Návšteva Paríža

gladiola25
11. jan 2017

Ahojte, sestra ma pozvala aj s dcérkou na výlet do Paríža. Aká je tam situácia? Oplatí sa tam ísť? Ďakujem.

anuska74
11. jan 2017

Však si urob plán podľa toho ako dlho tam budeš a čo chceš vidieť.

gladiola25
autor
11. jan 2017

@anuska74 Mne ide o to, či je to tam bezpečné.

sissy27
11. jan 2017

@gladiola25 no keby toto niekto vedel dopredu, tak by noviny nemali o čom písať... stať sa môže kdekoľvek a čokoľvek... ak by som mala rozmýšľať len nad tým, čo tragické sa môže kde stať, tak by som asi ani z postele nemohla ráno vstať...

bluka2
11. jan 2017

@gladiola25 Pytas sa na Pariz ci Kabul? Je to normalne europske mesto...

jakales
11. jan 2017

@gladiola25 my sme tam boli v maji a bolo super, sme cakali ze ake kontroli tam budu a nic 😀 keby chces tak tam prenesies "hocico" a stat sa moze hocikedy nieco ked sa clovek bude bat nech sedi doma na zadku 😉 peknu dovcu prajem

jankalukasova
11. jan 2017

@gladiola25 či to je bezpečné v týchto časoch ťažko povedať.. popravde mám tiež rešpekt. Na druhú stranu terčom sú vždy "masové akcie" takže ak máš strach, vyhni sa im. Paríž určite poskytuje nespočetné množstvo menších, nám neznámych, ale cez to všetko úžasných atrakcií, ktoré nie sú zaujímavé pre útok.

marwa
11. jan 2017

@gladiola25 ahoj bola som tam na Nový rok celý týždeň a úplne v poriadku všetko bolo. Plánujem zasa cestu tam..

sharmana
11. jan 2017

Ja som bola v Paríži v čase, ked sa ešte neudiali žiadne teroristické útoky, cca pred 7,5 rokmi a hned z príchodu sa konal poplach na letisku kvôli údajnej bombe, museli sme čakať, kým nám dovolili ísť k batožinám 😀
V Paríži je skôr problém s bežnou kriminalitou. Ale ak sa budete pohybovať počas dňa, medzi luďmi a nebudete sa za tmy motať niekde po prázdnych uličkách alebo vzdialených štvrtiach, malo by to byť ok, ako v každom väčšom meste.
Aj v Paríži žijú ludia, nemôžu sa odtial odsťahovať za to, že niekomu preplo. Určite by som sa ale vyhýbala preplneným miestam.

sharmana
11. jan 2017

@sissy27 súhlasím s tebou, ale s deťmi chce byť človek v bezpečí a obavy sú vždy namieste, kedže pre každého je dieťa to najdôležitejšie na svete. My sme chceli ísť s malou do Disneylandu, ale zatrhla som to, je to ideálne miesto na masaker.

sissy27
11. jan 2017

@sharmana ale ako sa dá dopredu odhadnúť, ktoré mesto je bezpečné a ktoré nie? už tuším v každej jednej európskej metropole sa čosi zomlelo... a keď nie teroristi, tak miestny psychopat (napr. Brejvik či ten nemecký pilot, ktorého omrzel život práve keď mal 150 ľudí na palube)... aj v Košiciach už nejaký pako odpálil nálož, síce sa nikomu nič nestalo ak sa dobre pamätám, ale tiež blbé, nie?... tu panika z paríža, egyptských či tureckých letovísk, ale skús niekde povedať, že letíš do usa, tam si už nikto neťuká na čelo, či si normálna, to už každý len ochká ako ho máš pribaliť do kufra, pritom tam sa každý deň niečo zomelie, hoc aj vo walmarte, ale to je amerika, takže to nevadí, to sa oplatí...

bluka2
11. jan 2017

@sharmana Skoda pre malu

bluka2
11. jan 2017

@sharmana Motat sa v noci v parizi v prazdnych ulickach je uplne ok. Mozno az na par stvrti, kde turisti aj tak nechodia. Tvoje odporucanie sedi tak na Nairobi. Ohladne pariza je velmi prehnane

bluka2
11. jan 2017

@sharmana falosne poplasne spravy ohladne bomby v lietadle a na letisku su caste a takmer vylucne su falosne. Moj priatel v decembri musel pristat nudzovo v new yorku, lebo nejaky debilko zavolal do lufthansy, ze maju bombu v lietadle. Pilot normalne zahlasil pasazierom s tym, ze to sa stava a ludia dalej pozerali filmy. Evaluovali ich asi hodinu z lietadla (ak by bolo pravdepodobne, ze tam nieco je, svihlo by si). Takze tymto "doveryhodnym' varovaniam nikto nrveri, len maju predpisy, co v takom pripade musia robit. Takze netreba robit dramu bez priciny

slimstar
11. jan 2017

My sa vyhýbame, týmto miestam. Rakúsko, Nemecko, Francúzsko, Grécko a Taliansko. V Grécku pár rokov dozadu, nás okradli tí všivaví emoši. Okrem toho, tieto osoby, môžu roznášať choroby. V Aténach bola minulý rok malária a tento rok je zas riziko tuberkolózy.

http://pravyprostor.cz/vyrazili-jsme-s-manzelko...

