Očná trombóza a let s lietadlom

18. apr 2024

Ahojte, ma niekto s tym skusenosti? Moji rodicia by k nam mali prist do zahranicia. Let trva 2 hodiny, ale mame predvcerom nasli v oku malu trombozu. Isla k dr, lebo nevidela dobre na 1 oko. Dostala lieky, ale ma absolvovat kuru injekciami do oka.
Najprv ale treba ist k internistovi, aby dal papiere, potom naspat k ocnemu, aby vedeli POZIADAT poistovnu, aby oreplatila tie injekcie. Ako no komment.....

Zabudla sa ale opytat teraz od lekara, ci sa moze cestovat lietadlom, a akurat minuly tyzden sme objednali listky...

fido69
18. apr 2024

Musíte sa poradiť s lekárom. Nech sa opýta lekára, keď pôjde na injekcie. 😉

autor
18. apr 2024

@fido69 Samozrejme, ze sa opyta, len to bude az buduci tyzden.

tenerifka
18. apr 2024

Kedy ma letiet? Pravdepodobne s tym nebude problem, ale bude musiet mat stabilizovany stav ci uz tymi injekciami, alebo liekmi

fido69
18. apr 2024

Tak potom krátky telefonát lekárovi (internistovi alebo očnému). Toto nie je dobrá téma na MK. Môže jej ísť o život. Ale aj nemusí. pokiaľ mala trombózu v oku možno je náchylná a môže sa jej vytvoriť aj niekde v žile. Pred cestou lietadlom by aj tak mala dostať lieky na riedenie krvi. 😉

jakubrianka
18. apr 2024

Neriskovala by som určite. Zavolaj si na očné, naša babka tak dostala ťažkú CMP a neletela ani lietadlom.

sisa_s
18. apr 2024

Tipujem, ze ide o diagnozu Crvo/brvo, je to ocna komplikacia interneho problemu, preto aj potrebujete posudok internistu (to na tu poznamku "no comment")..a teda ak je riziko trombotickej prihody do oka, je riziko trombotickej prihody do srdca, mozgu a inych organov...preto to rieste s internistom, liecba na riedenie krvi, krvne testy atd...