Malia Beach Kréta

sisi2212
13. jan 2024

Ahojte, ideme v lete na dovolenku na Kretu, konkrerne oblast Malia hotel Malia beach, ake mate skusenosti konkretne s touto oblastou hotelom? A vseobecne s Kretou? Ake vylety odporucate? Laka ma Elafonisi, Santorini a Laguna Balos 🙂 ďakujem pekne 🙂 pekny večer

anjelicek26
13. jan 2024

My sme boli pred rokom na Krete treti krat... a urcite posledny. Uz letisko ti napovie, aky strasny upadok tej lokality tam pocas corony nastal, vsade spina, rozburane a rozostavane domy, staci sa posunut kusok dalej od rezortu... co sa tyka personalu, tak ak si niekedy bola v Turecku - tak proti nim je to hruza... personal pindy a stazuje sa na vsetko mozne, "usmernuje" deti, nema oci tam kde by mal mat (rozumieme 5 hviezdickovy hotel samozrejme), ano plaz cista, jedlo fajn, ale.. boli sme par vyletov a proste cez krajinu je to strasne smutny pohlad, vyhladene krasne hotely a vsetko ostatne ide do kytek... plus jasne vietor vietor vietor... ale to mas na viacerych ostrovoch proste takto... ano deti si to uzili, lebo top hotel, bazeny, tobogany a bla bla... ale my s muzom sme mali velmi blby pocit s toho...

la_dolce_vita
13. jan 2024

Bola som viackrat v Grecku aj Turecku a za mna rozhodne Grecko a najma ostrovy. Na Krete sme boli r. 2021 a to blizko hlavneho mesta, neporiadok som nejako nezaznamenala a v hoteli bola najma franc.klientela, cize nebolo co vytknut. Na rozdiel od Rusov v Turecku.. Oplati sa prenajat auto a precestovat ostrov, kto ma rad historiu ako ja, pride si na svoje, urcite treba vidiet Knossos a ine plaze.

gypsomilka
13. jan 2024

Ja by som zas opacne na Kretu isto sla este raz. Spinu sam naozaj nikde nevidela. A neverim moc ze by sa pocas kovidu nieco tak radikalne zmenilo. Aj ked je pravda ze je to par rokov co sme boli na Krete. Boli sme aj na elafonissi aj balos. Mali sme auto a presli sme fakt asi cely ostrov.

anjelicek26
13. jan 2024

@gypsomilka ved aj my, este ako par... motorka a cely ostrov, tri tyzdne stravene.... mali sme krasne zazitky... potom ked mala dcerka 2 roky a az teraz po rokoch zasa...tak to bola dost sokova terapia, ako to slo vsetko dole :(

sisi2212
autor
13. jan 2024

@gypsomilka ďakujem, cize oplati sa to autom, my sme boli v 2023 na Kose, kde sme si tiez pozicali auto a jazdili, tak planujeme aj na Krete, aj ked Elafonisi je dost daleko, ale vraj to stoji za to, vraj sa da ist vylet aj na Santorini, tak uvazujem aj o tom

sisi2212
autor
13. jan 2024

@anjelicek26 ďakujem za recenziu, dufam teda, ze to nebude take sklamanie aj pre nas, v roku 2023 sme boli na Kose a tam sme boli uplne spokojni, ide mi hlavne aj o syna, chcem aby si dovolenku uzil najma on, tak dufam, ze to bude lepsie, ako u vas

gypsomilka
13. jan 2024

My sme boli blizko Chanie. Takze daleko to autom nebolo. Ale autom pochodit isto.

sisi2212
autor
13. jan 2024

@la_dolce_vita ďakujem, ano toto som dost pocula ze v krajinach Turecko, Tunisko je vela Rusov … my sme boli na Kose 2023 a tam to bol Nemec na Nemcovi 😃 ta Europa mi je stale sympatickejsia oproti tym krajinam Turecko a spol, asi aj preto, ze mame mensie dieta

sisi2212
autor
13. jan 2024

@gypsomilka ano, auto si urcite poziciame, pocula som ze sa da ist na Elafonisi aj lodou vylet z hotela/rezortu, tak rozmyslam ze tam by sme isli tak a autom blizsie zalezitosti

