Musí byť povolenie, že dieťa môže ísť na dovolenku overené notárom?

mimasp
5. aug 2013

Ahojte... mám takýto problém,žijem s priateľom ktorý má dcérku ale nemá ju zverenú do svojej starostlivosti. Tento rok chceme ísť do Bulharska na dovolenku a chcela by som sa opýtať máme povolenie od matky že malá môže ísť s nami máme to vytlačené na papieri,podpísala to.Ale neviem či to treba aj notársky overiť alebo nie...Ďakujem

dadika2504
5. aug 2013

netreba, veď je jej otec.

mimasp
autor
5. aug 2013

povolenie od matky treba lebo ona by ho mohla obvinit ze ju uniesol...a ona je toho schopna...

dadika2504
5. aug 2013

tak keď to máte na papieri a podpísané, tak asi ho nepôjde obviniť....či 😀 Keď tak veľmi chceš, tak jej povedzte nech ide k notárovi a tam vypíše tlačivo v angličtine a nech to podpíše a dá vám to 😉 overenie jej môžete preplatiť 😀

mimasp
autor
5. aug 2013

no ona je schopná všetkého...ešte nám ju aj nedať...a my jej preplácať nič nebudeme...a to s toho dôvodu že na dovolenku neprispeje ani cent a ešte k tomu dostane aj výživne...bohužial...

iveta70
5. aug 2013

ked vam da pas , tak asi je vedoma toho, ze idet do zahranicia, nie?

dadika2504
5. aug 2013

pozri mne je to jedno, len som ti napísala, že nepotrebujete overené od notára, keď vám podpísala papier. A výživné nedáva tvoj priateľ jej ale prispieva na svoju dcéru. A nechápem, prečo by vám mala pripsieť na dovolenku 😝 Ak chce otec zobrať dcéru s vami, tak je hádam logické, že to dcére aj zaplatí 😕

mimasp
autor
5. aug 2013

keby tie peniaze sli pre malu tak mi je to srdecne jedno...lenze ta mala s toho nevidi ani cent... vsetko prepije a prefajci ona...ale to je uz o inom...

unavenasom
5. aug 2013

@mimasp a preco by mala prispievat na dovolenku ona? ved idete vy? Platite dcere dovolenku vy ked ide iba s mamou?
Neudem sa starat do vztahov, neviem co za tym bolo, preco sa rozisli...ale nech uz bola pricina akakolvek..v ociax priatelovej ex budes ty ta, co rozbila rodinu /aj keby to nebola pravda/ ..ak ju chces porazit, dokaz ze si lepsi clovek, vykasli sa na malichernosti a pekne platte vyzivne dcere a aj dovolenky, nikdy sa nevyjadruj hanlivo o expartnerke..je to malej matka, tvoj priatel k nej niekedy nieco citil, nezranuj ho.

anatalia77
5. aug 2013

@mimasp daľšia nahodná ex-ka,čo pije a fajčí,dieťatu nedáva 😕 ...kam ten svet speje

petraxy6
5. aug 2013

@mimasp v prvom rade nemám rada ženy, ktoré si myslia, že žena pije a fajčí za peniaze, ktorými muž prispieva na dieťa. Keď budeš mať svoje, uvidíš, čo také dieťa obnáša. Keď si nie ste istý, čo môže urobiť, tak to dajte overiť u notára. A keď to nechceš preplatiť, tak dieťa neberte - podľa toho čo si tu popísala, tak dovolenka môže skončiť katastrofálne. A matka dieťaťa vyzerá ako ožranica, ktorá keď bude mať nejaké to promile, tak jej prepne a pokazí vám dovču 🙂

m_ij_ka
5. aug 2013

@mimasp overené to u notára nemusí byť, veď na tom bude predsa jej podpis. Ak chceš byť kľudná a užívať si dovolenku tak tam po dohode s matkou dieťaťa doplňte do povolenia veci typu , že si ona je vedomá že vám dáva dieťa, doplňte destináciu odkedy dokedy tam budete, prípadne hotel ak v ňom budete ubytovaný, mala by vám dať pas to je tiež znak toho , že je oboznámená že dieťa vycestuje s otcom na dovolenku. Ak ti toto podpíše tak nemá potom čo poprieť.

mimasp
autor
5. aug 2013

@petraxy6 poznam ju dost dobre...neraz som mala moznost vidiet v stave v ktorom by matka troch deti byt rozhodne nemala... a ked jej vecer povies ze malu beries zo skoly a na druhy den poobede vola ze kde je mala ze ona ju hlada po skole... to svedci o vsetkom ...a neboj sa mala je castejsie u nas ako pri nej... takze viem co je to starat sa o dieta... a este k nej...mala mi sama povedala Mirka bojim sa mamy ze bude zas opita a neda mi najest... ale samozrejme ja si to len namyslam...ale realita je taka aka je ...a keby davala peniaze do malej tak to vyzera uplne inac...

bajana
5. aug 2013

aj u nas to tak funguje, ze ked je manzelov syn na dovolenke 14 dni s nami, jeho matka dostane plne vyzivne - takze asi je to bezne...ak mas pocit, ze vam bude robit problemy, tak chodte aj za tym notarom....my sme nemali ziadne potvrdenia, ale zase ani sme ziadne problemy necakali....

