Opaľovací krém pre 7-mesačné bábätko.

jchmelv
29. mar 2020

Milé mamičky, aký opaľovací krém odporúčate pre 7 mesačného drobca? Ďakujem veľmi pekne za každú radu 🙂

patka06
29. mar 2020

pre tak malinké dieťatko žiadny ...nezaťažovať detskú pokožku
S bábätkom chodiť von ráno a potom večer, keď nie je tak silné slniečko a pohybovať sa čo najviac v tieni

pribinak
29. mar 2020

Žiadny. Tie krémy sú plne chémie. Take malé dieťa nemá čo robiť na priamom slnku, aby bolo nutne ho natierať krémami.
Treba chodiť von v čase keď neprazi slnko

zuz0110
29. mar 2020

My sme pouzivali La Roche Posay Dermo-pediatrics. Ten je od 6 mesiacov. Natierat treba v lete aj v tieni.

jchmelv
autor
29. mar 2020

Ach, zienky. Existuje aj vela prirodnych opalovacich kremov, ktore nemaju ziadnu chemiu v sebe. Ide o kremy s mineralnym UV filtrom. Len by som chcela podotknut, ze natierat treba aj v tieni, rano pripadne podvecer. Slniecku sa vyhnut neda, to by clovek musel byt zabarikadovany doma a pokial chce ist na vzduch, do prirody, pripadne k moru, tak chranit sa pred UV ziarenim je uplny zaklad. Hladam radu od mamiciek, ktore maju dobre skusenosti s nejakym kremom, tak poprosim tie, ktore idu filozofovat nad tym, ze ziadny krem pre babatko nie je vhodny, zdrzte sa komentaru. Dakujem 🙂

kristella
29. mar 2020

@jchmelv Ahoj, ja som ozaj veľa o opaľovacích krémoch načítala, keď som nášmu drobcovi vyberala a detský Attitude spf 30 sa mi pozdával najviac. Mal ho od 7 mesiacov a úplná spokojnosť, aj pri mori. Odporúčam 🙂

lenicka298
29. mar 2020

@jchmelv ahoj, my sme mali minulý rok Daylong baby SPF 30, a bola som spokojná aj keď je hustejsi. Mala má dosť svetlú pokožku po chlapovi, tak mi ho odporučili v lekárni. Začala ho používať ako 7 mesačná, a natierala som ju každý deň ked sme išli von. Boli sme sa aj kúpať a úplne super držal aj vo vode.
Tento rok kúpim určite znova...😊

jchmelv
autor
29. mar 2020

@zuz0110
@kristella
@lenicka298
Dakujem za skvele tipy!

maggiba
29. mar 2020

@jchmelv Prirodny za mna a nas jedine Badger. Objednas napr na iherbs (slovenske ci ceske e-shopy mavaju velmi obmedzene zasoby, ale skus pozriet).
Alebo este s prizmurenym okom Alga Maris, ale to uz nie je uplne 100% prirodny. Ale stále veľmi dobry.

A faktor vzdy najviac len 30.

henka123123
29. mar 2020

la roche

xjakubikovak
29. mar 2020

soaphoria ma uz aj opaľovacie krémy🙂, este som.ich neskusala ale tento rok ich urcite kupim, je to slovenská prírodná kozmetika, za mna maju top produkty 😊

lucinka1988
29. mar 2020

@jchmelv súhlas so zuz0110, tiež sme ho používali, malý je zdravý ako buk a nemám pocit, že som mu nejako naštrbila zdravie tým, že som použila kvalitný krém z lekárne🙈🙈🙈Akurát tak sme si užili leto plne zážitkov, kúpania, more, atd atd..Iste, že by ma nenapadlo dať dieťa opaľovať sa na priame slnko, ale opaľovací krém bol našou povinnou výbavou.

babi81
29. mar 2020

@jchmelv my sme pouzivali tento je od narodenia prirodny, mas pravdu slnka sa neda vyhnut na 100% a my sme boli pri mori 3mesiace takze urcite som natierala, aj ked sa ozrejme som nevystavovala dieta priamemu slnku.

lienka9
29. mar 2020

@jchmelv ja som kupila tento,vhodny od narodenia.velmi som spokojna.

smejko25
29. mar 2020

@jchmelv vies to su tie expertky mamicky ktore ked chces radu ti poradia totalne odveci 😁 napr ked budes hladat vlhcene utierky ta zdrbu ze mas dieta umyvat pod tecucou vodou ...hladas plienky ??? ZIADNE plienky vies ako skodis prirode jednorazovymi ? Atd atd 😁😁
Asi si nevedia predstavit ze niekto deti berie aj na slnko pripadne vonku nie len na nakupy do Auparku a tak

livi07
29. mar 2020

Badger, Weleda 👍

jchmelv
autor
30. mar 2020

Ďakujem vám veľmi pekne za tipy! Môžem začať vyberať 🙂 majte pohodový týždeň!

jchmelv
autor
30. mar 2020

@smejko25 hahaha, pobavila som sa riadne :D hejterstvo niektorých mamičiek nepozná hranice...

smejko25
30. mar 2020

@jchmelv no ja som sa tak davnejsie pochytila v jednej diskusii lebo jedna mamicka zhanala na internete vlhcene utierky a vies jak ju tam zdrbali ze pouziva vlhcene...
Som sa jej zastala ze premna su tiez najlepsie vlhcene kedze byvame vo velkom dome kde kupelna je na prizemi a nebudem s malou lietat hore dole 🙂
A tiez si nevedeli absolutne predstavit ze niekedy ked sa stavali domy tak “majstrovia” boli taky uzastny ze tu zabudli okno vysekat tu zabudli ze kupelna pojde atd 😁😁😁

tuti14
30. máj 2022

@maggiba ahojky. Prečo prosím ťa najviac 30spf? Nikde som sa nedocitala ...🙏