Pas ale občiansky preukaz pre 2,5-ročné dieťa?

iwka1984
3. jún 2021

Ahojte maminky, poraďte mi čo vybaviť 2,5 ročnému na cestu do Chorvátska? Cestovný pas alebo občiansky preukaz? Ďakujem za vaše odpovede 😉

alenah31
3. jún 2021

@iwka1984 stačí OP - a je to lacnejšie.

sara07
3. jún 2021

op je to lacnejšie je to v ramci Eu v podstate

jana_eyre_2
3. jún 2021

Včera sme boli všetky tri deti odfotiť na OP, je to lacnejšie, jednoduchšie sa to skladuje v dokladoch (pasy sme koľko krát zabudli doma keď sme chceli ísť len tak do Rakúska) a neplánujeme ísť nikam dalej ako sú členské štáty EU.. teta za okienkom nám povedala, že sa už zrušil poplatok za doručenie kuriérom, takže je to zadarmo a tak nám to príde domov..
Jediná nevýhoda je že teraz to vybavujú všetci, včera sme čakali 1,5h aby deti odfotili čo už bolo mierne na nervy 😬

dskjhfdlkdjhl
3. jún 2021

@iwka1984 zalezi aj na tom, kam sa chystas. Ak len po EU, tak OP je asi lepsia volba.

dskjhfdlkdjhl
3. jún 2021

A teraz sa divam, ze len do Chorvatska, tak nie je o com.

jana_vaj
3. jún 2021

@jana_eyre_2 ahaaa tak to je potom super. Ono fakt záleží od toho, kam sa človek chystá

soldi
3. jún 2021

baby a netreba cestovny doklad s fotkou? nerobia OP s fotkou az od 6 rokov?

alenah31
3. jún 2021

@soldi nie, máš ho s fotkou. Jediný rozdiel je v tom, že deťom do 6 rokov ho robia s dvojročnou platnosťou, deťom do 15 rokov s päťročnou platnosťou.

soldi
3. jún 2021

@alenah31 super. dakujem. a to je uz vlastne aj nahrada za karticku poistenca, nie?

natalala
3. jún 2021

@iwka1984 ak planujete cestovat iba vramci Eu, tak urcite staci OP 🙂 my sme dali malej spravit pas, lebo cestujeme vela. Ma 16 mesiacov a uz sme boli 2x mino EU, tak si treba iba rozmysliet kam chcete cestovat do buducna.

alenah31
3. jún 2021

@soldi zatiaľ asi nie - teda aspoň sa to skúšalo min. rok a skrátka chceli kartičku poistenca. Možno má niekto čerstvú skúsenosť.

soldi
3. jún 2021

@alenah31 a kde to chceli? ja som isla na OP uz v 2018 rodit. pri detoch zvyjnem davat len rodne cislo

alenah31
3. jún 2021

@soldi v PL - na pohotovosti, nie ja. Kolegyňa s oboma synmi.

iwka1984
autor
4. jún 2021

Dievčatá ďakujem vám všetkým za radu, dnes sme boli vybaviť OP v MT bez čakania 😉😁😊☀️

jana_eyre_2
4. jún 2021

@iwka1984 inak mne dnes prišlo oznámenie že už sú hotové a budúci týždeň prídu kuriérom, takže riadna rýchlosť.. 🙂