Paríž verzus Londýn

24. jan 2024

Ahojte, ktore mesto je podla vas krajsie a vhodnejsie na 4 dnovy vylet?

tinkavvv
24. jan 2024

Oboje 🙂 bola som v oboch, kazde ma nieco do seba, zalezi mozno aj obdobie kedy chces ist. Co ta zaujima...

muchotrafka298
24. jan 2024

Toto sa vobec neda porovnat. Ja som bola niekolkokrat v obidvoch mestach a zalezi od toho, co chces vidiet. kam chces odtial pripadne ist a co je pre teba priorita. Pamiatky, atmosfera, obchody, restauracie? Tiez zalezi od rocneho obdobia.

majlo1234
24. jan 2024

Metropola ako metropola, oboje maju rieku, super muzea a pamiatky. Pariz ma p trochu prijemnejsiu klimu

cookie29
24. jan 2024

Zalezi co chces vidiet, aky typ cloveka si... V Parizi som par rokov zila, za mna hnusne spinave mesto 🙂 Ale je fakt, ze ked prides ako turista, tak to tak nevnimas. #emilyinparis 🙂 V Londyne som tiez bola parkrat...

dixitka
24. jan 2024

Osobne mám radšej Paríž, ale to sa nedá tak ľahko porovnať 🙂 najlepšie teraz vybrať jedno a nabudúce druhé a porovnáš si to sama 😉

milanemila
24. jan 2024

Pre mna osobne Pariz ma krajsiu atmosferu a este radsej mam Barcelonu 🙂
Ale ak si este nebola ani v jednom, tak aj Londyn je fajn. Ja nemam rada to uprsane vlhke pocasie, kt tam casto je.

gab1sol
24. jan 2024

Bola som v oboch a osobne ma viac chytil za srdce Londýn. Paríž je krásny, bolo tam super, ale Londýn ma viac chytil, či v zime, či v lete.

cookie29
24. jan 2024

@milanemila Barcelona je tiez super, rozmyslam ze by som sla s detmi, nemas nejake tipy?

slavomira236
24. jan 2024

@milanemila v uk uz nieje take pocasie ak niekedy byvalo.posledne roky su leta krasne teple..zila som tam par rokov ta klima sa uz zmenla.

lucylaw
24. jan 2024

Bola som v oboch,v Paríži dvakrát a v Londýne osemkrát,môjmu srdcu bližší je Londýn 🙂 ale podľa mňa treba vidieť oboje,lebo každé z tých miest ma niečo do seba,aj v Paríži sa mi páčilo,ale v Londýne sa cítim ako doma 🙂

slniecko5
24. jan 2024

Londýn
Tiež srdcovka❤️, bola som 4x, šla by som zas
V Paríži som bola v hnusnom počasi a celkovo dojem o ničom, plus Francúzi neradi hovorí anglicky, takže ťažko sa dohovoriť

zojkaaa
24. jan 2024

Aj ja som mala dilemu a nakoniec ideme 5d Londyn, ideme aj so 4r tak dufam to zvladneme vsetci bez ujmy 😀

mclissa
24. jan 2024

Za mna Londyn

ahhola
24. jan 2024

V oboch metrolach zatmenie ako v Burkyna Faso. 🌘

milanemila
24. jan 2024

@cookie29 jasne Barcelona je super aj s detmi. Krasne parky, ZOO, spievajuca fontana, akvarium, perfektne prirodovedne muzeum, lanovka na Montjuic, muzeum cokolady, klasika sagrada familia, plaz, hodinku a pol od Barcelony je park Portaventura. Asi aj podla veku deti, ale urcite sa nudit nebudu 🙂

anouschka5
25. jan 2024

Jednoznačne Paríž -

nelka93
28. jan 2024

Bola som v oboch a pre mňa je Paríž precenovany. Nemám vôbec rada to mesto, takže za mňa skôr londyn

mikadooo
28. jan 2024

Mne sa viac páčil Paríž. Ale možno to bolo preto, že sme tam boli o dva roky skôr, boli sme zaľúbenejší a tak 😄.

juliacenc
28. jan 2024

Jednoznacne londyn vzdy a za kazdych okolnosti 😀

lubina
28. jan 2024

to je velmi subjektivne, ale najskor by som isla do Pariza a na dalsi rok do Londyna. Obe mesta su super na vylet, bola som v oboch a mas ozaj co pozerat a co navstivit ako turista 🙂. Takze jedno mesto a potom druhe ....potom aj sama mozes povedat, ktore sa ti viac pacilo

muchotrafka298
28. jan 2024

@nelka93 uplny suhlas, za mna je to najprecenovanejsie mesto. Poznam ovela krajsie francuzske mesta. Za mna je Pariz taka "predrazena povinna jazda".