Ja by som nešla.

sharmana
11. jan 2017

@sissy27 ako mne je to úplne šuma fuk, ja som v klude a nemienim si tu presadzovať svoju pravdu. Nevieš odhadnúť, kde sa čo stane, ale výberom miesta si vieš eliminovať riziko podla "atraktívnosti" z hladiska teroristického útoku. Netvrdím, že by som nešla do FR. Dokonca som pochodila aj Nice, presne promenádu, kde sa stal útok. Ale tieto turistické miesta a zvyšok FR je úplne niečo iné. Za mna radšej krásne vidiecke miesta vo FR, kde človek ešte vidí tradičné FR.

sharmana
11. jan 2017

@bluka2 nemáš pravdu,mám osobnú skúsenosť ja aj krstná môjho manžela, normálne v centre. Nás ohrozoval aj nožom, krsntnú zhodil na zem. V centre a každá sme tam boli v iný rok.

sissy27
11. jan 2017

@sharmana toto sa stáva aj v New Yorku, v Bratislave a aj v Horných Huňadách... všade... proste kto sa bojí, nech sedí doma a kto sa nebojí, nech ide... nie je šanca niečo dopredu predvídať... tragédie sa stávajú denne a všade... na súši, vo vzduchu, na vode, v mestách i na dedinách, v luxusných štvrtiach aj v ghettách... A na môjho chlapa raz padol strop v kúpeľni, takže ani doma nie si v bezpečí. A stále tam bývame a stále cestujeme 😉 Dúfam, že ešte dlho budeme, lebo nás to baví.

slimstar
11. jan 2017

@sissy27 no šak, aj my cestujeme kde kade. Ale prvoradá je bezpečnosť, pri vyberaní destinácie a dalšie kritéria podľa uváženia. Radšej predvídať a vyhnúť sa, ako potom plakať. Minulý rok, sme boli na Mallorce a bolo super. 🙂

sharmana
11. jan 2017

@sissy27 ako myslíš, ja sa rozhodujem za seba a za svoje malé deti. Bez detí by som tiež išla hocikam, s deťmi si vyberám, nepotrebujem masovky, to ani nie je pre malé deti. A ani z vekomesta by nič nemali. Ale cestovanie milujem, teraz uprednostnujem SK, ale nie kvôli situácii vo svete, mám proste chuť na našu prírodu😉

bluka2
11. jan 2017

@sharmana Nikdy som tam nezila, ale nedaleko odtial, tak som tam bola pomerne casto a nic take sa mi nikdy nestalo. A mam celkom rada marocke casti (ich jedlo a vyrobky), takze som sa pohybovala aj po castiach, ake su pre Teba asi nemyslitelne - zato ja by som ich vsetkym otvorenym ludom odporucila, tam maju deti dost radi...

bluka2
11. jan 2017

@sharmana Jasne, ved nech si so svojimi detmi kazdy naklada ako chce (v ramci zakona). Ale prilisne ochrankarstvo som este nepocula, ze by nejakemu dietatu prospelo

emilia25
11. jan 2017

Je to strasne co sa deje.ale dobre vedeli aj na tych vianocnych trhoch ze sa o nieco pokusia a vysrali sa na to.velke halo az potom ked sa to stalo.takto chrania europanov.nuz za par rokov bude europska unia ale is.tuto vojnu uz mame davno prehranu a aj davno predpovedanu.

emilia25
11. jan 2017

Nebude eu som chcela napisat

alaguema
11. jan 2017

@gladiola25 to ti ako má kto povedať, či je to tam bezpečné? Správy asi vnímaš. Boli tam teroristické útoky, žije tam početná komunita moslimov a je tam x neregistrovaných inmigrantov, o ktorých nikto nevie, čo sú zač. Napriek tomu tam žijú ľudia svoj bežný život. Ale ísť tam na dovolenku by som asi chuť nemala. Hrdinky a odvážne cestovateľky z koníka ti napíšu, že pohoda a môže tam niekto práve keď tam budete, rámovať ľudí kamiónom na námestí, ako nedávno na juhu Francúzska...a nemusí. Ja osobne sa snažím vyhnúť miestam, kde sú veľké koncentrácie más. Ani to, samozrejme, nie je záruka, že sa nič nestane. Našťastie sme pocestovali slušne ešte predtým, než sa doba takto zmenila.

