Mušle ako spomienka z dovolenky

22. nov 2022

Ahojte, vseobecne je zakazane privies si mrtve al zive koraly, musle atd. z Malediv, su tam pokuty a vraj scanuju batozinu, aj „checknutu in” a teda otazka, nechcem trepat kila musli, ide mi skor o spomienku 3-4ks, myslite ze „mi to prejde“?;)
Ma niekto osobnu skusenost?

slovenka753
22. nov 2022

Nie neprejde.

anjelicek26
22. nov 2022

Ak ti batozinu otvoria, tak nie.

autor
22. nov 2022

@anjelicek26 myslis neotvoria? ;)

katka700
22. nov 2022

Neviem nakoľko kontrolujú batožinu, ale keď zabalis 2-3 mušle do ponožiek a tie dáš do vnútra uzavretych topánok, tak to snáď prejde.

anjelicek26
22. nov 2022

Tak my lietame casto a batozinu nam otvarali raz v zivote, ta pravdepodobnost je nizika... navyse vzdy viem povedat, ze jeziiiis, co si to deti do kufra zbalili 😂 Ale skutocne sa bavime o par musliach a nie odvezeni celeho ekosystemu na kila.

martinka13
22. nov 2022

Nie a určite by som to neriskovala. Nám batožinu otvorili už viackrát

kataka10
22. nov 2022

Ja by som to neriskovala kvoli par musliam. Ani nie pre samotnu pokutu, ale preto lebo by som sa bala, ze by som mohla zmeskat let, keby sa tam so mnou dlho vybavovali. A to by uz penazenku velmi zabolelo.

autor
22. nov 2022

@katka700 ved jasne, len ak scanuju batozinu na specificke predmety, tak mi nepomoze balit do ponozky ;)

sissy27
22. nov 2022

ja som zažila cirkus, ktorí robili s turistami v Egypte, keď sa napriek zákazu pokúšali domov prepašovať pár mušlí. Vtedy bola za to pokuta 5000€, neviem či to platili, ale odletieť neodleteli tak ako mali... a niektoré veci stačí raz vidieť ako zažiť na vlastnej koži 😀 na Sardínii napr. mušle a piesok nemôžeš ani len z pláže odniesť, nie ešte z krajiny. Tam ťa normálne skontrolujú policajti na parkovisku pri pláži a predražia ti dovolenku...

moonlight1210
22. nov 2022

@anjelicek26 ked si takto vezme iba par musli kazdy, tak im do par orokov odvezu takmer vsetko. Kvoli tomu ten zakaz je. Tak isto sa obavam, ze jaj, tie moje nepodarene deti by citmi policie, ci letistnou kontrolou nepohlo.

My sme nasli odkaz v podpalubnej batozine, ze bola podriadena nahodnej prehliadke. Uz mimo nas, bez nasej pritomnosti, po tom ako bola odovzdana a prevzata. To bolo na ceste z NY do Viedne. Neviem, ako Maldivy, ale moze sa to asi stat i tam.

Ked uz, ak tam musle predavaju, tak by som si par kupila a tie si odviezla ako suvernir. Aj s riadnym blockom o nakupe.

viestta
22. nov 2022

Batožina ide cez scanner. Mušla je vápenec, ten na obrazovke vidno

lamonita
22. nov 2022

Kup si to ako suvenir v obchode a maj od toho blocek

zuzinka888
22. nov 2022

Ako spomienku si urob 45673 fotiek. A musle nechaj tam kde patria. Keby kazdy turista si zoberie 3-4 čo tam potom ostane?? Potom to budu Divi ked tam nic nebude- je to prirodne bohactvo krajiny. Mam by sa tiez nepacilo keby nam turisti rozoberali Tatry.

monicka144
22. nov 2022

Nie, len ak by si si tie mušle proste kúpila a aj v takom prípade je proste lepšie, ak si necháš pre istotu bločik. Ono všeobecne by som povedala, že v takýchto prípadoch stačia aj len fotky

bagerka
22. nov 2022

Ja neviem, ale keď si 1000 ludí povie, chcem 3 mušle.... 🙃

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. nov 2022

@sissy27 Ja som na Sardinii musle kupovala v obchode so suvenirmi, ale pravdu povediac nepamatam si, ze by kontrolovali..

autor
22. nov 2022

@elizabet173 suhlasim naj spomienky su zazitky, pre mna fotografie a videa nemaju cenu, preto skor inklinujem k predmetom rozneho druhu.. ;)

autor
22. nov 2022

Dik baby, kupim zopar cowrie musiel v obchode, tie su ojedinele.

sissy27
22. nov 2022

kúpiť v obchode so suvenírmi si môžeš, nesmieš si ich ale zobrať z pláže. Tie kontroly nie sú nonstop a nie na každej pláži, ale sú, najmä v sezóne a na miestach, kde tie mušle sú. Egypt to isté - kúpiť ako suvenír opracované v pohode, vyloviť si alebo zobrať z pláže nie (ani mušle, ani koraly).

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz