Najlepšia cestovka

23. feb 2021

Ahojte poraďte mi najlepšiu cestovku s ktorou ste boli spokojné

sisa_s
23. feb 2021

No zalezi od destinacie, kde chces ist, za mna Hydrotour 🙂

eviku777
23. feb 2021

chodim booking + letenka pripadne autom nechcem cestovku nie koli usetreniu ale bavi ma samu postarat sa o vsetko

eviku777
23. feb 2021

ale v davnej minulosti Satur a Turancar ok

petamich
23. feb 2021

my chodime cez malu cestovku v NE Mia Tour a pani majitelka je uplne uzasna, individualny pristup, poradi, pomoze 🙂

katarinka289
23. feb 2021

Boli sme s hydrotour,Fisher, Kartago, tiptravel,aeolus...vsetky v pohode.Jaj zabudla som azurreisen.Tam som spokojna nebola kvoli letom.Obrali nas o cely jeden den.Leteli sme po polnoci,no v papieroch bol den odletu den pred tym
@petamich MIA Tour je urcite len agentura,ktora ponuka zajazdy konkretnych cestoviek

dzina007
23. feb 2021

@katarinka289 my sme takto dopadli s kartagom ale vlastne dopadli tak vsetci co leteli rovnakym letom.
Odlet bol 23.45 takze kvoli 15 minutam nam to zaratali ako prvy den zajazdu... :-/

sandrika1986
23. feb 2021

Kartago Tours a Satur.

katarinka289
23. feb 2021

@dzina007 preto uz nekupujem skor,nez su casy odletov.Aj ked cK to radi taja.Vedia preco ze? Kto kupi zajazd s odletom pred polnocou tam a o 4 rano naspat

petamich
23. feb 2021

@katarinka289 a? pre mna je to cestovka 🙂 poviem kam chcem ist a posle mi ponuku, aky je rozdiel ci mi to sprostredkuju oni a cez cestovku XY alebo pojdem do Hydrotour? ja ako klient som spokojna a ona mi najde najlepsiu ponuku

dzina007
23. feb 2021

@katarinka289 ano kym sme nemali deti sme chodili last minute a pozerali presne na odlety... ked sme dali raz first minute tak bum... odlet 15 minut pred koncom dna. co bola zataz aj pre deti a aj strata jedneho dna. esteze odlet domov bol az v poobednych hodinach...
a teraz pre zmenu uz rok cakame na to ze snad cestovka do septembra neskrachuje kedze nase peniaze su zatial z minuleho roka vo vzduchoprazdne...

luccija
23. feb 2021

@dzina007
@katarinka289 prvý a posledný deň je urceny na prepravu nie dovolenku

dzina007
23. feb 2021

@petamich lebo ak su problemy alebo ak nieco riesite na dovolenke neriesite to cez tu milu pani v cestovke ale cez delegata cestovky ktora zajazd ralne robi...

katulienkax
23. feb 2021

ja by som teraz ziadnej cestovke peniaze nedavala maximalne nejaky last minute teste pred odchodom, podla mna vacsina pojde do krachu

katarinka289
23. feb 2021

@petamich nic.Len hovorim,ze to je agentura,nie cestovka

dzina007
23. feb 2021

@luccija ano je... ale je ale lepsie by bolo teda letiet 00.15 ako 23.45 predchadzajuceho dna 🙂

petamich
23. feb 2021

@dzina007 no predstavte si, ze riesime 🙂 riesili sme napr. prvykrat krach Thomas Cook a riesila to za nas, potom sme riesili storno kvoli korone a riesila to za nas a prisli mo peniaze na ucet, s poskytovatelom zajazdu som neprisla do styku, vsetko za nas vybavila a myslim si, ze k nasej plnej spokojnosti, v porovnani so znamymi, ktori do dnes nemaju peniaze a na dovolenke priamo mi to je predsa jedno ci to riesim a Hydrotour alebo Billa alebo cez koho som uz realne sla, nevidim v tom rozdiel, na konci dna idem cez nejaku cestovku, preco by som sa mala limitovat jednou, ked mi vie niekto najst dobru ponuku z viacerych

dzina007
23. feb 2021

@petamich ano ale to ste boli priamo na Slovensku. Ale myslim tak ze uz ked ste niekde na zajazde priamo v destinacii... a vyskytne sa nejaky problem tam tak to vacsinou riesia/neriesia delegati ktori su tam

petamich
23. feb 2021

@dzina007 ja tomu rozumiem 🙂 ale z praktickeho pohladu kde je rozdiel? problem riesite s delegatom, ktory je tam k dispozicii - ci uz priamo od Hydrotour ak ste sli cez nich alebo cestovka XY, ktora mi bola sprostredkovana, ani ja ani vy by ste netusili na akeho delegata natrafite 🙂 a uz sme riesili kadeco

katarinka289
23. feb 2021

@luccija mam nacestovane dost.Nemusis ma poucat.Prvy den,ked sme mali cestovat bol 26.jul.My sme z BA odleteli 27.7.Ubytovali nas,ked uz svitalo

katarinka289
23. feb 2021

@dzina007 my sme nastastie minuly rok zmenili destinaciu z Turecka na Kretu.Nechcela som niekde nechavat visiet 3000 vo vzduchu.Tento rok cakam do jula,potom uvidime podla podmienok

dzina007
23. feb 2021

@petamich no lebo niektore tieto velke cestovky klamu a zavadzaju... a nedostanete hotel alebo standard ktory ste si objednali... ako chvalabohu ja som tieto skusenosti s kartago napriklad nemalo.. al
ale citala som v minulosti ze ludia v niektorych cestovkach dostali iny hotel hlavne pri last minute... a mali problem riesit...

