Mýtna krabička Chorvátsko

petronela1305
27. júl 2024

Ahojte babenkY. Včera sme si vybavyli enc krabičku Chorvatsku. Stiahli sme si aplikáciu len sa do nej nevieme zaregistrovať. Aj sme im písali na mail. Odpísali co mame vypnite ale v systéme nás nepusti

basska_b
27. júl 2024

Ja len, ze ak sa vam to nepodari rozchodit, cakacky pred 2 tyzdnami boli zheuba rovnake, ci mas krabicku, ci platis kes

di1234
27. júl 2024

Vieš platiť kartou aj keď nemáš krabičku. Nemusíš keš

petronela1305
autor
27. júl 2024

@basska_b treba vedieť chodiť my chodíme o deň skôr pre spíme niekde cestou a na druhy deň pokračujeme. Za 10 rokov sme asi raz stali v kolone okolo 30minut lebo sme chodili cez týždeň tam aj späť. Len teraz nám to takto blbo vyslo

petronela1305
autor
27. júl 2024

@di1234 krabička sa automaticky aktivovala. Máme tam kredit 45 eur. Dá sa sa dobiť kredit aj cez sms alebo kúpiš woucher na benzínke. V aplikácii si vieš pozrieť zostatok a zaplatíš kartou je to rýchlejšie. Skúsime sa popýtať domácich ešte

di1234
28. júl 2024

@petronela1305 no neviem ja s touto krabičkou skúsenosti nemám, ale v Júli sme boli v Chorvátsku, prešli sme mýtnou bránou, zobrali lístok a na ďalšej sme ho úplne bezproblémovo bez ďalšieho zaplatili kartou. Neviem ako teraz, vtedy ešte nebolo vďakabohu toľko ľudí v Chorvátsku. Nečakali sme vôbec.

petronela1305
autor
28. júl 2024

@di1234 nie kvôli kolonam sme ju brali.je to oveľa pohodlnejšie. Žiadne starosti s papiermi peniazmi, vieme ju aj známym požičať keď by chceli samé výhody. A tuším o rok ci dva by všetko malo byt elektronicke

di1234
28. júl 2024

@petronela1305 no ja len hovorím, že keby vám to náhodou nešlo dá sa pohodlne platiť aj kartou bez kreditu vopred etc. Toť vsio 🙂 peknú dovču

katkaseiner
28. júl 2024

teraz sme sa vratili z HR a teda necakali sme nikde ani cestou tam, ani naspäť. Všetko islo rychlo, najhorsie bolo asi 3auta pred nami, za 3 minuty sme opustali branu...nevidim ze by to bolo extremne rychlejsie s enc

petronela1305
autor
28. júl 2024

Ďakujem za odpovede aj keď nepomohli. Treba sa naučiť poriadne citat

di1234
28. júl 2024

@petronela1305 lebo všetky čo sme ti napísali nevieme ako fungujú ENC krabičky keďže sme ich nikdy nevyužili. Dokonca si ani nepoložila žiadnu otázku v príspevku len si tam napísala na každú skúsenosť nejaký argument. Takže čítať vieme, neboj sa ty nič.