Oplatí sa letná dovolenka 2013 kúpiť ako darček k Vianociam?

kikina84
19. nov 2012

ahojte maminky,nájdu sa tu nejaké šialenkyňe,čo už teraz kupujú dovolenky na rok 2013? 😀
Rozmýšlame s mužíčkom, že by sme si k Vianociam nejkú dovolenku kúpili..po sto rokoch..Je to dobrý nápad kupovať ju tak skoro? oplatí sa kupovať už teraz? či su lepšie lastminuty priebežne počas roka?
Ak mate nejaký typ na leteckú dovolenku niekde k moru..Hlavne decká kde by sa vybláznili,kde je veľa aKtivít,tak šup šup sem s nimi..
pekne dakujééééééééééééém
🙂

majcicanda
19. nov 2012

my sme vždy kupovali skôr. naposledy som ju dostala ako valentínsky darček na august 🙂 a v máji sme ju stornovali, lebo nas prekvapila žubrienka v mojom brušku 🙂 😎

liz_lemon
19. nov 2012

@kikina84 ja by som dopredu nekupovala, volakedy som striehla v januari na nove katalogy, ale posledne roky sme chodili uz len z Viedne a na last minuty, za super ceny
takze ja ti odporucam sledovat ponuky rakuskych/nemeckych CK, urcite by som nesla cez predrazene slovenske CK
a ako destinaciu ti mozem odporucit Spanielsko, konkretne Malorku, ja som tam bola 3x (mam prejdeny cely ostrov) a ked bude nas maly vacsi, urcite sa tam vratime, je to idealne miesto pre deti, a vlastne pre kazdeho

mita9
19. nov 2012

@majcicanda a to preco ste stornovali dovolenku za to ze si otehotnela??? Ja som bola tehotna autom v grecku a ziadne komplikacie neboli 🙂

kikina84
autor
19. nov 2012

@liz_lemon práve do španielska by sme chceli znova ísť,to je TOP dovolenka,len dosť drahá u nás letecky..Máš aj nejakú konkrétnu cestovku z tých rakúskych a nemeckých? Môžeš aj do RP napísať 🙂 pekne dakujem

liz_lemon
20. nov 2012

@kikina84 urcite dobra CK je Gulet, ale maju niekedy vyssie ceny, ako ini
ja som to vyhladavala cez 5vorflug.de, tam si zadas parametre, inak sa to da zakupit aj cez slovenske CK, ktore spolupracuju s rakuskymi CK
pripadne mozes pozerat aj tui-reisecenter.sk
a co je velka vyhoda, ze si mozes pozriet aj odletove casy, a tym padom nehrozi, ze budete letiet v noci
hotely by som si vyberala podla hodnoteni ludi, min. 4 - 6

jasminet
20. nov 2012

@kikina84 my uz mame zaplatenu dovolenku na koniec juna - ide nas ako hadov a apartmanov ktore potrebujeme je pomenej.... posledne roky mame o takomto case uz dovolenku zarezerovanu. len nechodime cez CK, ale priamo s hotelom sa dohodneme.

adinam
20. nov 2012

@kikina84,my sme si dva roky po sebe zaplatili v decembri a skutočne sa oplatilo 😉 .Minulý rok sme ušetrili 300€ a rok predtým 200€.Takže veľká spokojnosť 🙂 Vôbec si nemyslím,že LM sú lacnejšie,nám sa to potvrdilo.Ak si zaplatíš poistku storna zájazdu bez spoluúčasti-je síce drahšia,ale niet sa čoho obávať.A ja osobne nesúhlasím s názormi,že nevieš ako bude,či sa niečo nestane atď.Nepredvídateľná situácia môže nastať aj keď si zaplatíš LM, dva dni pred odletom 😒
@liz_lemon,nie vždy to platí,že cez rakúske cestovky je lacnejšie.Ja som si odsledovala hotel,kde sme boli my a nebolo to tak 😒 .Možno to bola náhoda...A druhý problém u nás je jazyková bariéra,takže nič iné nezostáva,len poriadne hľadať,lebo aj naše cestovky majú rozdiely v cenách 😉