sharmana
11. jan 2017

@bluka2 normálni bežní ludia žijú v každej štvrti, ani ked sa prejdeš po bloku v černošskej štvrti NY, tak to neznamená, že ťa hned niekto podreže, ale ver mi, že by ti zadok lepil. A okrem toho, ak by to bolo všetko všade také super, tak by v niektorých štvrtiach neotáčali policajti turistov späť 😉
Ale tak ak hovoríme o turistických centrách velký miest, áno, je tam riziko teroristických útokov, a áno, hlavne v mestách vo FR, GE, VB... A to z dôvodu, že tu na SK máš minimum prisťahovalcov a že v západných krajinách máš už generácie tam narodených detí migrantov, ktoré sa nedokázali integrovať, zgrupujú sa, vytvárajú si gangy, sú namotávaní na ideologie a preto je to riziko vyššie. Ale o tom, či sa ti niekde niečo musí stať, je zbytočné polemizovať. To sú dve odlišné veci. Ja som minule zakopla do dverí, 3 dni som mala na nohe modrý prst. V Paríži ma ohrozoval Afroameričan ktorý sa hrdil titulom "Francúz" nožom, ale nemala som ani vlások skrivený. Bola som tam s manželom. Čo by som si znova vybrala? Ten udretý prst 😀

alaguema
11. jan 2017

@sissy27 V USA bol už každý druhý...tak aká mi tu exkluzívna destinácia 😀 Myslím, že ochkanie prešlo tak cca 10 rokov dozadu nad USA. Momentálne by som tam ale nešla kvôli aktuálnej situácii vo svete. Nie že by tam nebolo čo vidieť 🙂

abbey1
11. jan 2017

Kľudne by som išla. Teraz som bol Dánsko, Nemecko a cítila zimná rovnako bezpečne ako doma. Včera som bookovala Berlín Tropical Island☺Neverím na osud, karmu a spol, ale tragédie sa stávajú i doma v "bezpečí". Nebudem si preto kaziť radosť zo života a cestovania. Dcéra sa už nesmierne teší, a staršia tiež, že nás tam príde aspoň na víkend sama pozrieť.

sardinka336
11. jan 2017

@gladiola25 Francuzko nie je bezpečná krajina, je tam uz rok vynimočny stav - taky bol len za vojny. Vzdy je to teda hop alebo trop...nemusi sa stat nič a moze sa stat ,,niečo,,....to proste uz dnes nikdy nevies v mestách ako je Paríž, Berlín, Brusel...skrátka su to cielove destinacie teroristov. Všetci títo bezpečnostní analytici hovoria, ze ak uz sme v týchto mestách tak sa treba vyhybat roznym zhromaždeniam, oslavam kde sa zdržiava vela ludi, ohnostrojom....skrátka treba byt ostražitý a netvarit sa ze nič sa nedeje. To su len kecy politikov ako sa ,,nedame zastrašiť,, ale ziadny z nich sa po namesti neprechádza ze?
Otazka nie je či vobec k nejakemu utoku pride...otazka je kedy a kde to bude, lebo to zial bude...je to len otazka času.
Určite sa oplatí vidiet Paríž, má čo ponuknut...na druhej strane treba sa citit aj bezpečne, takze je to na vas.

slimstar
11. jan 2017

@sardinka súhlasím, treba zvážiť všetky riziká. Ja som v Paríži nebola a ho oželiem, už teraz sa mi to zdá nebezpečné. Aj tak je veľa krásnych miest, ktoré som ešte nevidela, ale pritom sa tam nezdržujú tie nebezpečné osoby. Na Mallorce bolo pár takých predavačov, tí sa chovajú slušne a sa im vyhýbame, oni sú tam asi už dlho. Ostatní boli turisti - nemci a iní a španieli, cítili sme sa bezpečne a boli sme v bezpečí, nič sa nestalo. Ani cez deň, ani v noci, služby perfektné, ľudia boli priatelskí.
Ono ide o to, čo a ako si každý sám uváži. Každého osobná vec, kam sa vyberie, každý má svoje priority.
a to čo napísala @sharmana s tým afričanom, tak to by som nechcela nikdy zažiť. Musel to byť veľký šok, hrozné.

sardinka336
11. jan 2017

Ale tu nie je otazka to, ze ,,ved stat sa moze všeličo,, aj ,,osraty zachod,, na vas moze padnut...ano moze. Ale ide o to eliminovat riziko...ved moze sa stat, ale su mestá a krajiny kde sa to stava uz ,,tradične,, par krat do roka, ze tam uraduju moslimsky teroristi.
Ak sa niekomu zdajú Košice rovnako bezpečné ako Brusel tak si podla mna realne riziko nejakeho ohrozenia neuvedomuje. Ja tiez nie som typ čo sedi doma...ale uz si viac všímam svoje okolie ked som niekde v zahraniči, nevyhladavam tmave uličky, zhormaždenia, oslavy v meste, v Turecku sme sa zdržiavali len v rezorte, nechodili sme ,,zbytočne,, von do centra letoviska.... a na vianočne trhy do Pariža či Bruselu by ma nedostal ani parom koní...ani zadarmo.
Radšej bude takto ,,paranoidna,, podla niektorých a na zive ako mrtva niekde po utoku...v BErline zahynula aj češka...a ak aj by som pri niečom takom zomrela tak uz ako sa vravi ,,v mene božom,, je to ,,nezvratny osud,, ale ja viem ze som urobila maximum čo sa dalo.