Online check in cez booking.com

mircalla
7. aug 2024

Ahojte, prosim o radu, dosla mi od booking.com poziadavka na online check in, mame booknuty a zaplateny apartman, nastup menej ako tyzden. Dosli 2 separatne spravy, jedna je link na online check in a druha info a cena 69.30 eur, priamo cez ich appku. Este som sa s tym u booking.com nestretla. Pisala som samozrejme spravu ubytovaciemu zariadeniu, ale este sa neozvali. Celkom sa mi ta suma zda vysoka, predpokladam, ze ide o nejake povinne turisticke dane, ale som radsej opatrna a radsej sa pytam....mate s tym niekto skusenost. Jedna sa o apartman na 7 noci v Portugalsku. Googlila som, viem, ze to existuje, ale nikde nie je uvedene, za co ta suma je. Dakujem.

muchotrafka298
7. aug 2024

@mircalla davaj si velky pozor, pretoze ja som osobne tiez dostala takuto spravu, ktora sa tvarila ako od bookingu a bol to podvod.
Online checkin je v pohode, ja som si ho v Portugalsku robila tiez, ale kontaktoval ma priamo hotel cez booking, dostala som od nich spravy. Neplatila som zanho nic.
Dobre sa pozri, ze kto Ti pise, ci skutocne ubytovanie cez booking alebo je to podvod. Zistis to podla adresy, z ktorej Ti to prislo (mas to v zahlavi tej spravy ako keby).
Pokial mas zaplatit napriklad dane, tak tie budes platit spolu s ubytovanim, alebo Ti ich stiahnu, ked mas platbu vopred.
Pockaj urcite na vyjadrenie z hotela, nic neplat. Pripadne im aj rovno hned posli tu spravu bud emailom alebo s nimi komunikuj cez spravy v ramci tvojej rezervacie.

mircalla
autor
7. aug 2024

@muchotrafka298 Dakujem velmi pekne, spravy su praveze od ubytovacieho zariadenia cez booking.com, to je ok, ale skutocne sa mi to zda palka a nerozumiem preco to je platene. Ubytovanie uz bolo vyplatene vopred. Takze si pockam, co mi odpisu

muchotrafka298
7. aug 2024

@mircalla ta dan je sucastou faktury od ubytovania. Ked si pozries rezervaciu cez booking, tak tam mas kolko stoji ubytovanie + dan, je to rozratane zvlast. Neviem, ze ci Ti to pomoze, ale ja idem v decembri do Lisabonu a mam tam uvedene,ze mestska dan je 2 EUR/osoba/den. Neviem ci to ale plati v celom Portugalsku. Ja som vzdy doteraz, ked som tam bola v roznych oblastiach platila tu dan spolu s ubytkom.

mircalla
autor
7. aug 2024

@muchotrafka298 To som si uz vygooglila skor tie 2 eura, preto som skoncila na MK🙂....Preto nechapem uplne, co to je

mircalla
autor
7. aug 2024

@muchotrafka298 Je este mozne, ze ta suma je splatna az potom a je len informativna, netusim, kedze som neklikala na ten online check in ci ma to rovno vyzve ak k platbe. Idem do Algarve. Ubytko ma super recenzie, ale na moj vkus velmi pomale reakcie, mala som uz dotaz predty, trvalo im dlho odpovedat

muchotrafka298
7. aug 2024

@mircalla mne sa stalo to, ze ma kontaktovalo ubytovanie cez booking a bol to scam. Nebolo to ale Portugalsko. Uplne identicka stranka, vsetko. Ze mam tiez nieco zaplatit. Ja som kontaktovala ubytovanie priamo, mimo booking, poslala som im to do emailu a hned som dostala odpoved, ze je to podvod. A nasledne mi prislo uz z ich konta na bookingu, ze nikto z klientov nema nic platit, ze su to podvody.
Na tvojom mieste by som pockala, ze ako sa oni vyjadria. Lebo v dnesnej dobe clovek nikdy nevie, ze ci je to OK alebo podvod. Lebo tie podvody su cim dalej tym sofistikovanejsie.

