Máme ísť do Chorvátska?

lenocka8894
23. júl 2023

Dobrý večer/Ahojte 🙋‍♀️ chcela by som poprosiť o radu alebo skôr subjektívny názor? 🤷‍♀️ v Septembri mám ísť s mojou dcérkou ( 13mes.) prvý krát k moru do Chorvátska. Som celkom úzkostlivá keď sa jedná o moje dieťa. Ide o to, že poslednú dobu čítam dosť zlé veci o Chorvátsku( úmrtie 5 ročného dievčatka, medúzy, teraz pavúky čierne vdovy). Teraz neviem, či mám zrušiť dovolenku alebo len zbytočne preháňam. Išli by ste s takto malým dieťatkom do Chorvátska? Ďakujem za každý nazor 🙏🙏

4stanka4
23. júl 2023

@lenocka8894 jasne chod 😉 my sme boli keď mala dcerka 11 mesiacov a bolo to super 🙂

pribinak
23. júl 2023

@lenocka8894 áno, medúzy ani pavúky nie sú všade. Jedovaté pavúky sú aj na Slovensku.
To 5 ročne dieťa už vieme príčinu úmrtia?

lenocka8894
autor
23. júl 2023

@pribinak nikde som sa príčinu nedočítala ale obávam sa, žeby mohlo ísť o rotavírus. A moja proti tomu očkovaná nie je.

nikpa
23. júl 2023

@lenocka8894 odkiaľ si? O tvojom meste, krajine nečítas zle správy?? Zajtra keď vyjdes z vchodu ťa môže zraziť auto... Ale s takýmito myšlienkami sa žiť nedá, to by si už nemohla ísť nikde. A dcére tým tiež nedávas zdravý príklad do života.

lenocka8894
autor
23. júl 2023

@4stanka4 ja mam stašné obavy. Už ani neviem poriadne z čoho..keď sa upokojím, že ideme tak bum a ďalšia katastrofa z tadial

dzulli1980
23. júl 2023

No pokiaľ si až takto úzkostlivá, nechoď ... viac trápenie ako dovolenka to pre Teba aj dieťa bude ... sú veci, ktoré neovplyvníš, ak sa čosi má stať, stane sa aj pred bytovkou na chodníku.
@lenocka8894

palicka
23. júl 2023

U toho 5 rocneho dievčatka bol predpoklad, ze prasknute slepé črevo. Pavuky su vsade, nepredpokadam, ze vdovy stretnu odave Vas. Co sa meduz tyka, zvycaj e su ram, kde je otvorene more. Tak si vyberte zatoku ..klud, tie hrozne teploty uz v septembri nebudu,,

patka06
23. júl 2023

Zbytočne preháňaš, upokoj sa, vypni správy aj net a užite si krásnu dovolenku

tinkavvv
23. júl 2023

@lenocka8894 vies kolko crevnych viroz a rotavirusov je momentalne na slovensku?
Skus sa ukludnit a neprehanat. Ano, stat sa moze cokolvek ale to aj doma. Dokedy chces takto riesit? Rocne dieta uz nie je uplny novorodenec. Uzi si dovolenku

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
23. júl 2023

@lenocka8894 rotavirus do septembra zaočkovať stihnes. Ten mizes dostať aj tu

vanilkovazmrzka
23. júl 2023

Prehanas.

saraxyz
23. júl 2023

@lenocka8894 keby si nemala prístup k internetu, TV a pod. A bola by si "odrezana" od negatívnych info/správ, išla by si?

belllinka
23. júl 2023

@lenocka8894 🤦‍♀️ a vies o tom, ze deti umieraju kazdy den aj na Slovensku?? Iba o tom nepise Novy cas. A takisto tu su jedovate zvery. Mozes sa nakazit od kliesta alebo ta ustipne vretenica alebo napadne medved. Sa zamysli trochu…

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonah73
23. júl 2023

chodievame kazdy rok a kazdy rok sa stale mnozia rozne spravy na chorvatsku antikampan a ked tam prideme nic sa nedeje. s nasou mensou sme boli prvy krat ked mala 8 mesiacov, teraz uz bude mat v novembri 12r s jednorocnou pauzou tam bola kazdy rok. a ockovana na rotavirus nie je ani jedna dcera (starsia ma 17r)
my sme tento rok boli aj v Turecku a teda jedine co som obmedzila pred dovolenkou bolo pozeranie leteckych katastrof.

belllinka
23. júl 2023

@pribinak ockuje sa iba v prvom roku dietata

simonah73
23. júl 2023

@lenocka8894 po pripade sa pridaj aj sem do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6154/ a uvidis ze baby pisu same pozitivne zazitky.

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
23. júl 2023

@walentina7 toto je čo za rozum?! 🙈🙊🤦 Tak cca do 3 rokov si nebude nič pamätať, môžeme teda minimálne dovtedy držať deti doma medzi 4 stenami 🙄 Radosť, strach, nové veci... a akákoľvek emócia formuje dieťa, celé jeho detstvo, to čo zažije ho ovplyvňuje a pripravuje do dospelosti, rozhoduje o tom aký človek z neho bude. Myslíš, že deti ktore vyrastajú len doma a také ktoré maju kopu zážitkov, všeličo videli, hocikde boli sú na tom rovnako?! Omyl!

belllinka
23. júl 2023

@zuzanockamt nechytaj ma za slovo, za to ze som nenapisala presne tyzdne

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko5
23. júl 2023

Je to zbytočné strašenie, vypni správy.
My sa chystáme na HR o dva týždne s 5 deťmi a.planujeme si to naplno užiť 🤘.
Ľudia cestujú po svete krížom krazom. Len Slováci majú večne obavy zo všetkého:(.

slniecko5
23. júl 2023

Zbehni do skupinky Chorvátsko tu na MK, tam dostaneš úplne aktuálne info, ako to tam vyzerá. Priamo z terénu.

lenocka8894
autor
23. júl 2023

@simonah73 dakujem ❤️❤️ presne taketo spravy mi treba citat a nie novy cas 💁‍♂️

lasona
23. júl 2023

My sme boli so 6 mesačným na mesiac na Srí Lanka. Chorvátsko dáš ľavou zadnou

marryen
23. júl 2023

@lenocka8894 sestra je momentálne tam a po žiadnych pavúkoch ani stopy. 😂 Dokonca ani tak draho tam nie je ako nám prezentujú naše médiá. Vypni správy a užívaj si život. 😉

deti95060810
23. júl 2023

s tak malým bábom by som nešla nikde..
.ale ak už si zaplatila dovolenku tak nerozmýšľaj a pekne choďte...Z Chorvátska sa vrátiš behom pár hodín - keby dačo...

luccija
23. júl 2023

@lenocka8894 dobre to sú negatíva, ale nájdeš aj pozitíva nie🙂relax, dobrý morský vzduch na priedušky, zmena prostredia.Boli sme prvý x s 8 m určite choďte a nečítaj zle veci

ctahka
23. júl 2023

@lenocka8894 určite choď,poisti sa probiotikami pred cestou aj počas pobytu,a september je skvelý mesiac na dovolenku, to už nebude všade tak plno ľudí,a aj počasie bude znesiteľnejšie možno,uvidíš, budeš spokojná 👍