Neziderské jazero

ela120
23. júl 2013

ahojte,bol niekto pri neziderskom jazeri v neusidel am see.da sa tam bezplatne parkovat?dakujem

majka257
23. júl 2013

ahoj da sa ist az uplne k jazeru ( po pravej strane kryte kupalisko ) a pri restauracii je velky parkplatz, kde sa da parkovat uplne zadarmo.

silsil
23. júl 2013

este zavisi ze z akej dedinky ides k neusiedler see, my chodime od podersdorfu..ale da sa aj od neusiedler am see, tam je asi aj to kupalisko, ale zase z podersdorfu je tam ten krasny majak

lencika
23. júl 2013

toto leto sa chystame aj my vsetci si to tam chvalia tak som zvedava

ela120
autor
24. júl 2013

dakujem.aj ja som pocula,ze je tak krasne,tak sa chceme ist pozret.

aurorag
24. júl 2013

chodte sa pozriet aj do Family parku! tam je pred deti toho vela!

ela120
autor
25. júl 2013

@majka257 dakujem pekne.a kde by sa este opaltilo ist v rakusku co je blizo bratislavy?kde by sa dal urobit taky vylet..pekna priroda,relax...?

aurorag
25. júl 2013

@ela120 ak mozem hovorit za seba, oplati sa vidiet viedensku ZOO a Schlosshof (to je fakt blizko), Carnuntum.

baryana
30. aug 2015

@silsil ahoj.sice stara diskusia,ale skusim.z ten strany s majakom su plaze s pozvolnym vstupom a je tam aj detsky bazen?

mysuliatko7
30. aug 2015

@silsil Jeeee do Podersdorfu sme chodili hadam 10rokov..Sme tam mali odparkovany karavan v kempingu 😝

@baryana Plaze s pozvolnym vstupom su,ta voda je tam vsade uplne krpata 🙂 A ten detsky bazen si nepamatam ☹

baryana
31. aug 2015

@mysuliatko7 dakujem😊

Nikto,kto by tam bol?

horana
31. aug 2015

@baryana Detsky bazen tam nie je, ten je v Neusiedli am see take nezerove bazeniky pre najmensie deticky a mini toboganik, v Podersdorfe su zase take "vyrobniky hmly" na vodnom ihrisku, su tam rozne komponetny - valec do vnutra ktoreho sa da vojist, obluk, stena atd. z ktorych akoby strieka vodna para v roznej intenzite. Je to od hlaneho vchodu stojac tvarou k jazeru nalavo, cca 5-10 min. chodze.
V oboch menovanych mestackach sa daju pozicat elektricke lodicky, pomale ale plavia sa same, takze aj laik zvladne ovladanie.

baryana
3. sep 2015

@horana dakujem za odpoved. nakoniec sme tam sli a lutujem to. som velmi sklamana. plaz je sice velmi pekna, zelen, lehatka, krasna trava, ale to je tak pre nas vsetko.to ihrisko slabe, keby som sla s detmi na to vodne, tak by som ich odtial uz nedostala asi, a ani sme sa neokupali. deti nechceli ist tak daleko, aby som mala vodu aspon po pas. navyse som im zabudla vziat hracky, takze by nas tam nuda hryzla. nechali sme tam vyssie vstupne, nez v neusiedli a odisli sme po 15tich minutach.a skoncili sme na rosnicke. fakt som sklamana. my sme boli uz zaciatkom prazdnin v neusiedli am see, tam sa nam pacilo. ale chcela som vidiet aj tuto druhu plaz. ja teda neviem, kolko to ma hlavných vchodov, ale my sme hned pri hlavnom vchode tvarou k jazeru videli to detske ihrisko po pravej strane.je tam taka, akoby drevena lod a oplotene nejake atrakcie, vratane toho vodného ihriska. nalavo bol uz myslim kemp, ale tam sa dalo vojst jedine cez opacnu stranu pokladne a napravo asi 5-10 min cesty uz boli jachtari. tak neviem. ale jedno viem urcite, na tu plaz uz nepojdem 🙂

