Musí mať 11 mesačné dieťa letenku?

lehotka
18. mar 2012

Kocky, chcem sa opytat, nas drobec bude mat v juli 11 mes. a chceli by sme ist letecky na dovolenku, neviete mi poradit ako sa to riesi? musi mat normalne letenku, vajicko alebo co? nemam predstavu co vsetko to musi splnat, dakujem za odpovede

janulabj
18. mar 2012

Ahoj, tak letenku mat nemusí, dieta do 2 rokov nepotrebuje letenku sedí na rukach rodiča, tym padom ani vajičko a nič také neni potreba. kočiar si možeš vziat až priamo k lietadlu, do poslednej chvile , a potom Ti ho odložia. takže nič zvlašne splnat nemusí. peknu dovču prajem 🙂

benne
18. mar 2012

Nemusí mať sedadlo, ale letenku mať musí 😉, vystavenú na svoje meno, viažucu sa na na drobcov pas

vefi89
18. mar 2012

Letenku mať musí 😅 najlepšie je, keď si pozrieš priamo stránku leteckej spoločnosi, tam by si to mala mať rozpísané 🙂

nelicefo
18. mar 2012

Letenku mať musí...ale na sedadlo ešte nemá právo 😉

estterka
18. mar 2012

nech sa paci,clanok o lietani s detmi:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/cla...

a tema o lietani s detmi
https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/cestovanie-lietadlom-s-malymi-detmi-ake-to-je/

@janulabj neviem,ako casto lietas s detmi,leteli sme minimalne 15krat s dcerou a VZDY mala kupenu letenku-plati sa podla spolocnosti a VZDY tu letenku mala aj vytlacenu samostatne so svojim menom a cislom. Letenka a miestenka v lietadle su dve rozlicne veci.

carmella
18. mar 2012

ahoj ja sa pripajam k odpovedi janalubaj .. s malym som cestovala asi 15 krat a do dvoch rokov to tak funguje , ale musi bit evidovani ,,,

zuzanka.h
18. mar 2012

Neviem či mal letenku si nepamätám myslím že bol označený ako infant na mojej letenke 😕 a čo sa týka toho vajíčka my sme si ho so sebou brali , ale vtedy mal malý 10 mesiacov. Bola to perfakná vec, keď sme išli transfér do hotela autobusom (v Turecku sú dlhšie transfére z letiska) tak spal vo vajíčku. Potom sme sa ešte v taxíku viezli a Turci ani netušili že také niečo že detská sedačka existuje tak sme využili aj tam 🙂

pingu1
18. mar 2012

cim je bejby mensie, tym lepsie

ikke
18. mar 2012

co je to dnes "letenka", ze? 😅
dieta, aj keby malo len par dni, musis pri rezervacii leteniek uviest, ze cestuje s tebou! ak nebude uvedene v zozname pasazierov, nepustia ho na palubu... dieta do 2 rokov zvycajne cestuje za symbolicky poplatok, nejakych 10-15 eur, ak si dobre pamatam, samozrejme sa to lisi v kazdej leteckej spolocnosti. dieta do 2 rokov ale bezne nema narok na vlastne sedadlo, sedi na kolenach dospelemu (rodicovi).
pri dlhsich letoch (dalej mimo europu) je to so sedadlami mozno inak, treba sa informovat u konkretnej spolocnosti.