Oplatí sa ísť do Slovinska?

19. júl 2022

Ahojte,

oplati sa ist do Slovinska na 4-5 dni? Z Košic autom.

lucik194
19. júl 2022

jaska. ze sa oplati, boli sme tam uz 3x, tento rok 4 dni.....
ceny trosku vyssie ako u nas, ale nic velkeho, pririda krasna, vela co vidiet

amelie22
19. júl 2022

Určite sa oplatí, chodíme každý rok minimálne na 4 dni

adrikadt
19. júl 2022

Aj za mna áno, krasna krajina.

janinka007
19. júl 2022

Určite, v potravinách, aj drogérii lacnejšie ako u nás. V restikach trochu drahšie, ale príroda a celkovo eno nuno. Véd pogugluj Postojna, Predjama, Skocjanske jame, Koper, Bled... Mrte moznosti

luccija
19. júl 2022

Je tam krasne, ale ja nerozumiem tym kratkym pobytom, ked uz balim, platim chcem byt dlhsie.

lulu2014
19. júl 2022

@luccija toto ani ja nerozumiem. Ale fakt je ze sme dve skupiny .. jedni ti kratkopobytovi a my druhi dlhopobytovi😃.

lucianak
19. júl 2022

@lucik194
@amelie22
@adrikadt
@janinka007
@luccija ja uz dlhsie pokukujem po slovinsku. Co by ste odporucali nevynechat? Vdaka za tipy

monkasponka
19. júl 2022

Pripnem sa.. chystame sa tam 😃

majlo1234
19. júl 2022

Kanoning pri Blede je jeden z mojich top cestovatelskych zazitkov. A este rafting na Save, to je jedna krasa. Prejazd do talianska cez Mangart je tiez krasny.

amelie22
20. júl 2022

@lucianak my chodíme vzdy do Bovca, nakoľko kajakujeme, raftujeme atď. Väčšinou so sebou ťahám aj bicykel, nakoľko kopčeky smerom na IT - Passo del Predil (popod Mangart) ale aj druhá dolina sme Krajská Gora - horský prechod Vrsic sú super. Určite odporúčam si aspoň raz vyjsť autom na Mangart (najvyššie položená asfaltova cesta v Slovinsku), teda dá sa aj na bicykli, ale je to riadna fuška,.my sme boli zatiaľ len autom. Tento rok sme sa vyviezli aj lanovkou do lyžiarskeho strediska Kanin (priamo nad Bovcom), odtiaľ sa dajú ešte robiť túry, ale nakoľko sme boli limitovaný jedným zraneným spoluucastnikom tak neviem čo všetko sa tam dá vidieť. Okrem toho určite treba ísť pozrieť také lagúny tuším dedinka Soča, to je taká brutal voda že to až 😁 a kto má čas treba vyraziť na turistiku, krásne hory majú... Či už priamo v Bovci sa dá vystúpat na Sviniak alebo potom trošku ďalej napríklad na Krnsko jezero. Veľa ľudí chodieva ešte na kanoying - také to skákanie do vodopádov, vraj je to krasne a švagriná s deťmi bola 2x na Žiline a že tiež super

amelie22
20. júl 2022

Nie v Žiline, ale na zip line 😂

janinka007
20. júl 2022

@lucianak Postojna jaskyna, ak vás také zaujíma. Odtial chodí autobus na Podjamsky hrad, to je v cene, ak si zakúpiš takú vstupenku do jaskyne. Potom hore Bledske jazero s hradom a odtial je relatívne blízko Bledsky vintgar, to je parádna roklina. Pogugluj čo som písala aj vyššie. Nádherne tam je.

lucik194
20. júl 2022

@luccija vies prečo? lebo vzdy ideme do viacerych destinacii, tento rok slovinsko aj chorvatsko 16 dni, 3 destinacie. zda sa ti to malo? lebo mne nie.....

ono slovinsko záleží ci ides s detmi alebo bez nich. program bude uplne iny

na zaciatok povinna jazda Postojna, Skocjanske jame, Predjama pre deti Lipica (ak maju radi kone,).

potom podla uvazenia turistika, mrte moznosti, splav urcite Soča, ta je krajšia ako Sava, lenze to treba vymaknut obdobie, kebo v lete malo vody, jar ked sa vsetko tooi a orsi do toho pre deti splavovanie moc nie je ....

stovky ferrat mnohe aj pre deti, mnohe nie,

bled urcite s jremesom co predavaju vsade, jrasne jazero je bohinj

a potom pre deti stovky vodopadov co je vzdy super turistika, najlepsia zmrzka v Piran, bicykle treba zvazit v ktorej oblasti budete, ale trate super.
potom krasova oblast ako slovensky kras so zavrtmi. vela ludi chodi na trojmedzie (hranica 3 statov), ale tam sme neboli.....

lucik194
20. júl 2022
autor
20. júl 2022

ano aj ja by som sla radsej na dlhsie, zial uz sme boli na dvoch dovolenkach tento rok, na dlhsich, tak v septembri chceme vyuzit volno 15.9. a urobit si taky predlzenejsi vikend…. preto som sa pytala 🙂

lucik194
20. júl 2022

ak chcete ist len na 4 dni treba si povedat ci chcete viac, turistikovat, kanoning, pamiatky, nech zbytocne v ramci Slovinska nestracate cas presunmi.
my tento rok len np triglav, proste príroda, kupanie v ladovych potokoch,feraty,
bicykle sme nebrali

pumi21
20. júl 2022

Oplatí, jeden rok sme boli na dovolenke tam, aj kaňoning, aj na bicykloch sa voziť a bol to zážitok. Príroda nádherná, ľudia milí, nemali sme s ničím problém. A je to teda zážitok na celý život 🙂

lucianak
20. júl 2022

@amelie22 vdaka za tipy. A v ziline take uuuurcite nemaju 😂

autor
20. júl 2022

@lucik194 neviete ci sa da kupat v jazere Bled?

majlo1234
20. júl 2022

Da sa, ak si otuzila.

lucik194
21. júl 2022

da, aj v jazere bohinj, akuratne bled je teraz posledne roky taky viac "pre dôchodcov", ale to je moznoze len moj nazor.....
mne sa viac paci bohinj, menej ludi

ale urcite treba na blede dat kremes, ten predavaju vsade....

autor
21. júl 2022

@lucik194 pytam sa preto, ze som citala, ze su tam sinice

lucik194
21. júl 2022

osobne som sa kupala na bohinj, tento rok bled nie

lucik194
21. júl 2022

ale kupali sa tam ludia a teda dost vela