New York na jeseň

melany_y
12. sep 2024

Ahojte . Boli ste niekto na jeseň v zime v New Yorku? Koľko vás to cca vyšlo a ako dlho ste boli? Aspoň taká približna suma , ďakujem 🙂

mirage
12. sep 2024

Nebola som, chcem 🙂 ale to je velmi individualne, nie? Kde byvas, kolko vas ide, co jes, co si kupis, ake atrakcie navstivis. Mozes za 4000 aj za 1500. Cize tvoja otazka je vystrel do tmy.

niki35
12. sep 2024

@melany_y tak ja som síce nebola v jeseni ale bola som tam toho roku v Marci. Jeden deň nám tam celý pršalo ale to sme si spravili program tak aby sme väčšinu času trávili na atrakciách v interiéri.
Boli sme na 4 noci a komplet letenky, hotely, transfery z letiska, strava, atrakcia a vreckové ma vyšlo cca 1200.

tiezjedna
12. sep 2024

@melany_y my sme sa pred 14 dňami vrátili, ak ti to pomôže

melany_y
autor
12. sep 2024

@mirage Neni to výstrel do tmy 🙂 je jedno v akom hoteli co jedli,pýtam sa len tak pre zaujímavosť cca 🙂 určite sa nemôžem riadiť podľa tej sumy

melany_y
autor
12. sep 2024

@tiezjedna a suma cca ? Keď nechceš nemusíš napísať

melany_y
autor
12. sep 2024

@niki35 ďakujem🙂))

mirage
12. sep 2024

@melany_y ok, brat bol so svagrinou, vyslo ich to do 4500.

tiezjedna
12. sep 2024

@melany_y ubytovanie tu https://www.booking.com/Share-HVjK1k, 6 nocí cca 1550 €, je to prakticky na Times Square (prvá bočná ulička); NY CityPass 2 x 300 USD (určite sa vyplatil, sú v rámci neho vlezy všade možne, len je fajn si to dobre naplánovať, aby človek nelietal ako Saxana), let vrtulníkom ponad Manhattan 2 x 350 USD (bomba). Útrata tam neviem presne, ale bolo to dosť, pretože sme chodili raňajky, obedy, večere + kávičky, drinky... Inak napríklad stredné cappuccino v Starbucks 6,50 USD, dávali sme si tak 2x denne, proste nám v Amerike chutí viac než tu 🙂) Jedlo ani tak dramaticky drahé nebolo, skôr to naháňajú na pití, drinky okolo 15-20 USD, pivo 7-10... NY je vo všeobecnosti určite drahý, je to proste NY. Jazdili sme s yellow cabs, Ubrom aj metrom, v metre je fajn, že nemusíš kupovať žiadne lístky, proste platíš bezkontaktne priamo pri vlezoch, sú tam terminály. Určite je to najlacnejší a najrýchlejší spôsob dopravy, ale je to proste newyorské metro, treba s tým počítať😂 Letenky schválne nepíšem, leteli sme BC, nemá cenu riešiť koľko vyšli, ibaže by si tiež o tom uvažovala👍 Ak by ťa niečo zaujímalo, napíš mi pokojne správu😉

lauriik
12. sep 2024

My sme boli na jar 2023. A cenovo: letenky 800€ za dvoch a ubytovanie 1000€ na 7 dni airbnb za dvoch. A tam sme mali kazdy 600€ na rozhadzovanie - vstupy, jedlo (minimalne 1x denne restika, zvysok potraviny), karta na metro,...

marcellka32
12. sep 2024

@lauriik poprosím info k tomu ubytovaniu, ďakujem

melany_y
autor
12. sep 2024

Ďakujem vám pomohlo moc 🙂

tiezjedna
12. sep 2024

@melany_y neviem aký máš budget, ale rozhodne sa nenechaj odradiť, pretože NY je jedinečné mesto, ktoré pulzuje ako žiadne iné ❤

melany_y
autor
12. sep 2024

@tiezjedna budget nehrá ziadnu rolu,to mesto bol môj sen neskutočne dlho ,som ochotná ho oplieskat dolarmi 😃😃 🙂 a ešte raz veľmi pekne ďakujem super rady ❤️

muchotrafka298
12. sep 2024

@melany_y kazdy pise, ze budget nehra ziadnu rolu. Ale kazdy ma nejaky rozpocet, cez ktory nechce ist. Ty mozes mat letenku za 500 EUR s 3 prestupmi a mozes ist 1st classom najlepsich leteckych spolocnosti za tisice EUR na jednu osobu. Tak isto mas siroku skalu ubytovania, ci chces byt v top 5* hoteli alebo Ti postaci AirBnB. Tam je to cenovo uplne ine, tam vies minut desattisice. Atrakcie, to vsetko tam stoji stovky dolarov. Tiez je rozdiel, ci pojdes denne niekolkokrat yellow cabs alebo metrom. Ale ked je to tvoj sen, tak si asi pripravena na to, ze Ta tento vylet moze stat tolko, co auto.