kikina84
autor
20. nov 2012

@adinam a cez ake cestovky ste boli? 🙂

liz_lemon
20. nov 2012

@adinam ono je to tak, ze rakusania maju lepsie izby/sluzby

adinam
20. nov 2012

@kikina84,boli sme cez Globtour v Turecku a cez Azurreizen v Tunisku 😉 .Ale cestovali sme už aj cez Satur,Kartago a Fifo.Nemôžem povedať,že by sme boli nespokojní,ale Kartago nám z toho vyšlo najhoršie,čo sa týka delegáta.Poradiť konkrétnu destináciu,alebo hotel si netrúfam,lebo každý sme iní,aj dovolenku trávime rôzne.Čo vyhovuje mne-nemusí tebe.Odporúčam Ti len to,že ak si vyhliadneš nejaký hotel,poriadne si prelúskaj recenzie,aj od zahraničných turistov.
@liz_lemon,s tými izbami máš pravdu,to je tradícia,že slovákov ubytujú v menej atraktívnych častiach hotela,ale my sme nemali zatiaľ problém s výmenou. 🙂A zase výhľad na more ja nepotrebujem,lebo v izbe trávime len nevyhnutný čas.Ale každý má iné nároky.

pempusik
20. nov 2012

@kikina84 my si kupujeme dovolenku stale niekolko dni pred odletom. pre mna je tazke si stanovit termin pol roka dopredu 🙂. ale zatial sme boli vzdy spokojni. nam najlepsie vysla ck hydrotour. vyborne skusenosti aj s organizaciou zajazdov aj s delegatom. ale este predtym, nez si zarezervujeme dovcu vzdy si pozriem recenzie hotelov na tripadvisor.com, pripadne si pozriem priamo stranku hotela, aby ma nic neprekvapilo. myzslim, ze spominana ck to ma tak, ze nema presne predplatene izby v konkretnej csti hotela. takze sa nam stalo, ze sme mali vip izby a nic sme nedoplacali ani si nic vopred nerezervovali.
tiez som pozerala rezervaciu priamo v hoteli, kam sme chceli ist, ale vyslo mi to, cuduj sa svete, drahsie.

pempusik
20. nov 2012

@kikina84 a este som zabudla, ze ak si vyberies hotel s animaciou, tak maju deti o zabavu postarane na cely den 🙂

mirka907
20. nov 2012

@kikina84 my sme tak sli minuly rok..na FM ale teda inak nervna som bola cely mesiac pred odchodom? Neochorie mi mala? Nechyti kiahne, kedze prave bola sezona a podobne....A teda poistene storno sme mali, no aj tak....Teraz pojdeme LM.

majcicanda
20. nov 2012

@mita9 no Egypt by som v tehotenstve isto neriskovala 🙂 a vlastne ani žiadnu inú destináciu 🙂 a napokon by som si to ani moc neužila, lebo dosť zle mi bolo z našich horúčav, neviem si predstaviť Eg. a to mam teplo veľmi rada

mita9
20. nov 2012

@majcicanda mne praveze na dovolenke prestali vsetky nevolnosti a uzili sme si ju super.......do egypta som chcela ist este teraz ale uz som v 27tt a uz to riskovat nechcem ze im tam porodim 😀 cize egypt az buduci december...

majcicanda
20. nov 2012

@mita9 no možno keby to nebol Egypt... ale som rada, že sme sa rozhodli zostať doma. a po skúseností z Egypta 😀 neviem neviem. a isto by som nechcela, keby boli nejaké komplikácie aby si ma tam ,,obzerali" arabači 😀 navyše ak by ťa tam chytil ,, faraón" tie lieky by podľa mňa vôbec neboli vhodné a tak by si aj tak presedkala na wc v krčoch 😒 veď dovoleniek ešte budeeee

marunka12
20. nov 2012

je dobre vybrat si dovolenku cca do februara, vtedy platia najväčšie zlavy. pravda je aj to , ze velke zlavy su aj v lete ale to iba ked sa dopredavaju posledne izby aodlet je cca za dva dni.

