Máte skúsenosti s cestou vlakom Bratislava - Zurich s deťmi?

jajuska13
11. júl 2019

Ahojte mate skúsenosti s touto cestou vlakom aj s deťmi? Ja sa chystám s dvomi malými 3r, 6r do Zurichu až, aj sa bojím, dnes som si obvolala, rezervovala lístok v prvej triede, ako to tam chodí? Keď budem chcieť ísť do reštauračného vozňa, nemusím sa báť o batožinu? Alebo toncestovanie s cudzími ľuďmi, obávam sa toho.

gopika
11. júl 2019

Ahoj, úplne v pohode, nemusíš sa báť. Ja som s malým chodila z BA tým vlakom, nie 1. Triedou, iba 2. v rodinnom vozni, tam majú taký mini kútik pre deti, schodíky s kinom. Keďže náš nevie obsediet, tam sa hral s deťmi. Sedela som tam tiež. A batožinu ako kufor som nikdy nejak nesledovala. Osobné veci samozrejme pri sebe, peňaženka a mobil. Ostatné na sedadle. Dobre sa nám cestovalo vždy, rýchlo, aj pohodlne. Slušní ľudia, milí sprievodcovia. Nikdy som nemala negatívnu skúsenosť, že by daki hulvati cestovali s nami.

jajuska13
autor
11. júl 2019

@gopika ďakujem. No ja keď som volala na cenu lístka, tak v prvej triede ma vyjde lacnejšie ako v druhej a ze to mam aj blízsie k rewtauracnemu voznu. No ved ani moje deti neobsedia, a tiež som čítala že tam je nejaký detský vozeň. Neviem si to vôbec predstaviť.ako to tam vyzerá.

gopika
11. júl 2019

@jajuska13 no, v tom detskom vozni je vlastne iba ten kútik s kinom, a na stolikoch sú také hry, že koľajnice z bodu A, cez dačo, do bodu B , bravala som malému autíčka a vláčiky a hral sa aj na tom. A výhoda bola, že tam býva viac detí a je to vozeň, kde sa toleruje aj hlučnejšie správanie detí. Cestovali sme aj v normálnej 2. Triede, a tiež sa to dalo, akurát, keď chcel malý behať a komunikovať s ostatnými, bolo to trošku také, že otravuje.

gopika
11. júl 2019

Reštauračný vozeň som nikdy nevyužila, mali sme vždy svoje, a nápoje nosia do všetkých vozňov.

cawes
12. júl 2019

@jajuska13 ahoj zijem v Zürichu a pracujem na zeleznici. Tie vlaky su velmi pohodlne, par krat som isla s nim do Viedne aj s malym. Restauracny vlak je v ,,strede ,, vlaku. Cize vagony 1.triedy restauracia, vagony 2.triedy. Posledny vagon je detsky s tym ze je tam to kino a tak ako sa pisalo vyzsie. Na starosti to maju rakusaci neskor sa pripoji svajciarsky personal. Co sa tyka batoziny, tak vies vzdy sa moze stat. Ale vöcsinou nie su problemy ak ludia neachaju kufor vo vagone a idu sa najest. Samozrejme cenne veci zo sebou. 1.trieda je velmi pohodlna, prinesu ti aj kavu a pitie a tusim aj jedlo na miesto to si uz nepamätam.

sense
12. júl 2019

@cawes neviem ci na miesto nie len v business...

cawes
12. júl 2019

@sense v business je v cene. a v 1. ti donesu. aspon tak bolo ked sme isli z malzm😁

jajuska13
autor
12. júl 2019

@cawes lebo keď som volala na. Lístky tak mi pani povedala ze v 1 triede to. Vyjde lacnejšie o. 10 eur ako. V druhej. Ja. By som však. Nechcela. Byt uplne v prvých voznoch a keď deti budú chcieť ísť do toho detského to budeme musieť cez celý vlak ísť až na koniec.. A ešte záchody sú tam v pohode? Ďakujem

sense
12. júl 2019

@cawes hej? ja som len stranku studovalab,vlakom pojdem az v auguste domov... a mam listky do prvej ale asi sa na mieste spytam na upgrade do business 😂😂😂😂

jaron
12. júl 2019

Tu je možné si zadať číslo vlaku (je tam nastavený rjx 160, to by mal byť asi on). Zobrazí sa pravidelné radenie vlaku (môžu byť mimoriadnosti) a potom je možné si kliknúť na ikonu fotoaparátu a pozrieť fotografie z konkrétneho vozňa, ako to v ňom vyzerá.
Ja si podľa toho zvyknem vyberať miestenku (v iných vlakoch), kde chcem ísť.

https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZS...

cawes
12. júl 2019

@jajuska13 ja by som v inej ako v 1.triede necestovala. Viac miesta , menej ludi, cistejsie WC. Co ti bude chybat telka?
Zober tablet a stiahni offline rozoravky.

jajuska13
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
13. júl 2019

@jajuska13 presne tak ,z zurichu bude prvy , ono na tabuli v zurichu he to napusane ako.su radene vozne...

Vlak priamy ide z bratislavy...ak pojdes z keopoldova tak v bratislave musis prestupit...

cawes
13. júl 2019

@sense presne ako napisala @sense

cawes
13. júl 2019

@jajuska13 presne ako napisala @sense

sense
13. júl 2019

@cawes apropo ked nebude vediet v zh moze sa spytat teba...sme na to skoleni 🙈😂😂😂😂🙈🙈

gopika
13. júl 2019

Nechápem, prečo z leopoldova, ale volá sa to citystar ten lístok, a stojí 57,5€ spiatočný, tam aj späť dokopy. 2.trieda. mna toľko stal aj z Piešťan aj z ba.....že by aj 1. Toľko stala som nevedela, dobre vedieť teda 🙂

cawes
14. júl 2019

@sense ak nebudem na dovolenke alebo budem mat volno😂

maria.vinea
18. júl 2019

Napíšte potom dojmy, ja som zistovala cestu z KE do Zurichu s prestupom v BA a stvorclennu rodinu by nas to vyslo 300 eur, takze ideme autom.raz ale chcem ist vlakom mozno mimo sezony

sense
18. júl 2019

@maria.vinea to vas dobre este vyslo, autom to asi lacnejsie nevyjde

kirko10
7. dec 2023

Ano mam skusenosti...nikdy viac...cestovali sme so zenou 3x, no vzdy sa vlak bud pokazil cestou do Viedne, alebo bol odrieknuty uz v BA, co sme zistili rano o 5:30 na Hlavnej stanici... vo Viedni nam pravdaže miesta obsadili lebo na paneli sa nase miestenky nezobrazovali...iba pre Rakusanov co si rezervovali...nasledne same hadky o miesta a potom to skoncilo tak, ze vlak bol prepchaty a 8 hodin sme stali a potili sa v nom....napokon na AT-SUI hraniciach nam oznamili, ze vlak nepojde do Zurichu lebo ma 200 min meskanie...tal nas vydrbali s prepáčením na hraniciach a museli sme si zháňať spoje....napokon sme si museli zavolat taxik lebo uz nic neslo.....dakujem pekne ale vlakom do Zurichu z BA nikdy viac v zivote ani zadarmo....a ten rezervacn sytem to je nieco hrozne..1 listok 39 - 2 listky 180.....