plnom nemeckych dochodcov, tak sme tam boli este s jednou rodinou jedini s detmi. Tak nas dali na koniec chodby a ich s 2 detmi na uplny koniec, kde mohli rusit maximalne nas 🤣 a ktovie, mozno druha izba vedla nas bola prazdna... takze mozno este oslovit hotel...

marca12
10. júl 2022

@bambaleante boli sme raz na dovolenke,kde vedla nas som mala pocit,ze vkuse place dieta. Ci bola noc,ci sme prisli z mora podvecer,stale plac. Mne to nevadilo,chapala som a sucitila s rodicmi. Kolkokrat som si pomyslela,chudaci rodicia snad sa raz doziju,ze to dieta prestane plakat. Kludne chod,ze deti zaplacu na kojenie a do toho starsia sa da vydrzat.

ikonica
11. júl 2022

@bambaleante a otec starsiu nevie ukludnit kym kojis? Reve aj ked je pri tebe a ty kojis?

beata_k
11. júl 2022

@bambaleante No co ti na tvoju otazku odpovedat? Nechcela by som ta za susedu. Je mozne, ze budes budit aj ine deti. Rodicia vyhodili peniaze za oddych do vzduchu. No, drzim prst.

travelllerka
11. júl 2022

My sme tak boli teraz v zime na tenerife, z veľa izieb sa v noci ozýval občas plač. Takže za mňa kľudne choďte, choďte do ubytka, kde sa s tým ráta. Napríklad toto bola taka rezidencia s bytikmi, ktoré mali terasy na prízemí, takže to bolo veľmi vhodné pre deti. Ale zas ono ten plač bolo počuť tak tlmene. Osobne mi to vadilo menej, ako keď sme raz mali sexujucich susedov nad sebou, ktorým každý večer vrzgala postel

andrejka1212
11. júl 2022

Neviem co su to za odpovede, ako keby si jedna matka nezasluzila "dovolenku" aj ked je to vpodstate len starostlivost o deti na inom mieste 😁. Urcite chod. Ja mam sice len jedneho krikluna, ale chodime od babatka na dovolenky a nikdy nebol problem. Vzdy som ho utisila najrychlejsie ako bolo mozne a hlavne nikde neboli tak papierove steny ze by to bolo tak pocut.

loginexistuje
11. júl 2022

@bambaleante ja by som mozno skor za sumu dovolenky si zaplatila aupair na dva mesiace nejaku studentku aby ti pomohla so starsou povozila dvojcata upratala navarila
lebo ano vynechas umyvacky pracky ale budes mat rozhadzany rezim deti milion veci na pobalenie atd atd
@andrejka1212 tak rozdiel je jedno a tri take malinke hadam ono ani nejde tak o plac ale o celkovu nepohodu
za mna ok ale s pomocnickou napr babkou a pod okrem muza

anjelicek26
11. júl 2022

Uprimne fakt si myslis, ze si v tejto konstelacii oddychnes? "dovolenku" si vies spravit aj doma, naplanovat par vyletov a par dni proste nevarit a v ramci vyletu dat aj restiku ci menu niekde, ale spat doma... uz len kvoli tym haraburdam a baleniu troch deti a tomu nocnemu ne-rezimu, ktory mate by sa mi do tohoto fakt nechcelo... a to s detmi cestujeme a chodime na dovolenky od narodenia, ale ty to mas vekovo uplne ine... a ano keby vo vedlajsej izbe na dovci na striedacku revu tri deti, tak by som bola nenadsena... tak si dovolenku nepredstavujem, to nie je "obcas", ale dokola jeden druhy treti...

radkaradix
11. júl 2022

@anjelicek26 pisala, ze si chcu oddychnut od babky a babka od nich ;) takze chcu niekam vybehnut na par noci...

loginexistuje
11. júl 2022

jaaaj az zeraz citam o tej babke no tak by som ja to urobila opacne zaplat babke kupele na tri tyzdne a tak si oddychni 😉

anjelicek26
11. júl 2022

@radkaradix no jo babke zaplatit par dni mimo by bolo '"jednoduchsie" riesenie"...keby su deti starsie nepoviem, ale trojmesacne a x2 😂 Ale tak ja neznasam balenie 😂

katkaba1
11. júl 2022

@bambaleante ahoj, ja mám 2 ročné dvojičky, od narodenia sú uplakaní, v noci tiež ešte zaplačú, my plánujeme Chorvátsko ale nie hotel ani apartmán ale samostatný domček/vilku práve z dôvodu aby sme čo najmenej rušili okolie.
Oddych to určite nebude ako by mal byť ale potrebujem(e) zmenu takže za mňa určite ísť ale prispôsobiť sa situácii čo najviac ako sa dá, ubytovanie hľadať na samote, resp. byť separé od ostatných, vo Vašom prípade tá chatka by bola ideálna. Držim palce a pevné nervy😅

ivka225
11. júl 2022

Skus malu chatku iba pre vas ...