kristina2412
13. jan 2024

Idete do Dessole Malia beach?my ideme 4x . Ja som spokojná , s hotelom , čistotou , a najmä stravou. Vyberú si naozaj všetci. Je to navyše blízko letiska. Hotel je v krásnej udržiavanej záhrade. Bazén čistý. Detský tiež fajn. Animačné programy fungujú , animátori akční. Jediné mínus je pláž priamo pred hotelom( väčšie kamene vo vode) , ale keď zájdeš 80 m vľavo alebo 150 m vpravo je to ok. Personál veľmi milý , deti už plánujú čo donesú svojej obľúbenej barmanke😄 a upratovačke, ktorá im robila slonov z uterákov .Fúkalo nám len raz , ale pri tých horúčavách sme boli za to vďační. Čo sa mesta týka , je to také " roztiahnuté" mestečko , aj veľa barov aj diskoték, mladí sa zabavia .Dá sa tam kúpiť všetko potrebné , veľa suvenírov ,potravín , zmrzlina atď. Čo sa výletov týka , ešte keď sme boli bez detí tak Knossos. Mne to tam úplne vyhovuje , najmä preto že sa nejedná o obrovský hotel , areál je rozľahlý , máš viac možností kde sa najesť. Deti sú spokojné.

deedol
13. jan 2024

baby, su tam aj nejake vlny? myslim take, aby sa clovek vo vode aj zabavil🙂

kristina2412
13. jan 2024

@deedol keď bol vietor boli aj vlny 😄

deedol
13. jan 2024

@kristina2412 hej no to je vsade, ale teda sever krety ma byt taky veterny, nie? 🙂

kristina2412
13. jan 2024

@deedol mal by byť ale asi aj závisí kedy tam ideš, napríklad mne sa zdalo že viac fúkalo na prelome júla a augusta a v auguste . Ale teda možno to bola náhoda 🤷

deedol
14. jan 2024

@kristina2412 dakujem 🙂

elenajezova
14. jan 2024

@sisi2212 Áno, potvrdzujem aj ja z vlastnej skúsenosti. Boli sme minulý rok v Turecku a boli to tam samíí Rusi.

katkaseiner
14. jan 2024

Kreta je krásna, boli sme pred 2 rokmi v juli na 2 tyzdne. Byvali sme na private kusok od Rethymno. Ze je Kreta špinava, je uplna pravda...tony odpadkov vedla cesty...jasne, neuvidis z rezortu ale len ak budes cestovat autom, tak určite. K resortu sa vyjadriť neviem, uz do rezortov nechodime. Co sa ale tyka vyletov ..budes taj ďaleko od Elafonisi ze kym tam lodou prides, bude plna turistov. My sme teda byvali ovela blizsie a aj tak sme to mali takmer 3 hodiny cesty. Ked som muzovi povedala ze mi tu odporučili byt tam o 8 ci o 9 rano (tak sa mi zda ze o 8), tak sa chytL za hlavu. Rano sme. vstavali o 5 aby sme tam na tu 8 prisli a malo to vyznam. Voda bola sice ladova, ale je to tam fakt krasne, par hodin sme sa blaznili, pochodili okolie a ked tam o 11 zacali prúdiť autobusy, pakovali sme sa odtial. Tam bolo tolko ludi, ze razom to stratilo tu krasu kvoli ktorej sme tam isli...fakt hlava na hlave. Cize aj keby si isla lodou, to tam bude plnka a to nezartujem. My sme chceli v ten den dat aj Balos ale nedali sme...tym ze sme videli aka plnka je zrazu na Elafonisi, tak taka ista by bola na Balose

yoxinka
14. jan 2024

My už do hotelov, rezortov a cez cestovky nechodíme. Vo vlastnej réžii sme boli na Kose, teraz ideme na Krétu. Ideme na 3 týždne, letíme do Heraklionu, domov odlietame z Chanie, máme dva apartmány v rôznych častiach ostrova a auto k tomu. Prejdeme si všetko, čo nás zaujme, nejaký presnejší plán doriešime tak mesiac pred dovčou 😉. Odpadky a také tie veci aj očakávam, lebo sme to videli na viacerých miestach v týchto južných krajinách, takže toto ma nejako neodrádza. Pri cestovaní juhom Talianska sme videli kopy odpadkov na každom odpočívadle a všade popri diaľnici … tam som si uvedomila, že na tom u nás nie sme až tak zle😉.

