Medžugorie

fialoocka
30. jún 2014

Dievčatá...o týždeň cestujeme na Makarskú rivieru a nakoľko to nie je až tak ďaleko, chceli by sme si urobiť celodenný výlet do pútnickeho mesta Medžugorie. Prosím poradíte mi, čo sa tam oplatí popozerať, ktoré miesta navštíviť.....a platia nejaké zvláštne pravidlá v tomto štáte, ktoré treba dodržať? Ďakujem za odpovede...... 🙂

strihalka
30. jún 2014

Zkus se optat v teto teme: https://www.modrykonik.sk/group/6154/, ted av teto skupine ktera je zamerena na dovolenku v Chorvatsku 🙂

dada1252
30. jún 2014

@fialoocka ahoj, skúste ísť pozrieť oázu pokoja, potom sa oplatí aj komunita cenakolo,, ale neviem, či vás tam pustia, lebo najlepšie by bolo keby ste tam mali prednášku od chlapcov,čo sú v nej, inak vás tam nepustia dovnútra,( najlepšie by bolo keby ste tam aj stretli práve nejaký zájazd zo slovenska, čo tam bude prednáška 🙂 na tú by som ja osobne ostala,,, alebo si skúste vybaviť,,)
a je tam vrch zjavenia Podbrdo, to je kratšie. Ešte je aj Križevac, ale to je najlepšie ísť ráno naň,,tak ten neodporúčam, keď idete len na 1 deň. viac menej zdržiavaš pri kostole. Najlepšie je to tam na festivale mladých vtedy je tam spravený aj program.
O pravidlách moc neviem,, ale neviem, či tam náhodou nepotrebuješ aj pas. a hlavne nie ísť oblečený v tričku na ramienkach, tričko s krátkym rukávom môže byť,,, viac menej byť trošku zahalený a nie ako na pláž.

janja2502
30. jún 2014

moja svokra tam chodieva kazdy rok, treba pas.

rendicka
30. jún 2014

ja s manželom na Medžu nedám dopustiť...teda celá naša partia dalo sa nás tam dokopy asi 7párov za 3roky....ako partia tam chodievame už asi piaty rok v rámci Mladifestu, kedy je bohatý program, ale aj stráááášne veľa ľudí...popritom dáme 2-3dni na Makarskej riviére už cestou naspäť čo nám stačí, akoľko denne v čase siesty chodievame na blízke vodopády Kravice- poznajú domáci ale aj mnohí slováci, je to "oáza v púšti", pekný je aj Mostar..určite odporúčam Podbrdo ale "naboso" 🙂 a oázu pokoja keď budete len jeden deň...moji rodičia tam najradšej chodievajú v septembri kedy je tam skôr ich veková skupina

alami
30. jún 2014

@janja2502 aj dospelým treba pas? tak škoda, som sa chcela tiež tento rok z Chorvátska zastaviť aj v Medžugorii:-/