@unavenasom nie je pravda, ze kazda ex obvinuje novu manzelku z konca vztahu....

a mozno tomu neuverite, naozaj nie vsetky EX su ukrivdene chudinky, pre ktore je dieta prioritou...mnoho zien pije, fajci, o deti sa nestara a vela z nich su prave niecie ex....

angua27
5. aug 2013

@mimasp, ja si zase myslím, že to povolenie na vycestovanie musí byť o overené notárom. ja takéto potvrdenie robím exovi každý rok, keďže s malým chodieva na výlety aj za hranice SK. a naposledy som sa rozprávala s kočkou, čo robí u notárky overenia podpisov a tá mi povedala, že veľa rodičov robí chybu, že tieto povolenia nedávajú overiť a potom môže nastať problém pri odlete, alebo keď ich zastavia policajti v zahraničí.
overenie podpisu v BA stojí okolo 3,- Eur, ja by som to ex preplatila, len aby som mala kľud na duši, že je všetko ok.

maminag
5. aug 2013

ahoj, môj syn teraz cestoval s mojím bratom na dovolenku, tak som sa informovala na ambasáde, či povolenie musí byť overené notárom, a pani mi povedala, že nemusí, ale človek nikdy nevie, na akého colníka natrafí, tak radšej aby sme si to dali notársky overiť, dala som, aj slovenskú aj anglickú verziu, leteli z Krakowa a hneď ho pýtali na pasovej kontrole tieto doklady 😉 tak odporúčam radšej overiť.....

unavenasom
5. aug 2013

@bajana ja nepisem o kazdej ex..citaj poriadne 😉 pisala som o tejto konkretnej iba

moon1979
5. aug 2013

@angua27
@maminag
ako relevantný doklad proti ex (aby náhodou niečo nevymyslela) to považujem za normálne, že si vyžiadam overený súhlas notárom ... ale nerozumiem, podľa čoho pri pasovej kontrole alebo všeobecne kontrole v zahraničí by zistili, že ide o rozvedeného človeka, ktorý zobral svoje dieťa na dovolenku ... ved to nemá napísané na čele a ani v dokladoch ... a pas dieťaťa má k dispozícii

flopo
5. aug 2013

@mimasp a nerozmyslali ste o zverenie deti do svojej starostlivosti?Lebo podla toho co pises je to pri najmensiom na socialku a toho dievcatka mi je uprimne luto :(

mimasp
autor
6. aug 2013

@flopo ano uvazujeme o tom ze malu si zoberieme k sebe... uz mame pre nu pripraveny detsky kutik kedze mame 1izbovy byt...hned po navrate z dovolenky to ideme riesit...mala chce takisto ostat u nas... lebo vzdy ked ju odnasame k matke tak mala ma strach ze co bude....

flopo
7. aug 2013

@mimasp velmi drzim palce 🙂

ivkaadko
8. aug 2013

chcem sa opytat moj syn ide s krstnou do chorvatska a chcela by som vediet ci staci povolenie o vycestovani overit na matrike dakujem. 🙂

happyfrog80
8. aug 2013

@mimasp aj ja drzim palce ,nastastie ja take problemy nemam ale viem sa vzit do tvojich lebo moja ex svagrina,aj ked nepije a nefajci ma mozog zdegenerovany a vzdy len napriec robi.Jej ex sa ptal deti ci idu s nim a s jeho terajsou priatelkou do Bulharska ,10 rocny a 8 rocna ,ale ich mater zavelila nie tak nie,a ked uz odchadzali deckam bolo vidno na tvari ze by hned isli ale bohuzial.A nenavidi mna,a ked sme dosli k babke zo zahranicia kde mame trvaly pobyt tak mali zakaz prist od matere psychoušky co odisla za mladym vtakom preto je ex ,ani len stretnut nas nemohli .
Vidim ze tu pisu aj take ktore take nieco nezazili a zeraz mudruju ,tak takym to prajem zazit