totizto v podmienkach je vacsinou toto:
V prípade, ak dôjde k preobsadeniu ubytovacej kapacity (overbooking) ubytovacieho zariadenia, je CK povinná zabezpečiť pre cestujúceho náhradné ubytovanie minimálne rovnakej alebo vyššej kategórie a v podobnej oblasti, resp. letovisku. Náhradné ubytovanie môže byť poskytnuté aj na časť pobytu.

a niektore cestovky sa nechovaju vraj ferovo.... a proste ponukaju na last minute nieco co nieje v ponuke a pridete na letisko a zmenia vam to....

katarinka289
23. feb 2021

@petamich nikde nie je rozdiel.Len mam rada,ked sa veci pomenuvaju spravnym menom.Existuju CK a cest.agentury.Ked niekto napisr,ze cestuje cez CK z Martina pod nazvom "vesele slniecko"...raz to nie je CK,ale agentura,tak to tak nazvem

dzina007
23. feb 2021

@katarinka289 my sme mali minuly rok letenky do thaiska a zajazd do egyptu.... thajsko nam stornovali 5 dni pred odletom.... vlastne sme sa modlili nech to urobia uz a nemusime nic... po cca 3 mesiacoch sme dostali peniaze...

bohzial egypt bol na leto... a tam sme sa mohli sice rozhodnut... ale nejako nic nevyhovovalo a tak teraz mame nasetrene 3 tisicky v cestovke ale verime ze karatgo ma podporu v zahranici tak nezbankrotuje ako Firo.
Pripadne akby sa leto ukludnilo tak by sme vyuzili i ked predbezne sme aspon tatry rezervli... i ked tatry niesu more...

petamich
23. feb 2021

@dzina007 no praveze toto je mala agentura a prave preto chodime cez nich, individualny pristup, svojim klientom vychadzaju maximalne v ustrety a spolupracuju s tymi najlepsimi cestovkami, takze za mna jednoznacne lepsia skusenost ako ked sme boli cez Aeolus a Hydrotour 🙂 ale samozrejme kazdy ma svoje preferencie a hlavne, ze je nakoniec spokojny

a vy realne citujete v zasade klauzulu zo zmluvy a tu tam zial ma vacsina cestoviek

hlavne nech mame len dobre skusenosti a pohodove dovolenky :D

petamich
23. feb 2021

@katarinka289 niekedy je az absurdne ako sa tu dokazeme chytat za slovicka 🙂 hlboko sa ospravedlnujem autorke ak som jej sposobila ujmu tym, ze som si dovolila pomenovat cestovnu agenturu cestovka hoc to je agentura a nie kancelaria
aj ked vlastne pockat autorka pouzila vyraz "cestovka", ktory v praxi moze byt skratkou cestovnej agentury alebo cestovnej kancelarie :D cize v zasade, ked som jej napisala "my chodime cez malu cestovku" odpovedala som jej na otazku, kedze nespecifikovala ci sa pyta na agenturu alebo kancelariu
kazdopadne dakujem vam velmi pekne, ze ste mi to vysvetlili 🙂 evidentne ste v tejto teme jedina, co ma nacestovane, tak ja uz si asi vlastne nedovolim dalej reagovat, pekny zvysok vecera

dzina007
23. feb 2021

@petamich ono ked mate overenu malu kancelariu ktora zarucene dodava len dobre zajazdy je to fajn.. u nas napriklad tieto male nepoznam ale proste viem ze ponukaju hydro satur kartago v minulosti firo.. proste vsetky katalogy dokopy.. vacsi vyber prehlad mozno...

niekedy aj cena... lebo my priamo napriklad chodime cez znamu ktora mi napriklad povedala ze jej kamara tka z malej cestovky nam vie dat cca o 50e lepsiu cenu lebo u tych malych zavisi aj ake % provizie si chcu nechat a niekedy si ukroja sice z provizie ale ziskaju zakaznika...

julie19
24. feb 2021

Ahoj, autorka, ak chceš, napis mi správu, ak nie tak nie. Som teraz na materskej ale inak pracujem v agenture, tak ak mas nejake konkretne CK na mysli mozem ti napisat ake máme s nimi skusenosti my. Predavali sme prakticky vsetky tie vacsie CK okrem Fisher, tam skutocne neviem poradit 🤷‍♀️

autor
24. feb 2021

@dzina007 áno presne tohto sa bojím, stalo sa to aj teraz plackovej napríklad na Zanzibare... zmenili im ubytovanie zaplatili obrovské prachy a dostali niečo úplne iné čo chceli 🤷🏼‍♀️

autor
24. feb 2021

@petamich neviem celkom sa mi zapáčila aj ta agentúra čo si vravela takze zas môžem len rozmýšľať či si vybrať to alebo to 😀 pretože aj ten prístup sa mi páči ako vravíš že pani všetko vysvetli, nájde presne to čo chceme, ta agentúra ma normálne stránku webovú ?

zuzuliennka1
24. feb 2021

Hydrotour, spokojnosť už vyše 15r