Môžem si vziať mušle z Chorvátska do lietadla?

mimimiruska
12. jún 2023

Môžem si zobrať musle s dovolenky do lietadla Nebo setkali ste se stim? Nejaké informácie ale reálne ľudia nie internetu..

julish
12. jún 2023

Nie, ani autom, ani nijako. je to nelegal

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimimiruska
autor
12. jún 2023

@jj298 je rozdiel keď to najde dcéra s ktorou sme poprve na dovolenke nez keď si to kúpim ;)

katka0123
12. jún 2023

@mimimiruska aj tak ich vyhodis. Budu smrdiet.

sisaka
12. jún 2023

@katka0123 pravdepodobne nemá na mysli celé mušle aj so živočíchom vo vnútri, ale ich schránku… čo by na nej malo akože smrdieť? 🤦‍♀️

sisaka
12. jún 2023

@mimimiruska skús pozrieť oficiálne info na internete, je to určite hodnovernejšie, ako jedna baba povedala. Napríklad k nám do Kanady si môžem priviesť malé množstvo piesku, aj mušlí… treba pozrieť vývoz z krajiny, aj dovoz do krajiny

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka0123
12. jún 2023

@sisaka samozrejme ze prazdne. Smrdia. Aj ked ich umyjes, vysusis... smrdia.

majulino
12. jún 2023

@katka0123 nesmrdia. Mám doma plne malé vedierko, čo je do pieskoviska už 4 roky

mimimiruska
autor
12. jún 2023

Ďakujem baby 🙂

katka0123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
12. jún 2023

@katka0123 netrep, doma mám kopec mušlí, rozhodne nesmrdia

saxana000
12. jún 2023

A ked si kupim muslovy naramok na dovolenke na plazi odkial tie musle asi su? Jasne ze jedna musla nikoho nezabije ved ich nepovezies domov plny kufor..dcerka.nech najde zopar vyberie jednu najkrajsiu a tu jej dovol zobrat.strc do kufra do ponozky nech sa nepolame a vybavene.

katka0123
12. jún 2023

@sisaka tvoja reakcia je prehnana. "Netrep" v diskusii o musliach? Aky mas problem? O musle sa treba vediet postarat (umyt, vysusit) a odlozit potom v suchu. Inak zacnu smrdiet. Polovica ludi ich vyhodi, lebo im na konci dovolenky smrdia kufre. V niektorych krajinach je ich vyvoz zakazany. Takze zbierat s rozumom.

simca06022011
12. jún 2023

@katka0123 mam doma musle asi tak za dve krabice, dokonca v kupelnicha ich mam v takych nadobach sklenenych a nic nam nesmrdi... tak neviem... mama raz sice prevarala musle, aby nesmrdeli, ale teda nam sa to ani raz nestalo.. najhorsie je ked to nechaju niekde mokre v sacku, to si viem predstavit tu aromu. Ale doma mi to fakt nesmrdi 🙂))

mimimiruska
autor
12. jún 2023

@jj298 viem ze není vysvetlujem ji take veci co sa patri a co nie ostatne sme vrátili ale nasla si také maličké 2 neváži ani 0.05 a mela z nich takú radosť ze mi bolo ľúto ich ji nezobrat .. ale radšej som sa spýtala na skúsenosť

simca06022011
12. jún 2023

@mimimiruska ked par strcite do kufra, nemyslim, ze to bude niekto riesit, ved daju sa aj kupit, tak povies ze su kupene 🙂)) Autom som ich bezne domov nosila (nie za vrecia ale tak ze za hrst, dve.. tie take ozdobne velke sme si aj tak nakupili... ), v lietadle skusenost nemam, ale pochybujem, ze kvoli tomu budu batozinu prehadzovat a vybaloavt...

sisaka
12. jún 2023

@katka0123 Ja nemám žiadny problém, ale príde mi smiešne, keď osoba, čo z počutia vie, že mušle smrdia presviedča osobu, čo mušle doma má. Na tej mušlí nemá, čo smrdieť, ak si domov nezoberieš nejake čerstvé. v ktorych sú ešte nejaké zvyšky po živočichoch, ale to predpokladam, že ľudia majú dosť rozumu na to.

daniela2202
12. jún 2023

@mimimiruska môžeš ... prepašovať 😂😁😂....

sisaka
12. jún 2023

@mimimiruska že 0.05 😅 Ja som si priviezla 2 takéto obrovské z Dominikanskej už pradavno, ma ani nenapadlo vtedy pozerať, či sa to môže 🤣

katka0123
12. jún 2023

@sisaka osocujes ma. Najprv pises "netrep", potom "osoba co z pocutia vie, ze musle smrdia"... to si dovolujes prilis. Mam precestovanu Australiu, Ameriku, Europu, stravene cele mesiace pri mori a oceanoch... a veru kopec ludi chabre musle a nakoniec vyhadzuje. Tak si laskavo rozmysli co pises.

sisaka
12. jún 2023

@katka0123 čo ma cestovanie spoločné s mušľami? Keby si si nejaké priniesla, tak by si nepísala, že smrdia, tak to musíš mať jedine z počutia. Napísať niekomu, ktorý ti oponuje, že si priveľa dovoľuje? Čo si kráľovná, že ti nikto nesmie oponovať? 🙄

Radšej rozmýšľaj ty, keď píšeš o niečom, s čím nemaš osobnú skúsenosť.

katka0123
13. jún 2023

@sisaka tak asi som uz "par" musli nasla, kedze som presla pol sveta. A ano, VZDY sa najdu zberaci, hlavne ti, ktori sa idu zblaznit z par musli, lebo to bude doma chvalenia sa suvenirmi a este aj zadarmo! ... no a mnohi ich vyhodia po par dnoch koli smradu, polamaniua a pod. Proste ak nie su dokonale prazdne, vysusene.... smrdia. Staci minimum zivnej pody. Diskusia je aj o oponovami, ale ty si ju mylis s osocovanim. Si drza ked pises "netrep" a mas nespravny usudok ked tvrdis "nemas osobnu skusenost". Pomooooooc. Ty netusis co mam precestovane 🙂)) a ano, mam aj ja doma par musli, ale staci mi par exkluzivnych. Ukoncujem nasu debatu. V pripade dalsieho osocovania ta nahlasujem.

sashabb
13. jún 2023

@mimimiruska kľudne si ich vezmite, bežne sa mušle zbierajú, nech sú ľudia kdekoľvek

katka0123
13. jún 2023

@sashabb v niketorych krajinach je ich vyvoz zakazany. Vygoogli si. Vsetoo s mierou 🙂

sashabb
14. jún 2023

@katka0123 nemusím googliť 😉 píše tu o dvoch malých mušliach, si myslíš, že niekto jej bude otvárať kufor a s detektorom na mušle jej prehladávať batožinu či si tam mušlu neschovala? 🙊

katka0123
14. jún 2023

@sashabb ale ty pises ze musle sa mozu zbierat kdekolvek 🙂 No nemozu 🙂 Nehovorim o par mrtvych musliach z Chorvatska.

sima2111
14. jún 2023

Išla som letecky z Chorvatska s pár mušľami v kabelke a v pohode 🙂

makakova
14. jún 2023

@simca06022011 môžem sa len zo zvedavosti opýtať,naco su vam dve krabice mušlí doma?

simca06022011
14. jún 2023

@makakova mame z toho dekoracie ;) na wckach uz su... a do kupelni pojdu ked budeme mat hotove nabytky ;) nieco mame kupene, nieco mame donesene, co dcera "zbierala". Nieco si prerobila kao dieta sama na na privesky a kadeco...