melany_y
autor
12. sep 2024

@muchotrafka298 sa môžeme počítam s tým a som ochotná tam minúť jedno nové auto 🙂

tiezjedna
12. sep 2024

@melany_y tak som teraz pozrela výpis z účtu (nemali sme ani cent v hotovosti), utratili sme cca 1600 dolárov okrem tých ostatných výdajov, ktoré som ti napísala (letenky, ubytovanie, NYpass, helikoptéra). Ale môžem ti povedať, že každý dolár stál za to! Určite leť a uži si to👍

melanta
13. sep 2024

@melany_y teraz na začiatok októbra kúpené letenky na osobu 2100 eur, hotel 3 noci 2800 eur. Idem sama na 3 noci, pracovne, teším sa na Victoria Secret na 5th Avenue.

tiezjedna
13. sep 2024

@melanta tam som pustila žilou😍prekrásny obchod! Zájdi si aj do Tiffany & co, je tiež na 5th Ave, kúsok od VS, gýč ako bič, ale je to niekoľko poschodí čistej klenotníckej nádhery👍 A keby ti zostal čas, tak na Rockeffeler Plaza je hračkáreň Mr. Duncan 🙂) Tak sa to volalo v Home Alone, v reále je to F.A.O. Schwartz, tiež pastva pre oči (aj peňaženku😂). Z VS je to za rohom👍

melany_y
autor
13. sep 2024

@melanta teba už pozorujem dlhšie odpovede tvoje a tak , musíš mať skvelú prácu,nie raz si písala že ideš niekam pracovne ďalej ako Európa,super v kútiku duše závidím a ďakujem za odpoveď🙂

lol2219
13. sep 2024

NY v zime je carovny 😍 okrem tych klasickych atrakcii odporucam aj kratky vylet na roosevelt island - lanovkou za 2,90$ - ziskas pohlad na NY z uplne inej stranky 🙂

muchotrafka298
13. sep 2024

@melany_y pokial mas taketo budgety, tak je uplne bezpredmetne pytat sa zien na tomto fore.

melany_y
autor
13. sep 2024

@muchotrafka298 ale prosím ťa čo si sa zle vyspala? Preboha už 🙂 pre mňa to je predmetné, odpovedali poradili super

muchotrafka298
13. sep 2024

@melany_y tu sa bezne nepohybuju zeny, ktore by vedeli minut 20 tisic na dovolenku. Napriklad. Ano, su tu aj vynimky, ktore tieto peniaze minaju aj to tu kludne napisu. V prispevku vyssie si pisala, ze si kludne mozes dovolit minut na to tolko, kolko stoji auto (auto stoji od 15 tisic vyssie), takze mozes ist kludne 1st class, tam byvat v 5* hoteloch, prepravovat sa limuzinou, ktoru su prenajmes. A nemusis sa tu pytat, kolko co stoji a kolko to koho vyslo. V dnesnej dobe mas skutocne neobmedzene moznosti, staci si to vyhladat.

tiezjedna
13. sep 2024

@muchotrafka298 ale prosím ťa...s first class by si vyčerpala budget na auto len na cestu tam a späť😉 Pýtala sa úplne normálne a to auto bola zjavne metafora, ktorú sme pochopili všetky. Teda okrem teba😉 A prečo by sa nemohla spýtať na reálne skúsenosti, tak tomu už vôbec nerozumiem. Keď jej nemáš čo ponúknuť, tak nekomentuj...

melany_y
autor
13. sep 2024

@muchotrafka298 čítaš pozorne ? Nikoho som sa nepýtala čo ho konkrétne stálo,nepýtala som sa koho vyšlo čo ubytovanie alebo letenky. Len približnú sumu koľko asi minuli a na ako dlho boli. Už zas nezachadzaj inde. Tri baby mi pekne odpísali,pekne vysvetlili samé od seba čo koľko ich cca vyšlo. Čo ja s tým mám že sa tu nepohybujú ženy ktoré nevedia toľko minút? Pozri našli sa hneď tri , pekne popísali ja poďakovala a toľko.

melany_y
autor
13. sep 2024

@tiezjedna ježiši presne metafora úplne, ďakujem, si zlatá pochopila poradila,viac takýchto žien na konovi ❤️

melanta
13. sep 2024

@tiezjedna Tiffany milujem, ja som pár týždňov v NY žila, bývali sme pri Central parku, takže 5th avenue mám pochodenú. Neviem si tam predstaviť žiť dlhodobo, ale vždy sa tam vyžijem z niekoľkých vecí, ktoré proste inde nie sú. Alebo aj sú, ale nemajú tú NY atmosféru.
@melany_y ak máš na to budget, tak Austrian lieta denne priame lety, ich business class nie je najlepšia na svete, ale postačuje na ten 9 hodinový let. Skúsim nájsť jednu diskusiu, kde sme sa bavili o tom, čo je tam dobré vidieť. Ak to nájdem, tak pridám link.

melanta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tiezjedna
13. sep 2024

@melanta vním NY úplne rovnako ako ty. Na dlhodobý život si to neviem predstaviť (možno keby som tam zablúdila o 20 rokov skôr, tak áno 😀), ale byť tam, zažiť, vidieť, to jednoznačne áno👍 A vracať sa tam si tiež viem predstaviť, snáď sa nám zadarí ešte. To mesto má naozaj jedinečnú atmosféru a hoci sme už pobehali kusisko sveta, tak toto som nikde nezažila. Aj s mužom sme sa zhodli, že to vlastne nevieme k ničomu prirovnať😎