Pitná voda - ostrov Vir

nepic
7. aug 2023

Dobrý deň,ideme do Chorvátska prvý krát na ostrov Vir. Vraj tam nie je pitná voda,chcel by som sa spýtať kto tam bol tento rok,kde ste kupovali vodu,v akých baleniach a cca za akú cenu? Ďakujem za odpovede.

lucik194
7. aug 2023

je tu skupina o chorvatsku, daj otazku tam

renca1305
7. aug 2023

@nepic my sme sa odtial pred týždňom vrátili.vodu sme kupovali normálne v obchode 7l vyšlo okolo 1.60 ako kde.chodili sme do Konzumu.na varenie sme používali normálne tu ich

nepic
autor
7. aug 2023

@renca1305
Super veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Čakal som že to bude podstatne viac. Aj ste boli spokojní?ak áno čo sa vám páčilo a naopak čo sa nepáčilo? Ideme tam s tromi deťmi - 22,8 a 5 rokov.

aurinia
7. aug 2023

@nepic opýtaj sa toho kto ťa ubytovava či tam je pitná voda, lebo asi 1/3 ostrova má obecnú vodu, zvyšok má studňu alebo si vodu kupujú. Voda sa dá kúpiť v 7l nádobách. Cena je myslím okolo 2eur. Ak máš kontakt na prenajímateľa a nevieš sa dohovoriť, napíš mi súkromnú správu. Hovorím plynule chorvatsky, opýtam sa ti.

nepic
autor
7. aug 2023

@aurinia
Ďakujem veľmi pekne za ochotu,si veľmi milá,ale to naozaj nie je nutné. Veď keď tam prídeme,tak to zistíme a v prípade potreby si skončíme kúpiť. Alebo rozmýšľam aj už len s nejakých preventívnych dôvodov si tú vodu na varenie kúpime,hlavne kôli deťom. Ale ďakujem za ochotu. 😉

zuzka1.
8. aug 2023

@nepic horná čast má už obecnú, aku máte adresu? my sme ju bezne pouzivali, uz minuly rok, ale pytala som sa, ci už majú.

nepic
autor
8. aug 2023

@zuzka1.
Ďakujem za odpoveď,mala by to byť Ulica Radnjača,to je asi taký severovýchod ostrova. No veď uvidíme keď tam prídeme samozrejme sa aj spýtam,ale rozmýšľam aj tak,že by som preventívne radšej kúpil pitnú vodu,už len kôli deťom.

zuzka1.
8. aug 2023

@nepic neajku si iste vezmete a kupite tam, mne ich voda napriklad ani v kave nechuti

aurinia
10. aug 2023

@nepic radnjaca nema obecnú vodu

nepic
autor
10. aug 2023

@aurinia
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. 😉