Menštruácia a kúpanie

26. júl 2023

Ahojte,😊 dajte žienky rady ako bojujete s menštruáciou priamo na dovolenke, kúpete sa?Ste spokojné s tamponmi sentra protect? Videla som aj menštruačné plavky, ale to by som sa bála asi aby za mnou červená voda neostala 😁

zmrzlinka2021
26. júl 2023

Pravdaze sa kupem. Ved existuju tampony.
V tomto ma menzes urcite neobmedzuje.

andreakotesova
26. júl 2023

Mam normálne OB tampony. Je to úplne v pohode. Tie tampony na kúpanie nie sú určené na menštruáciu (nemajú dobre).

sorciera24
26. júl 2023

ano, kupem sa, jedine s menstruacnym kaliskom

dankako
26. júl 2023

Dostala som menštruáciu tento rok priamo na dovolenke pri mori a úplná pohoda, ani som si neuvedomila a bolo po nej. Používala som sensa protekt, za mňa výborné 👍.

vikusjk
26. júl 2023

Ja sa tiez kupem s klasickymi OB

anonymanonym
26. júl 2023

Kalíšok 👍 a cely den fungujem ako keby som žiadne svoje dni ani nemala

autor
26. júl 2023

A máte skúsenosť s týmito tamponmi?

dankako
26. júl 2023

Aj tieto som mala, za mňa super tiež.

simsalabim
26. júl 2023

Pre mna a starsiu dceru - menstr poharik. Mladsia menstruacne plavky. Ziadna cervena voda nehrozi. Ani pri normalnych plavkach - tlak vody krvacanie zastavi.

autor
26. júl 2023

Ďakujem 😍a keď sa ešte môžem opýtať, z ktorým kališkom ste spokojné? Aj s tými čo majú v dmke?

anonymanonym
26. júl 2023

Ano, mam aj z dm a som s nim spokojna

0silvia0
26. júl 2023

Jednoznacne kalich, ja pouzivam 8 rokov ladycup

lucia851
26. júl 2023

Kúpem sa s menštruačným kaliskom je to výborná vec

sissy27
26. júl 2023

Nijako nebojujem, proste menstruujem tak ako doma a pri vsetkych ostatnych aktivitach. Mame 21.storocie a kopu moznosti, neexistuje, aby som sa tym nechala akokolvek obmedzovat.
Kazde 4 hodiny alebo vzdy ked vyleziem z vody tak vymenim tampon. Hotovo.

sorciera24
26. júl 2023

ja som spokojna s MeLuna....ale ine nemam vyskusane, kedze tento som este pred 7mimi rokmi objednavala z Nemecka, lebo tu sa nedal nejak zohnat a sadol mi....ale treba vyskusat

simca06022011
26. júl 2023

ja som sa kupala od mlada aj s obycajnymi tamponmi bez problemov, proste MS neberiem vobec ako prekazku cohokolvek. Jedine keby osm chytila ten svoj mesiac, kde nestiham menit tampony, by som sa trochu 1-2dni obmedzila a potom hura do vody. Ani som nikdy nejake nemenila tampony hned po vylezeni z vody, ae zase, zalezi od toho kde a ako. Lebo plavaren sme skocili do vody, vyliezli o hodinu, tak potom ano, na cvachtanie pri mori, 5min vo vode a hodinu von som si nic nemenila. Teram mam kupene tie sensa, tak uvidim, hlavne ak by sme niekde na jazera/termalne kupalisko atd isli, tak je to podla mna super. Na kalisok by som rada, ale ja mam z n eho neskutocne bolesti.

kristina82
26. júl 2023

Ktore menstruacne plavky odporucate- mate odskusane a ste spokojna? Dakujem

meringe70
26. júl 2023

Kúpala som sa s tamponmi, vždy bez problémov ale už pár rokov používam kalíšok a 👌🏼

pralinka25
26. júl 2023

Ja som presla pred 15 rokmi na kalisok prave preto ze vzdy na kazdej dovolenle som to mala alebo dostala. Mala som nepravidelny cyklus a vzdy si ma to bud pockalo alebo prislo skor ako naschval.
Skusala som aj tampony a boli v pohode ale za mna kalisok je lepsi. Mam tusim lady cup. Ale tiez som pozerala aj ten Dmkovy a raz asi vyskusam.
Kazdopadne s kaliskom sa treba nnaucit robit. Premieru by som na dovolenke neskusala.

misana84
26. júl 2023

@pralinka25 myslite, že to nedám prvýkrát? Myslim bude problém zaviesť kalisok? Lebo zvažujem, že si kúpim kvôli dovolenke, lebo mne tampóny vadia…ako myslím keď vyjdem von z vody.. hneď musím vybrať

pralinka25
26. júl 2023

@misana84 tak mozno ty nie ale ja som s tym dost bojovala. a kedysi davno som bola aj v takej kaliskovej skupine a tam to viac bat pisalo ze s tym zo zaciatku malo problem. kalisky su rozne niektore pevnejsie niektore maksie. tie maksie su prijemnejsie ale tazsie sa zavadzaju. akoze za mna je to genialan super vec hlavne kvoli tymto dovolenkam ale chce to cvik. stoji za to to skusit ale priprav sa aj na moznost ze to skratka nepojde hned.

bmolko
26. júl 2023

aj ja a aj moje dve dcery sme boli vrcholove plavkyne, t.j 4-4,5 hod denne vo vode. hadam si nemyslis, ze plavkyne pocas menstruacie 4-6 dni v mesiaci netrenuju alebo nejdu na preteky? Normalne sa funguje a to sa maká a nečlapká ako na dovolenke....

autor
26. júl 2023

@bmolko a čo ste pouzivali?

belllinka
26. júl 2023

@misana84 das to, nie je to ziadna veda a mas tam navod. Nemusis vyberat, ked vyjdes z vody, staci rano a vecer v sprche vyplachnut

simsalabim
26. júl 2023

@misana84 tazko povedat, poharik musi sadnut - je ich vela druhov - a treba sa naucit ho pouzivat. Pri silnejsom menzese ho treba vyliat castejsie ako 2x na den. Ale je to super genialna vec 👍

evelin2daniels
26. júl 2023

@simsalabim prosím ťa, ja sa tak blbo spýtam 😅 a potom keď ho potrebuješ vyprázdniť, tak ideš na wc, vyleješ ho a potom dáš naspäť? Asi ho treba zakaždým umyť či?

bmolko
27. júl 2023

obycajne tampony OB

0silvia0
27. júl 2023

@evelin2daniels ano, zakazdym treba umyt.

simsalabim
27. júl 2023

@evelin2daniels presne ako pise
@0silvia0 treba ho oplachnut. Ale uz som ho raz nudzovo iba poutierala, ked nebol pristup k vode.