sisi2212
autor
14. jan 2024

@kristina2412 ideme do Malia Bay Beach 🙂 to je asi ine, inde trosku

sisi2212
autor
14. jan 2024

@katkaseiner tak to ti ďakujem za radu, tam teda tiez vyjdeme radšej rano, aby tam nebolo ešte tolko ludiii 🙂 to by ma nenapadlo, ze toto je lepsie takto asi, auto si mame v plane pozicat urcite, tiez som rozmyslala, ze by som chcela skusit ten Balos v ten isty den, ale teda asi dost nerealne

elief
14. jan 2024

My sme boli v malii, v inom hoteli, blízko dessole malia beach, krásna piesková pláž z ostrovčekom, na ňom kostolík, malia je krásne živé stredisko, má úchvatnú starú časť, nám sa tam páčilo...
Výlet na santorini z Krety, no je taký, že takmer celý deň na rychlolodi, a asi pár hodín na santorini, neviem koľko stojí teraz, pred cca 7 rokmi to bolo 140€ osoba, nešli sme naň....
Ja sa na grécke ostrovy rada vraciam...
My sme boli v Sissi, v Agios Nikolaos- tam je hlboké sladké jazero prepojené z morom a na Vai beach, to bol jednodňový výlet autom, bolo to v tom teple pre nás veľmi únavné...

yoxinka
14. jan 2024

@sisi2212
Ešte k tomu Santorini, keď tam pôjdete v lete, priprav sa na totálnu masovku. My na také miesta chodíme mimo sezónu, v lete by som tam nešla ani keby mi zaplatili.

sisi2212
autor
14. jan 2024

@elief ďakujeeem, tak super, so rada, ze Malia sa ti pacila, tak snad to bude fajn 🙂

sisi2212
autor
14. jan 2024

@yoxinka ano, to je pravda, boli sme tak v lete v Benatkach a to bola katastrofa

katkaseiner
14. jan 2024

@sisi2212 jaj a mala technicka vec...maj plnu nadrz ked pôjdeš skori rano kamkolvek...My sme si skoro rano zaumienili ze ved cestou natankujeme...poviem ti, nechcen vediet kolko benzínu sme mali ked sme z Elafonisi dosli k prvej benzinke ...mozno alj dalsich 10km by sme presli a koniec. Rano do 9 cestou talm sme nenasli jedinu otvorenu pumpu (v Rethymne sme nehladali takze neviem kedy otvaraju...ale zal Rethymnom skor ako o 8 neotvaraju urcite. Očami som tlacila auto nech nam nezastavi na serpentinach lebo sa pokakam...a muza by zrejme jeblo na pockanie tiez

pluss
14. jan 2024

my sme boli neďaleko minojského paláca v malii...rezort krásny pokojný...odľahlý....15 min pešo do "party časti" kde sú nespočetné obchodíky...každopádne sme boli veľmi šťastní že sme boli ubytovaní tam a nie v tej časti...boli sme sa "do mesta" prejsť trikrát ... raz ráno .. to bolo niečo nechutné .. grcky smeti ihly po zemi..ľudia z podnikov to tam zaránky čistili splachovali hadicami...cez obed ´to bolo znesiteľnejšie keďže to už bolo poriadené...a podvečer sme boli radi že tam nie sme v noci...nahí ľudia opití sfetovaní kadejakí...samozrejme mladí sa chceli baviť to je pochopiteľné ale nebol to bezpečný pocit teda ani náhodou...čo sa týka kréty ako takej mne tam nevyhovovali všade kamene vo vode ... kde tu sme aspoň našli pláž s pieskom....za to tam boli krásne zákutia kde sa dalo posedieť vo vode....všelijaké zvieratká sa dali vidieť...ale už by sme tam tiež viac nešli

julia204
3. jún 2024

Tiez ideme Dessole Malia Beach s 2 detmi od 26.6. do 3.7. a mam zmiesane pocity.. studujeme recenzie hotelov, booking, tripvisador...a nemam z recenzii dobry pocit.. uvdime 🙈 chceli sme mensi komplex kludnejsi s dobrou dostupnostou na letisko aj k moru..

tomaspzkp
30. jún 2024

Potom napíš dojmy, tiež uvažujeme nad Dessole Malia Beach