horana
3. sep 2015

@baryana Nasa rodina volakedy dost chodila k Neusiedlu, jazeru, z roznych tych mesteciek ktore pri nom su, na otocku z BA. Ale posledne roky nas to tam uz tolko netaha, voda je stale zmutenejsia, vstupne vyssie. Deti uz vedia plavat a tak Zlate piesky to istia a je tam pre nas viac co nez pri Neusiedli. Popravde sme tam uz cca 2 roky neboli, tak ani neviem aky je aktualny stav. Predtym deti bavili vyjazdy na tych motorovych lodickach do trstia a pozorovat vtaky, ale tam tiez zdvihli ceny, ze vraj uz to stoji minimlane 16,-/hod aj to ten s najslabsim vykonom motora. Na to co to je vravim uplne premrstene. Ale zazitok to je. Pred tymi par rokmi to bola slaba polovica tej ceny...Spominam na jedno leto kym boli mensi v Podersdorfe ale to si to vodne ihrisko tam fest uzili, pustali ho sice nie nepretrzite ale v pravidelnych intervaloch a deti tam sedeli ako prikovane. Na urovni tohto ihriska vo vode boli take drevene pontony z ktorych sa dalo skakat do vody, to ich tiez bavilo. A potom pozorovanie zapadu slnka pri majaku. Ale rozumiem ti, zas take terno to nie je a uplne chapem ze to tam niekoho moze nudit.

Toto leto co sme boli akurat do Hainburgu na kupko nieledy navecer, po 18 tej je tam dospely za 1,-, dieta 0,5 tak akurat na dve hodky sa este vykupat. Su tam aj hojdacky, pieskovisko..a potom rovnako daleko ako Hainburg ale na druhu stranu akoby na Kittsee ale predtym sa odboci, kupko Erlebnisbad Prellenkirchen a napriek tomu ze je male, je take mile, tobogan aj pre mensie deticky, vodny hribik, mostik, samy slovak a slovenska obsluha v bufete a plny velky tanier hranokov - kopcom za 2E 😀 , kusok za tymto kupkom je dalsie kupko Bruck an der Leitha a to je tiez dobre na obstriedanie.

Este co sa nam paci takto v dosahu v Rakusku su Therme Laa http://mojerakusko.sk/vylety/termalne-kupele-la... tam sa vyslovene oplati v pondelky, lebo v tie su deti uplne zdarma. Je tam aj bazen s plazou akoby vodicka sa uplne postupne zvazujuca a aj bazen s podvodnou hudbou, co je teda velmi zaujimava vec, voda v tom bazene je slana a nadnasa a ako si tam na nu clovek lahne na chrbat a usi ma tym padom pod vodou tak je tam rozna klasicka a relaxacna hudba, deti boli z toho nadsene. Ale to uz je trochu dalej nez predtmy menovane, da sa ale na otocku.

baryana
4. sep 2015

@horana tie termáne som si pozerala a dala by som si povedat 🙂 dufam,ze sa tam pozrieme.vdaka za vyceravajucu odpoved.urcite nieco z tych kupalisk navstivime,aspon mam predstavu.lenvela z nich vraj ma studenu vodu.mne to nevadi,ale mm tam nedostanem😃zlate som ja obzrela tento rok prvy raz a aj odtial sme po hodine odisli.nevsimla som si, ze som zlozila deku rovno pri dvoch "paniach"ktore nemali plavky a dokonca jena lezala nohami k nam,tak si viete predstavit,kam sme mali vyhlad.a bola tam hlava na hlave,takze po pol hodinovom hladani miesta uz spm nemala chut na dalsie hladanie.aj tak mam zlate na opacnom konci,takze zlate mam zaskatulkovane ako nie😊ale to rakusko urcite pozrieme.ten neusiedl am see urcite.tam je fajn.