Na dovolenku s bicyklom

kavenkaa
28. apr 2024

Ahojte, otázka na tie, ktoré jazdíte na dovolenky aj s vlastným bicyklom. Viete mi dať, prosím, tipy kam jazdíte? V rámci Slovenska, ale aj zahraničia, tak do max. 5 hodín autom od BA. Chceli by sme chodievať na jar/jeseň, tak na 3-4 noci. Prípadne na čo si dať pozor pri výbere ubyrovania, vďaka 🙂

lelelienka
28. apr 2024

Ja osobne nie som cyklistka, ale mame znamych, ktori chodievaju okolie Balatonu a este v Rakusku napriklad okolo Wolfgangsee boli pred par rokmi, obidve miesta poznam na peso a je tam co pozerat a chodi tam vela cyklistov. Oni boli nadseni hlavne z toho Rakuska a tam je naozaj prekrasne. A tiez napriklad Slovinsko, okolo jazera Bled.

katica06
28. apr 2024

@kavenkaa okrem spomýnaného Balatonu sa Maďarsku môžete skúsiť okolo jazera Tisa čo oblasti Tokaj

viestta
28. apr 2024

Kamosi chodia na juznu Moravu a Sumavu. V CR je nasobne viac cyklotras ako u nas a v kazdom regione mas obrovske mnozstvo moznosti

brrunetkaa
28. apr 2024

My sme z Ba a tiež chodíme so svojimi bicyklami a za nás odporúčam ísť smer Chorvátsko sever Istrie pripadne Slovinsko / Taliansko (okolie Poreču, Izoly, Umag atd..). My preferujeme skôr kopce než neskonalú rovinu a cestný bike. Z Ba väčšinou 5,5 hod a sme tu. Čo sa ubytka týka, vyberáme tak, aby malo rozhodne viac ako 30m2 pretože bicykle si nechávame v izbe. Ideálne keď mame 2 izby - v jednej spíme a druha je na veci a bicykle. Taktiež sledujeme poschodie, lebo raz sme nosili bicykle na tretie poschodie a to sa ti vždy nechce 😀 a ja si vždy spravím prieskum okolia na mapách čo sa týka rôznorodosti ciest z ubytka.
Ešte teda dodám, že tieto lokality preferujeme aj skrz dobrého počasia na jar/jesen. Vždy okolo 15-25 stupňov q prijemne pocitovo. Niekedy minimum dažďa inokedy úplne bez. A nefuka tam tak šialene ako v BA

lucik194
28. apr 2024

- najblizsie v CR nieco nenarocne je juzna Morava, Valtice Lednice, Palava, toto okolie
- dalsia moznost posunut sa dalej za Znojmo, VN Vranov a okolie
- paradne cyklocesty boli na Sumave ( najlepsia cesta tam bola cez AT)
- este sne boli Jedovnice a okolie. Moravsky kras

ak chcete naozaj len rovinu chodte BA - budapest ( len si zistite ako bude fukat ,😉

Slovinsko ma nadherne cyklotrasy, aspon tie co sme videli (ale tam chodime len turistikovat)

uplne iny level je vsak AT a tym smerom by som asi isla najskor, aj kvoli vybaveniu, bezpecnosti.....

egonsk
28. apr 2024

@kavenkaa kedysi som bol takto v cicmanoch, ale byvali sme inde, no na bicyklovanie to bolo vcelku zaujimave.

kavenkaa
autor
29. apr 2024

Vďaka všetkým za odpovede 🙂