kikina84
autor
20. nov 2012

@liz_lemon co sa tyka tej malorky..je tam aj delfinarium? niekde som citala ze je..su tam aj nejake ine aktivity? naprnejaky aquapark,alebo zoo..kvoli dcere..dakujem

kikina84
autor
20. nov 2012

@mirka907 presne toho sa bojim..ze nejake kiahne,alebo nejaka viroza sa dovali..ked ste dali storno vratili vam normalne vsetky peniaze?

mirka907
20. nov 2012

@kikina84 vratia ti 80%...ja si myslim, ze s jednym dietatom v pohode LM....keby sme potrebovali rodinnu izbu, tak risknem FM ale takto som za LM...

kikina84
autor
20. nov 2012

@liz_lemon marineland je super..boli sme v nom,ale na costa brave..🙂
daju sa tieto aktivity absolvovat v ramci nejakych kratsich túr? alebo su od seba dost vzdialene?myslim vyslovene 3hodinove cestovanie niekam

liz_lemon
20. nov 2012

@kikina84 nie je to daleko od seba, my sme sa napr. chodili kupat z juhu na sever, a cesta trvala cca 45 min, a tieto zabavne parky su tusim vsetky dole na juhu max pol hodiny od seba, inak do aquaparku chodi zadarmo autobus, info bude urcite v kazdom hoteli

kikina84
autor
20. nov 2012

@liz_lemon a celkovo plaze su pekne? Lebo samotné slovo Mallorca znie tak exoticky :D
ponukaju ju uz dost lacno v niektorych cestovkach..tak sa bojim aby sme nenatrafili na nieco strasne..a hlavne aj mame kocik,aby bol dostupny teren a nie moc hlucne okolie hlavne po veceroch ked mala spí 🙂

liz_lemon
20. nov 2012

@kikina84 vies co na severe (oblast Alcudia) su krasne, take biele a tyrkysove more, na juhu je to trosku horsie (ale kazdy je iny, mozno by ti to vyhovovalo), my sme preto aj radsej cestovali autom hore dole, ale tak to sme tam boli len sami, deti sme este nemali

pempusik
20. nov 2012

@kikina84 my sme boli na mallorce pred dvoma rokmi a more bolo super, odporucala som to kolegyni, ktora tam potom isla s malou dcerkou a tiez bola spokojna, takze to vyzera, ze spokojnych je nas viac 😀

kikina84
autor
22. nov 2012

@pempusik a mozem sa spytat kde ste presne boli? nejaky hotel pripadne..dakujem 🙂

sissy27
22. nov 2012

@kikina84 tak dlho dopredu by som určite dovolenku nekupovala - nevieš čo bude o mesiac, nie ešte o 3/4 roka... potom budeš plakať nad storno poplatkami 😒 a last minute sú vždy najlacnejšie 😉

pempusik
23. nov 2012

@kikina84 ako som uz pisala, isli sme cez hydrotour:
http://www.hydrotour.sk/katalog-leto-2012/spani...
mali sme presne ten isty vyhlad ako vidis na uvodnej fotke 😀
a ked uvazujete nad spanielskom, minuly rok sme boli na Menorke:
http://hydrotour.sk/katalog-leto-2011/spanielsk...

su to ale stare linky, lebo hydrotour nema aktualny letny katalog. mozes si este hotely popozerat priamo na stranke:
http://www.insotelhotelgroup.com/resorts/mallor...
http://www.insotelhotelgroup.com/resorts/menorc...
oba hotely su z tej istej siete, tkaze rovnaka uroven sluzieb 🙂

doma1
29. nov 2012

@kikina84 no ja som dovolenku vybrala a zaplatila zalohu s poriadnym predstihom, ideme do chorv.,,,co sa tyka ceny, je rovnaka ako keby som ju platila napr. v maji,,,otazka asi znie, preco uz teraz?? chodievame do strediska, kde sme velmi spokojni a tie lepsie apartmany mozu byt raz-dva fuc,,,a este k tomu mam uz teraz v novembri taky "svetly bod", mozeme sa uz teraz tesit,,, 😉