mircalla
autor
7. aug 2024

@muchotrafka298 A ten podvod ti prisiel priamo akoze od nich cez booking? Lebo ja som tam samozrejme aj prihlasena do svojho konta a vsetky spravy mi chodia okrem mailu aj cez to konto, takze sa mi to zda byt ok, ale kazdopadne uvidim.

muchotrafka298
7. aug 2024

@mircalla ano prisiel presne tak, nasledne mi dosiel klasicky aj email ako od bookingu.Jedine co nesedelo, bolo cislo rezervacie. Lebo ja som mala na bookingu v konte ine cislo, ako uvadzali ti podvodnici.

andrea78
7. aug 2024

@mircalla neplat nic, nezadavaj ziadne udaje nikam. Je to podvod. Napadli booking ucty. Riesila som to pred par dnami.
Ja som mala stastie, ze som nic nevyplnala, kedze sme boli odcestovani, ze doma to este pozriem. Dalsi den ma kontaktovali z hotela ( Praha), ze im napadli booking rezervacie a siri sa napriec bookingom podvod, nikto nech nic nevyplna, nezadava, neplati. Inak to vyzeralo uplne doveryhodne a realne. Cakaj, co Ti ubytovatel odpise.
Vcera mi dokonca prisiel kontakt a vyzva na moj WhatsApp. Predtym spravy na mail.
Z hotela este pisali, ze kto na to naletel a zadal udaje, ktore pozadovali, ma okamzite kontaktovat svoju banku a blokovat ucet.

mircalla
autor
7. aug 2024

@andrea78 No pekne, hned sa mi to nezdalo.

mircalla
autor
8. aug 2024

@muchotrafka298
@andrea78 Baby tak riesila som, booking mi potvrdil, ze nic dalsie platit nemam, volali aj majitelke. Ta to prezistovala a opravedlnila sa, ze to s platbou je daky zmatok, robil to jej znamy, je chora.

@muchotravka298 Mozem sa ta este opytat, pri tom online check in to chcelo od teba aj foto pasu? Je to vobec povinne urobit si online checkin? Opat nerada davam fotky pasov takto na internet. Nikdy som nebola nejako paranoidna, ale teraz trochu som

Dakujem

mircalla
autor
8. aug 2024

Zatial som teda stale nic neurobila, chcem si este overit tu foto, je tam niekolko krokov, datum narodenia atd, typ dokumentu, posledny je sreenshot fotky cestovneho dokumentu. Dakujem Vam baby za info, ale v dnesnej dobe.....

sense
8. aug 2024

@mircalla určite by som to neplatila kým by to nebolo overené a potvrdene ubytovacom zariadením. Často bookujeme cez booking ale nikdy nám ešte nič ďalšie platiť neprišlo. A online Check-In prišlo spraviť priamo z ubytovania , nie cez booking .

mircalla
autor
8. aug 2024

@sense Uz som si to overila pisem to vyssie, ze nemam nic platit. Online check mi prislo spravit spravit z ubytovania, komunikacia je vzdy cez booking. To overenie som robila cez whatsup priamo s ubytovanim

mircalla
autor
8. aug 2024

A preveroval to s majitelkou aj priamo booking.com

muchotrafka298
8. aug 2024

@mircalla ahoj, je to v poriadku, odo mna uz viackrat chceli foto dokladu.

mircalla
autor
8. aug 2024

@muchotrafka298 OK, tusim to chce aj wizz air, Ryanair staci cisla pasov a expiracia. Dakujem ti este raz

muchotrafka298
8. aug 2024

@mircalla vobec nemas za co, ak by este nieco bolo treba pomoct, kludne sa ozvi.

mircalla
autor
8. aug 2024

@muchotrafka298 Mozem este otazku? Ten online check in je len na urychlenie procesu, nie je povinne? Moj partner totiz nechce davat svoje osobne udaje tymto sposobom

muchotrafka298
8. aug 2024

@mircalla vacsinou ano, ze zadas udaje a potom hned dostavas ubytovanie. Ale pokial nechces, tak si to robit nemusite. Nie je to povinne. Povinne to moze byt v ubytovani, kde nie je recepcia. Proste napisete, ze si to neurobite a hotovo.