slovenka753
11. júl 2022

Hľadaj horel pre rodiny s deťmi. Ja napriklad naozaj nechcem počúvať plač deti na dovolenke ale chodím len do adult frendly hotelov. Otázne je ci si aspoň trošku na oddýchneš? ☝️

matkahelka
11. júl 2022

@bambaleante my sme v Chorvatsku, v Petrcane. v apartmanovom mestecku, ktory je vyslovene baby friendly. tu je kazdy s detmi. od 0 rokov, teda vyslovene partyzdnove mininka. kazducka rodina tu ma deti. my sme tu tiez so 14 rocnou a polrocnou. a ano, sakra som si oddychla a este oddychnem a lutujem, ze tu nezostaneme dlhsie. take kecy, ze s malym dietatom nemas dovolenku. ja mam, mne staci, ze vypadnem z domu z dennej rutiny. doma mi nikto nenavari, nikto mi neuprace. tu mam o to vsetko postarane.tu sa okrem dietata o nic ine nestaram. a o tom je dovolenka. za mna chod, deti plakali, placu a budu plakat. kto deti ma alebo mal, tak to vie. nasa mala tu neskutocne dobre spi, prespi tu 3/4 dna v kociku a krasne celu noc.

17alexis
11. júl 2022

@bambaleante podla toho, ako si opisala svoj "program", to pre teba dovolenka ani nebude. S tak malymi detmi by som sla radsej na jednodnovky nez niekam s prespavanim. A ak mam byt uprimna - plac by mi vadil a aj by som sa stazovala. Raz za cas par minut by som zvladla, ale to, co opisujes, by som netolerovala.

kleopatra114
11. júl 2022

Práve pre toto som začala chodit na dovolenky až vtedy , keď som si bola istá , že dieťa polovicu noci neprepláce , ale prespí . Aj tak sa nám stálo , že mala obcas zo spanku začala na chvíľku plakal ( zub, zle sny ) a teda nebolo mi všetko jedno pred susedmi . Tie steny bývajú v tých rezortoch veľmi tenke . Čo tak mini chatka s detským ihriskom niekde ?

kittykat22
11. júl 2022

@bambaleante my sme takto chytili 2r spat izbu hotelovu a na jednej strane plakalo jedno dieta a na druhej druhe 😩 No samozrejme, rano o 6 uz trieskali s autickami o stenu. To bol des. Na recepcii sme riesili presun ale bol plny hotel. Dovolenka bola 8 dni a z toho som 4 takmer vobec nespala. Cez den som dospavala rozbita pri bazene.

miriam11
11. júl 2022

@bambaleante Určite vám zmena prostredia prospeje. Choďte a určite to bude v pohode. Kto ma detí pochopí ❤️

marzuz89
11. júl 2022

@bambaleante isla by som niekam "do sukromia". My tak chodime uplne normalne, mavame ubytovanie na sukromi, chatku, bungalov.. Na hoteli sme s detmi neboli, za jedno kvoli kludu ostatnych (aj ked sice deti maju rezim a o 20 uz spinkaju, tak by nikoho nerusili, a nocny plac babatka, kym sa pripravi mlieko akceptujem, ak zena koji tak babatko predpokladam ani zaplakat nestihne 🙂 no my hotely zase ani nevyhladavame, mame radi sukromie, nepotrebujeme ani animacny program a kdeake baby friendly, travime cas ako rodina vonku.

snehulak77
11. júl 2022

Mam 31 rokov a ročného syna, predtým som deti nechcela, ale keď sme boli na dovolenke a plakali deti, tak mi to absolútne nevadilo. Je to úplne normálne, to pochopí aj niekto, kto deti nemá. Čo mne osobne v hoteloch vadí sú uvrieskane 6 alebo 10rocne deti, čo to tam išli zbúrať. Takto malé deti vôbec. Aj keby plakali nonstop celú noc, to k tomu patrí, noa? Si kúpim štuple keby trebalo

lucka_ke
11. júl 2022

nechcem sa ťa dotknúť, ale nešla by som s takými malinkými bábätkami

janinah
11. júl 2022

O rodičoch,ktorí trepú svoje 3mes. deti mimo ich izbičky ,známeho prostredia a prirodzených domácich bacilov ,len aby si oni "oddýchli" si myslím svoje.